prokaryot

1. Nesil Yazar
 • 214
 • 8
 • 4
 • 0
 • 5 Gün önce

Vikiler (214)

Favori Vikileri (75)

 • branş derslerde ayet hükmü açıklanacak

  bunun amacı din değil "aaa fazilet böyle yapmış cici babasından hop ziraat bankası danışmanlığı hop suv makam arabası." denmesi. neyse şeyide koysun biz dağları sizi depremden korusun diye yarattık. sonra bakarada elte ölüyü diriltmeyi koysun onu açıklasın fen bilimleriyle :d. laikliğe ters ama zaten bu uygulama laf olsun torba dolsun olur bizede ayet dağıtıyorlardı millet çöpe atıyordu. çokta umrumda değil açıkçası zaten okullar çöp.

 • pkk

  pkk partiya karkeren kurdistane türkçede kürdistan işçi partisi demektir. 1978 yılında abdullah öcalan liderliğinde diyarbakır'ın lice ilçesinin fis mahallesinde 21 kişi olarak kurulan pkk'nın 2020 itibariyle türkiye'de 500, toplamda 60.000 kişi olduğu tahmin ediliyor. kürt milliyetçiliği başta olmak üzere demokratik konfederalizm, liberter sosyalizm ve marksizm leninizm gibi ideolojilere sahip oldukları biliniyor. üyelerinin çoğunu gönüllülerin oluşturduğu pkk'nın içerisinde çok sayıda kandırılmış çocuk ve gençler olduğu birçok tanık ve suçlu ifadeleriyle ispatlanmıştır.
  abdullah öcalan 15 şubat 1999'da nairobi havalimanında türk güvenlik güçlerince yakalandı. 28 nisan 1999'da türk ceza kanununun 125. maddesi uyarınca vatana ihanet suçundan idamla yargılandı ve 29 haziran 1999'da ankara 2 nolu devlet güvenlik mahkemesince idamına hükmolundu. ancak daha sonra avrupa birliği uyum yasaları gereğince cezası ağırlaştırılmış müebbete çevrildi. o günden beri imralı ceza evinde hapis yatmaktadır. pkk, özellikle 90lı yıllarda türk silahlı kuvvetlerine büyük pusular kurmuş ve bilhassa geceleri karakolları basmış, taramış veya bombalamıştır. ayrıca pkk'nın zaman zaman köylere inip bölge halkının rızasıyla veya zorla gıda başta olmak üzere örgüte yardımı dokunan muhtelif ihtiyaçlarını gasp ettiği biliniyor. örgüt içinden sızan birtakım bilgilere göre günden güne zayıflayan bu örgüt için yeni gönüllülerin yok denecek kadar az olduğu öğrenildi. yanı sıra gençlerin beyinlerini yıkamak da hiç kolay değil. bütün bunların yanında örgüt yönetiminde de kaos olduğu biliniyor.
  pkkyı terör örgütü olarak kabul eden ülke ve kuruluşlar
  türkiye
  abd
  avrupa birliği
  avustralya
  ırak
  iran
  japonya
  kanada
  kazakistan
  kırgızistan
  suriye
  yeni zelanda
  nato

  not: yorum katmamaya çalıştım ama hazır not yazıyorken bu bebek katili şerefsizleri lanetliyor, sözlük kurallarını ihlâl etme korkusuyla küfür yazmamak için kendimi zor tutuyorum. ama allaha şükür bunları bir kürt olarak yazdığımı belirtmeme gerek yok çünkü bugün kürtlerin pkkcı olmadığı, yalnızca vatan hainlerinin pkkcı olduğu bilinen bir gerçek

  edit: imla

  kaynaklar:

  pkk

  pkk'yı terör örg... ve kuruluşlar

  abdullah öcalan

  pkk'dan kaçanlar

  öcalan nasıl yakalandı

  pkk'da isyan başladı

 • still loving you

  iskenderin üzerinde sıcak tereyağı ve sıcak domates sosu bulunan biraz tuzlu et parçasını daha fazla beğendim.

 • online derslerin verimsiz geçmesi

  aaaa olur mu öyle şey? öğrencilerin ne psikolojisi ne derdi olabilir? öğrencinin ödevden başka nasıl bir yaşam amacı ya da planı, görevi olabilir? öğrenci başka ne işe yarar? psikoloji imiş, ödev çok imiş, şaşırmışmış, dandik bir öğrenci parçası diyor bunu. değersiz, çer çöp bir öğrenci parçası.
  not : ironi amaçlı olduğunu yeterince belli ettiğimi düşünüyorum ancak yine de belirtmek isterim, bu bir ironidir, ben de öğrenciyim.

 • toplum içerisinde yapılması gereken davranışlar

  - makamınız ve mevkiniz ne olursa olsun, size "siz" diye hitap edene "sen" demeyin.

  - ödünç aldığınız parayı, parayı veren kişi hatırlamadan önce iade edin. bu sizin dürüstlüğünüzü ve karakterinizi gösterir. aynı kural para haricindeki diğer şeyler içinde geçerlidir.

  -biri size yemek ısmarlarken asla menüdeki pahalı yemeği sipariş etmeyin. mümkünse onların seçtikleri yiyecekleri sizin için de sipariş etmelerini isteyin.

