• yeni bakan derya yanık hakkında suç duyurusunda bulunulması

    aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık, 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı dolayısıyla, koltuğunu 10 yaşındaki bir çocuğa devretti. ramazan nedeniyle çocuğa bir ikramının olmadığını söyleyen bakan yanık, çocuğun koruma evinde kaldığını ifşa etti. chp istanbul milletvekili mahmut tanal "bakan'ın davranışı tck'ya göre suçtur, derhal istifa etmelidir" dedi. aynı zamanda da 'önce çocuklar ve kadınlar derneği' de bakan yanık hakkında suç duyurunda bulundu.
    kaynak

  • sadece bu konu da değil ki geçmişi de çok kirli yani neye dayanaraktan göreve getiriyorlar anlamıyorum sokaktan bir anneyi çevir onu yap bundan iyi olma olasılığı daha yüksektir .

  • şahsen her bakan ataması için 3-5 aday belirlenmeli, adaylar hakkında halka bilgi verilmeli ve halkın seçimi ile getirilmeli, reklam kampanyası vesaire yasak olacak. yoksa bu tip insanlar bakan olmaya devam edecek. gerçi bu kişinin bakan olarak atandığı bir yerde ne kadar mümkün dediğim şey? :)

  • bu ülke bu kadar absürt işte, bu kadın aile bakanlığına getirildi.

  • tüm bürokratları, siyasetçileri, bakanları, vekilleri ve memurların %90'ını bir yıllığına dünyanın en lüks yerine tatile gönderip iki katı maaş ödesek, bunların ülkenin omzuna bindirdikleri yükün olmadığı bir yıl içerisinde ülkenin bütün dertleri biter.