• uykusuzluk insomnia

  insomnia, bir uyku sorunudur.uykuya dalamama ya da gece boyunca sürekli uyumama sorunları barındırır.hastalar genel olarak,gözlerini birkaç dakikadan fazla kapalı tutamamaktan ya da yatakta bir o yana bir bu yana dönerek uyuyamamaktan yakınırlar.

  kısaca uykusuzluk.

 • haluk hocanın muzdarip olduğu durum.
  allah şifa versin

 • o kadar yetişemiyorum ki hiçbir şeye utanmasam keşke bu hastalığım olsa diyeceğim.
  dedim bile sanki.

 • fizyoloji ve psikolojimi etkilemeyeceğini bilsem kesin ilk ve tek olmasını isteyeceğim hastalık, uyumak çok keyifli bir eylem ama çok zamandan çalıyor

 • ilk kez 2002 yapımı al pacino, robin williams, hillary swank'ın oynadığı christopher nolan filminde duymustum

 • yavaş yavaş bana bulaşmaya başladı. 2 günde 1 uyuyorum

 • uykusuz kalan kişilerde beyin, savunma olarak dopamin salgılamasını arttırır. bu nedenle uykusuzluk depresyonu azaltırken, mani (duyguların bozukluğu durumu) türü akıl hastalıklarını tetikleyebilir.
  kaynak: bağımlılık: sanal veya gerçek

 • bu bende de var ve kesinlikle istenecek bir şey değil.
  pizza önünüzde çok açsınız, yemek istiyorsunuz ama yiyemiyorsunuz ve tüm gün canınız pizza çekiyor gibi düşünün.
  kendimi bildim bileli uyuyamam.
  işin sıkıcı yanı ben herkesi böyle sanırdım. uyumayı yatakta gözünü dinlendirmek olarak algılardım. dizilerde insanlar uyurken hırsız falan girdiğinde 'deli mi bunlar niye bir şey yapmıyorlar?' diye düşünürdüm.
  küçükken çok kitap okurdum (şu an o kadar değil) babam en sonunda gelip ışığı kapatırdı ben yine de odama çok fazla sokak ışığı vurduğundan okumaya devam ederdim. hırsızlardan çok korktuğumdan gece uyumamaya devam ederdim. anneme 'ben bu evin bekçiliğini yapıyorum, uyumadan hırsızları dinliyorum. bana bekçi maaşı vereceksiniz.' demişliğim bile var.
  en küçük şeyleri takarsınız. buzdolabının çalışma sesinden rahatsız oldum geçenlerde, sadece bir örnek. ki eski bir buzdolabı değil. buzdolabına kulağınızı dayarsınız siz de normalce duyabilirsiniz.
  bi de paragrafta soru hatalarım genelde bir tek sıralamadan oluyor, küçükken de cümlede sıralamalarda çıkardı. kendimde de fark ediyorum bir olayı anlatırken başından sonundan ortasından karışık anlatıyorum, algılayamıyorum. artık o soruları okumadan boş bırakmaya başladım. yine bu hatalarımın uykusuzluğumdan kaynaklandığını düşünüyorum.
  artık sadece çok uykum geldiğinde uyumak için yatağa girmeyi denedim, yok olmuyor. bu sefer de yorgunluktan uyuyamadım.
  ben de isterdim kreşte gündüzleri uyumak sürekli uyarılan olmamak.

 • uykusuzluk çekenlerin %90'ı düzenli spor yapmaya başlasa, hep aynı saate alarm kurup o saatte uyanmaya başlasa ve yatakta 4 saat telefona bakmasa bu sorunları ortadan kalkar. gün içinde vücudu ve beyni yorulmayan, saçma sapan saatlerde uyuyup uyanan ve sürekli olarak beyne gündüz olduğu mesajını gönderen ışıklara bakan kişilerin uyuması mucize olur zaten.

  hastalık gibi sebeplerle uykusuzluk çekenleri tenzih ederim.

 • 5 sene önce muzdarip olduğum rahatsızlıktır çok kötü bir uyku hastalığıdır efendim

 • bende tam tersi ders çalışmak için sabah 6'da kalmak istiyorum ama olmuyor gece 22'de yatıyorum artık uyku düzeni için ama yine geç kalkıyorum. erken de yatsam geç de yatsam geç kalkıyorum.

 • öyle can sıkıcı bir durum ki yaşayan herkese kolaylıklar dilerim, insan resmen kıvranıyor böyle bir sıkıntı yaşadığında, düzen önemli ve düzeni korumak gerekli, sanırım en iyi çözüm bu