  -hiç kimseye "ah, yani henüz evli değil misin" "çocuğun yok mu" "neden bir ev almadın" yada "neden bir araba almıyorsun" gibi sorular sormayın. bunlar sizin sorununuz değildir.

  -arkanızdan gelen kişi için daima kapıyı açın. erkek yada kadın, yaşlı yada genç olması fark etmez. toplum içinde birine iyi davranmak sizi küçültmez.

  - bir kapının önünde açılmasını beklerken, kapının karşısında değil gerisinde yada yanında durun.

  -bir arkadaşınız sizin için bir ödeme yaptıysa, bir sonraki ödemeyi siz yapmaya çalışın.

  -farklı görüşlere saygı gösterin. unutmayın, birinin 6 gördüğü, size 9 gözükebilir. ayrıca farklı görüşler alternatif olarak kıymetlidirler.

  -insanların konuşmasını asla kesmeyin. sözlerini bitirmelerine izin verin. dediklerinin hepsini duyun ve anlamaya çalışın.

  - konuşurken gereksiz konulara girmeyin. asıl konuları anlaşılır şekilde anlatmaya çalışın.

  -bir kişiye şaka yaptığınızda o kişi bundan hoşlanmazsa, durun ve bir daha asla yapmayın.

  -iyi bir şey gördüğünüzde insanları daha fazlasını yapmaya teşvik edin ve ne kadar minnettar olduğunuzu gösterin.

  -biri size yardım ederken "teşekkür ederim" deyin. teşekkür ifade eden cümleleri en çok kullandığınız cümleler halina getirin.

  -arkadaşlarınızı kalabalık içinde değil, baş başayken eleştirin.

  -birinin kilosu hakkında yorum yapmak için hiçbir neden yoktur. illa bir yorum yapılacaksa, "harika görünüyorsun" demek yeterlidir. kilo vermek yada almak hakkında konuşmak istiyorsa, zaten bunu yapacaktır.

  -biri size kendi telefonunda fotoğraf gösterdiğinde, sola veya sağa kaydırmayın. sırada ne olduğunu bilemezsiniz.

  -bir arkadaşınız size doktor randevusu olduğunu söylerse, bunun ne için olduğunu sormayın. "geçmiş olsun, umarım iyi olursun" demeniz yeterlidir.
  onları size kişisel hastalıklarını söylemek zorunda kalma gibi rahatsız edici bir duruma sokmayın. bilmenizi isterlerse, zaten söylerler.

  - temizlik görevlisine, kurumun/şirketin yöneticisi ile aynı saygıyı gösterin. makamı olmayan birine ne kadar kaba davrandığınıza çoğu insan dikkat etmez ama insanlar onlara saygılı davranırsanız bunu farkedecektir.

  - bir kişi doğrudan sizinle konuşuyorsa, telefonunuza bakmak büyük kabalıktır.

  - sizden istenene kadar tavsiye vermeyin.

  - kimseye gerek yokken yaşını ve maaşını sormayın.

  - sizi doğrudan ilgilendirmeyen her hangi birşey olmadıkça, işinize odaklanın.

  - sokakta biriyle konuşuyorsanız güneş gözlüğünüzü çıkarın. bu bir saygı göstergesidir. göz teması konuşma kadar önemlidir.

  - yoksulların ortasında asla zenginliğinizden bahsetmeyin. benzer şekilde çocuğu olmayanların yanında, çocuklarınız hakkında konuşmayın. bu benzeri durumlar içinde geçerlidir.

  - size özel gönderilmiş olan bir mesajı okuduktan sonra, " mesaj için teşekkürler" demeye çalışın.

  - bir kişiyi telefonla ikiden fazla aramayın. çağrınızı yanıtlamazlarsa, ilgilenmeleri gereken önemli bir durum olduğunu varsayın ve cep telefonlarınız ile konuşurken, başkalarının sizi dinlemek zorunda kalmamasına dikkat edin.

  - sahip olduklarınız size emanettir ve emanetin sahibi emaneti verdiği gibi her an alabilir de. size emanet verilenleri (güzellik, ev, eşya, çocuk, araba vb ) o emanetlerin verilmediği insanları düşünerek ve onların yerine kendinizi koyarak paylaşmayın.

 • her şeyi evrimle açıklamak

  bir gün evrimin doğru olmadığı ispatlanırsa bile bunu gene, bilim adamları tarafından olacaktır. üç beş meczubun salladıkları ile değil.

 • her şeyi evrimle açıklamak

  benim anlatamadığım olay evrime karşı çıkanlar onca kanıta rağmen 160 yıldır çürütülemeyen bir teoriye inanmayıp topraktan ve kaburgadan yaratıldığımıza inanması.

 • agnostisizm

  detaylı bilgi sahibi olmak için diomond tema tarafından hazırlanan,
  bu
  videoyu izleyebilirsiniz

 • gece uyumak için ne giyilebilir

  pijamalarınızı gün boyu kalorifer ya da başka bir şekilde ısıtın veya yatmadan önce ısıtın öyle giyip yatın

 • 18 26 yaş aralığı için entelektüel tavsiyeler

  kitap:

  1. ilber ortaylı-bir ömür nasıl yaşanır?
  2.seneca- mutlu yaşam üzerine & yaşamın kısalığı üzerine
  3.moliere- cimri
  4.oscar wilde-mutlu prens
  5.turgenyev- babalar ve oğullar

 • Daha önce hiç görseli olmamış...