• yeni dünya düzeni

  bence 5 yıl daha maske kullanırız ve virüs 2023 yılında biter. virüsün bitmesiyle birlikte bence artık bambaşka bir dünya düzeni başlayacak bildiğiniz üzere her şey zaten online oldu ve bu arada 2023'e gelen kadar yüksek ihtimalle dünya nüfusunun büyük bir kısmını kaybederiz. artık gelecekte şöyle olacak, şunlar değerlenecek dediğimiz zaman bence 2023 artık yeni mesleklerin devreye gireceği zaman mesela elektirikli araba tamircisi, drone operatörü vs, ve yapay zeka artık yavaş yavaş günlük hayatımıza tam olarak girer diye düşünüyorum ve 10 yıl sonrasında da artık sokaklarda robotlarla yürüyeceğimizi düşünüyorum.

 • yeni dünya düzeni bence 2023 yılında değil şu an bana göre zaten başladı. kaynaklar azalıyor ve bu bazı insanları pek memnun etmiyor. virüs plandır vs. demiyorum ama bu insanlar bu durumdan memnun olmadığı için bu kadar insan nüfusuna mutlaka bir şeyler düşünmüşlerdir. biz gecikmeli bunları yaşıyoruz bana göre. kısacası bence yeni dünya düzeni içindeyiz ve inşallah daha kötü şeyler görmeyiz.

 • @özcan bence şuan altyapısı hazırlanıyor

 • temelsiz komplo teorileri ile dolu başlık.

 • @avgvstvs kardeşim bunun neresi komplo teorisi söylesene bi allah aşkına. burada gerçek olacak şeylerden bahsediyoruz eğer sen robotlara komplo teorisi diyorsan sana biraz daha araştırıp gözlerini açmanı öneririm.

 • yakın tarihten itibaren her 5-10 yılda bir söylenen sözdür kendisi.
  "yeni dünya düzeni geliyomuş abey"
  "oglim bu masonlar varya mazonlar"
  "kanka yahudi lobisi işte yeni dünya düzeni getiriyolar"

  bu tip sözleri hep duyarsınız ve hep duyacaksınız. değişim her zaman olur. ayak uyduramayan elenir ve fakirleşir. fakir insan=güçsüz insandır.
  kısacası dünya düzeni dediğimiz şey paraya bakar. para kazanan her dönemde o düzenin üstünde olur. değişmeyen tek şey budur.

  yani komplo teorilerine ya da "yeni meslekler geliyomuş abey" tarzı sözlere gerek yok. bunlar zaten olan şeyler ve hep olacak. fakat ne filmlerdeki kadar kötü olacak ne de hayallerdeki kadar göz kamaştırıcı.

 • evet ben de duydum onu. armagedon, tek dünya devleti hatta insan nüfusunun 20 milyona indirilmesi falan.
  değişim bir an değil bir süreçtir. endüstri devrimi sonrası fabrika makinelerini parçalayan işçileri hatırlayın. onlar için de endüstri devrimi yeni bir dünya düzeni getirmişti. korkuları onları makineleri kırmaya yöneltti.
  bugün insanlara neden yeni dünya düzeninin heyulası anlatılıp duruluyor? hiçbir şey iktidarları korkudan daha becerikli bir şekilde ayakta tutamaz. tabi korku duvarı aşılana kadar. ondan sonra da hiçbir şey iktidarları ayakta tutamaz. iktidar derken genel konuşuyorum, yöneten sınıfından bahsediyorum.