• yıldız teknik üniversitesi

  güzide okulum. asırlık bir üniversitedir. gerek beşiktaş meydana 5 dakika uzaklıktaki yıldız kampüsü gerekse esenlerin göbeğindeki tarihi taş binaya(kışla) sahip olan davutpaşa kampüsüyle 4-5 yıllık öğrencilik hayatınızı iliklerinize kadar hissedersiniz. değerli akademisyenleriyle harika bir eğitim alırsınız. üstelik bunu mezun olduktan sonra da daha iyi anlayabilirsiniz. yıldız'da okuyun, okutun.

 • türkiye'nin kıymeti bilinmeyen okullarından. biraz da siyasete alet olmasından olsa gerek biraz sıkıntılıydı son yılları. beşiktaş kampüsünün hükümet tarafından bir kısmına el konulduğunu biliyoruz. fakat türkiye'nin en köklü okullarından biri. en son gelen rektörle birlikte yıldız'ın yeniden eski ihtişamına kavuşacağı ve belki eskisinden daha iyi olacağına eminim. eskisi dediğim tsk ile ortak proje yürüttüğü, mezunlarının bir dünya markası(casper markası ytü bilgisayar mühendisliğinden mezun 3 mühendis tarafından kurulmuştur.) yarattığı zamanlara.
  ayrıca okuldaki öğrenci kulüpleri çok aktif. yani herkes bir şeyler üretmeye, bir şeyler öğrenmeye çalışıyor kulüp ortamlarında. eğitimler veriliyor, seminerler düzenleniyor.
  buraya geldiğinizde "yıldızlı" olmanın ne demek olduğunu da anlıyorsunuz. canım ytüm.

 • yeni rektörle birlikte üstündeki ölü toprağının atılmasını temenni ettiğim öğrencisi olduğum okul. zamanında içi boşaltılmış olsa da imkanlarıyla kulüpleriyle canlı bir öğrencilik hayatı geçirmek mümkün. bilinçli ve bir şeyler peşinde koşan birisi için türkiye şartlarında iyi bir üniversite.

 • denizciliği acaba orada mı okusaydım diye düşündüğüm üniversite ama şu garantici zihniyetim beni bırakmıyor ne yapayım
  *

 • ytü'nün şahsına münhasır olarak söyleyebileceğim tek bir şey var o da güzelim beşiktaş kampüsünün cumhurbaşkanlığına verilmesi ve bunun kimsenin umrunda olmadan yapılması. en güzel yerler kesinlikle öğrencilere verilmelidir. vizyonları gelişmesi estetik açıdan ilerlemeleri ve daha bir sürü sebeplerden ötürü. istanbulda güzel yerler nedense avmlerle külliyelerle(!) kaplı. neyse hülasa geleceğimiz pek de parlak değil gibi.

 • adını çok duydum ayrıca mezun olması kolay üniversitelerden birisi denmişti.

 • hayalini kurduğum üniversitedir.

 • endüstri mühendisliği okuduğum canım okulum, başlangıçta biraz umutsuzdum ama kulüplerin aktifliğini ve hocaların, arkadaşların samimiyetini gördükçe çok bağlandım. herhangi bir sorusu olan mesaj atabilir sevgili dostlar. covıd-19 geçsin de gideyim beşiktaş'a.

 • kendi kampüsünde misafir olan üniversitedir.

  beşiktaş kampüsü maalesef elinden alınmıştır. geçen sene dersime gelen bölüm başkanı "burada cumhurbaşkanlığının misafiriyiz" demişti.

 • beşiktaş kampüsü elinden alınmadı. kampüsün yarısı işgal altında eninde sonunda geri verilecek.