uturgut07

1. Nesil Yazar
 • 899
 • 0
 • 0
 • 0
 • 7 Ay önce

Vikiler (899)

 • son viki

  bence hala dönebilir sözlük.
  yazar alımı yapılıp kalitesiz başlık görünce burası forum değil dememek lazım,
  mobil uygulama,
  beğenme ve beğenmemeleri görme,
  yeni moderetörler lazım.

 • sözlük kapanacağı zaman sözlüğe girenler

  beyler site yoğunken böyle başlık olmaz, söyle imla kötü, yok seviyesiz falan milleti şutladınız. mobil uygulama ve beğenmeyenleri görme gelmedi, yani sözlük dönebilir bence sözlük kısmı kapanmasın bence o kadar yazdık birikim oldu.

 • hepinize teşekkürler... yolun sonu

  hocam aslında kapatılacak kadar değil sözlük ama siz bilirsiniz.

 • s j

  s ve j'nin kadim dostluğu çok eskiye dayanır. bir gün uzak dünyada eski zamanlarda birbirine rakip iki köy varmış. bir köyde s ve ailesi, diğer köyde j ve dostları varmış. bir gün iki köy arasındaki gerginlik giderek artmış. öyle ki bu iki köy arasında ev, bahçe yakmalara kadar uzamış. ilk köyden yani s nin yaşadığı köyden bir kişi j'nin yaşadığı köye gelmiş. bu duruma bir son vermeye çalışmış. fakat j'nin yaşadığı köydeki halk s'den gelen kişiyi idam etmiş. bunun üzerine j'nin yaşadığı köy savaşa hazırlanmış. iki tarafta birbirlerinin köyüne ajanlar yollamış. savaş günü gelip çattığında ise s ailesinin adına savaşa gitmeye karar vermiş. j ise dostlarıyla çarpışmaya karar vermiş. ilk saldırıyı s'nin yaşadığı köy yapmış. j'nin dostlarından bir tanesi ise bu saldırıda ölmüş. j ve arkadaşları onun için bir cenaze bile hazırlayamamışken saldırıya geçmeye başlamış. savaş 1 hafta sürmüş. iki köy de fazlasıyla zararda çıkmış. kazanılanlar ve kaybedilenlerin arasında açık bir ara olduğu bu savaşın son damlaları gelmiş. j bir arkadaşı ile kalmış. s ise ailesini korumak adına hala hayattaymış. iki tarafta dinlenirken j arkadaşıyla konuşmaya başlamış. arkadaşı " bu savaşı saldırarak veya savunarak kazanamayız. iki tarafın da anlaşması gerekiyor." demiş. s ise ailesiyle konuşmuş ve j'nin arkadaşının önerisinde bulunmuşlar. ertesi gün savaşın bitmesi gereken gündü. bir taraf galip olacaktı. fakat j öne çıkarak iki köy arasındaki savaşta yüksek seslerle bağırmaya çalışmış. "savaşı bitirelim dostluk kuralım!" fakat kimse onu duymak istememiş. s ise j'nin çığlıklarına karşılık vererek ona katılmış. savaşta iki köy de farklı köylerden iki kişinin beraber olduğunu görünce savaşı durdurmuş. onların seslerine kulak vermişler. iki köy de verilen kayıplardan muzdarip olup savaşı bitirme kararı almış. j dostları anısına s'nin olduğu köye bir anıt yaptırmış. bu anıt bu savaşın unutulmaması için zaman boyunca orada kalmış. işte böylelikle s ve j'nin kadim dostluğu başlamış.

 • branş derslerde ayet hükmü açıklanacak

  bunun amacı din değil "aaa fazilet böyle yapmış cici babasından hop ziraat bankası danışmanlığı hop suv makam arabası." denmesi. neyse şeyide koysun biz dağları sizi depremden korusun diye yarattık. sonra bakarada elte ölüyü diriltmeyi koysun onu açıklasın fen bilimleriyle :d. laikliğe ters ama zaten bu uygulama laf olsun torba dolsun olur bizede ayet dağıtıyorlardı millet çöpe atıyordu. çokta umrumda değil açıkçası zaten okullar çöp.

 • bizans'ın düşüşü

  stefan zweig'ın kitabı. fatih'in yalan yere yemin ettiğini söylüyor sanmıyorum fatih sultan mehmet şey mi diyecek "ekmek musaf çarpsın saldırmicam." hiç sanmıyorum. tuğra falan basmıştır. kitap genel olarak güzel bir kitap çokta objektif değil gibi. ama mesela istanbul'u onlar feth etseydi sultan ahmet klise olurdu, büyük meydanlara yeniçeri döven haçlı heykeli, bir sürü film olurdu.

 • mantı

  aslında mantının kıymasını köfte boyutunda yapıp etrafına hamuru sarsak ve yoğurt ile yesek daha güzel olabilir.

 • saldırgan köpek

  sokak köpeklerine karşı olmamın bir sebebi. 4 kere aynı köpek tarafından aynı yerde kovalandım hepsinde kaçtım. ama kaçma durumum olmasaydı taşla kafasını yardım. şimdi sokak köpekleri toplansın da istemiyorum çünkü barınaklarda ziyan oluyorlar.

 • enflasyon düşürme

  mesela bütün satıcılar, esnaf, market, manav... ne varsa her şeyin fiyatını bir seferde düşürse; şubelik verenler(bim, ziyafet çiğköfte...) düşürse enflasyon azalabilir. bunu duş alırken düşündüm yani kolayca çürütülebilir. herkes zaten ucuz olanı alacağı için herkes ayak uydurmak zorunda kalacak.

 • euro 2020 italya türkiye maçı

  ne pas yapabildik ne atak 23 şut çektiler.

Favori Vikileri (6)

Görseller (1)