• yazılım

  elektronik bir donanıma bir işi yapmayı öğretmemizi sağlayan kodlar bütünüdür.. kendine has dilleri vardır (bkz: python, java, php). bu diller farklı alanlarda gelişim sağlar. mesela python (şu an sadece python bildiğim için onun hakkında bilgi verebilirim); python, makine öğrenimi, web uygulamaları, yapay zeka uygulamaları gibi yerlerde kullanılır.

 • yazılım derin bir okyanustur. çok çabuk açılırsanız boğulursunuz. i̇lk önce kıyıda biraz yüzün. neyin ne olduğunu öğrenin. demek istediğim; örneğin python dilinde bir temel kursu bitirip tamam şimdi başka bir dile geçeyim, 3-5 tane dil bileyim yapmayın. i̇lk başta minik programlar yapın. öğrendiğiniz dilin kullanım alanlarına bakın. ona göre yönelin. çok okuyun, çok araştırın. bu iş bunu gerektiriyor. %70 okumak, izlemek, öğrenmek. geri kalan uygulama diyebiliriz. bu oranı daha da küçültenler olacaktır...

 • yazılım
  yazılım; elektronik bir donanımı, belirli bir işi yapması için derlenmiş komutların bütünüdür.
  bu komutlar işlemcilerde işlenerek bir olaya dönüştürülür. yani yazılım işlemciye ne yapacağını söyler.
  yazılım: (bkz: uygulamalar, oyunlar, web sayfaları) veya herhangi bir şey olabilir.
  --edit--
  yazılım,..
  yazılım, sanat ve mühendisliğin harika bir birleşimidir.
  -bill gates.

 • dünyada önem verilen türkiye'de pek de değer verilmeyen şey

 • yazılım bilgisayara bir iş yaptırmak için kümelenmiş komutlardır.
  yazılım dalları var yazılım genel bir sözcüktür bir çok işi içine alır.
  yazılım dilleri de vardır hepsi farklı bir iş için kullanılır.
  oyun yapıcaksanız: c++,pyhton,c# gibi benzeri diller ama sadece oyun yapmak için yazılım bilmek gerekli değil bu işin oyun motoru tasarımıda var.
  web geliştirme var fornt end,back-end diye ikiye ayrılır site yapmak için bilmeniz gereken diller pyhton,php,node.js,boostraps,js,html,css gibi dillerdir
  genel olarak böyledir tabikide web sitelerine bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz ve yazılım dili öğrenmek istoyorsanız youtubede bir sürü öğreten insan var.

 • yazılım bilgisayarın işlemlerini gerçekleştirebilmesi için ona farklı programlama dilleriyle verilmiş komutlardır. yazılım öğrenmek isteyen kişiler birden fazla programlama dilini öğrenmek yerine ilk önce python gibi diğer dillere göre kuralları ve hataları daha az olan bir dil ile programlama mantığını öğrenmelidir. daha sonra farklı programlama dillerini öğrenmek daha kolay olucaktur.

  not: html bir programlama dili değildir.