kadir sönmez

Çaylak
 • 15
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3 Ay önce

türk eğitim sistemi

eğitim sistemi... sizce sistem var mı? sistem demek düzen demektir. peki ya düzen var mı?.. o zaman iyi bir sistem de yok.
her yeni gelen bakanın geçirdiği çok yanlış sistemleri bir kenara bırakıp şu anki duruma baktığımızda durumun hepten kötü olduğunu düşünüyorum. kovid salgını nedeniyle geçilmiş bu mecburi sistemde de sorunlar ortada. sorunun nedenleri çok olmakla birlikte öğrencilerimizde bir sorun olmadığı ve nice gençlerimizin bu ülkenin umutları olduğu ve bu umutlara fırsat vermenin en önemli hususlardan biri olduğunu unutmamamız gereklidir. iyi bir eğitime öncelik verilmedikçe diğer sıkıntılar kendilerini tekrar ettirecektir.

Vikiler (15)

 • türk eğitim sistemi

  hangi çocuk lütfen sınav olsun, biz çalışmamızın karşılığını istiyoruz diyor? neyin karşılığı, kimin sözü bunlar? sınav soruları elinde olan kişiler mi, yoksa son derece verimsiz olan bu tüm derslere girse dahi bir çok sebepten dolayı ( hocaların dersi açmamaları, açsa dahi doğru düzgün bir şey yapamadıkları, sabahtan akşama kadar bu verimsiz ekrana tıkılmak vs.) bir sonuca eremeyen öğrenciler mi istiyor, hangisi sizce? sayın bakan, tozpembe görmeyi bırakın bu devlet ülkenin gençlerin hayatını yedi. böyle olunca her şey çöker, sonuçları sonradan ortaya çıkar. tozpembe görmeyi, yalanlarınızı, saçma sapan anlattığınız şeyleri bırakın. bakanın gördüğü en iyi okullar ve köy okulları. iyi okullarda diğer okullara nazaran çok iyi bir durum olduğu için bakan da diğer yerleri öyle sanıyor. köy okullarına da yardım yaptık mı oh bitti ne güzel! diyeceğim şu ki, olan orta sınıf vatandaşa oluyor.

 • bakan fahrettin koca açıkladı işte il il haftalık vaka sayıları

  kongreler önemli zaten değil mi! turizm mevsimi de geliyor. turistlere serbest kendi vatandaşımıza sıkı önlem olmaz zaten çünkü devlet bizi düşünüyor! tepki almayalım her yeri açalım çünkü ekonomi> sağlık. ne güzel mantık bunlar! hiçbir halta yaramayan eğitimin sınavını da kaç bin vaka varken yapalım. sınavı gösteriş için mi yapıyoruz biz neyin mantığı bu? diğer yasakların neden kalktığı belli zaten bu da sıkıntı yok bakın diye gösterilen bir belge mi? online derste birisi sordu sınıfta korona vakası olursa ne olur sonraki süreç diye hoca da bilmiyoruz, yaşayıp göreceğiz dedi. yaşayıp göreceğiz demek ha. duruma bakın ne kadar acı, nasıl bir psikoloji, nasıl bir hayat sigortası? devlet büyükleri bu süreçte bazı acıları tatmamış kişiler demek ki...

 • kadın cinayetleri

  bir yanda kadına şiddet bir yanda diğer sorunlar. hiçbir şey yapamıyorsanız dahi en temel hak olan yaşam ve sağlık hakkını verin. alınan bir önlem yok. caydırıcı değil böyle olunca da sanki teşvik edici gibi. sen yap nasıl olsa bir şey olmuyor der gibi. ülke karışsın diğer sorunlar unutulsun diye çok önemli sorunu çözmemek gibi. millet olanları ve arkadaki olayları iyice kavramaya çalışsın ve unutmasın.

 • gevşeme artış getirir mi

  bugünkü bulaşan virüsler bugünkü tabloya yansımıyor. önümüzdeki günlerde tablo daha da kabarık olacak tabii bir de ne kadar gerçek şüphesi var. daha doğru düzgün bir önlem getiremeyen bir yönetimden bahsediyoruz. bunlardan neyi bekleyebiliriz? turizm mevsimi geliyor diğer şeyleri kısmayalım ki tepki çekmeyelim değil mi? ne güzel mantık! ülke deneme tahtası değildir. liderlik etmek öngörmeyi gerektirir. hala bazı şeyleri öngöremediyseniz veya bile bile yapıyorsanız çok yazık. bu millet olanları unutmamalı...

 • tüketim toplumu

  haluk hoca'nın da dediği şekilde ''biz zamanında uçak yapan ve satan bir ülkeydik. sonra kendini amerika'ya satanlar, vatanı da sattı.''
  tüketim demek muhtaçlık demektir, üretim ise hür olmanın temel gereğidir. uyanık olmamız gereklidir. kendimizi ve vatanımız için üretmeliyiz. şu an bizler için güzel bir imkan olmayabilir fakat her ne şartta olursa olsun kendimizi geliştirmeyi ve küçük imkanları dahi değerlendirip büyütmeyi ülkemiz için paylaşabilmeyi ve de ilerde önümüzü iyice açınca bu imkanları hızlıca olan altyapımızla değerlendirerek çok büyük işler başarmayı planlamalıyız.

 • boğazını keserek oğlunu kurban eden baba

  cinayetin adı ne zaman kurban etmek oldu. söylenecek çok var fakat kelimeler kifayetsiz. yapılacak çok şey yapılan bir şey yok...

 • türk gençliğinin yurt dışını istemesi

  nedenleri apaçık ortada. ben biraz da ne yapılması gerektiği hakkında konuşmak istiyorum. kendini kurtarmış bazı kişilerin devletini kurtarmasının kendisini için bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünmekteyim. birlikte daha güçlü olduğumuzu unutmamalı ve bir imkanı paylaşarak o imkanı kaç kişiye ve kaç katına çıkarabileceğimizi bilmeliler.

 • sağlığımız için su gerekli

  elektrik, doğalgaz, madenler vs. olmadan yaşanılabilir fakat su olmadan asla. dünyadaki yaşamın bitme nedeni olarak en büyük sorun budur. kişisel tasarrufumuzu yaparak suyumuzu koruyabiliriz. fakat sorunun daha büyük nedenlerini göz ardı etmemek gerekir. başımızdaki insanlar bu duruma düzgün ve kendinden sonraki nesil düşünen bir çare bulmalıdır.

 • çiğ köfte acılı diye çalışana saldırıp yumrukladı

  çok acı bir durum. hak edilen cezalar verilmediği müddet bu tarz kabadayılar çoğalacaktır. gücü yeten kendi adaletini sağlamaya çalışacaktır. devletin zaman geçmeden bu durumlara el atması gerektiğini düşünüyorum. değilse ilerde çok daha acılarını görebiliriz ki zaten görüyoruz. durum vahimleşiyor gereği yapılmalı.

 • psikolojik sıkıntısı olanlara tavsiyeler

  naçizane tavsiyelerim,
  1-hayat kısa geçmişte olmuş kötü olayları bırakıp sadece yeni şeylerle uğraşıp gelişmen gerek çünkü gerçekten hayatta sadece bu kadarına yetecek bir zaman var. olumsuz şeylerle uğraşacak vakit yok
  2-şu an çok sıkıntılı dönemlerden geçiyor olabilirsin fakat kendine güvenmelisin gelecekte nasıl bir hayatta olabileceğini düşünmen ve bunun için çalışman gelişmen gerek
  3-umarım bu sıkıntılara yakın bir zamanda veda edip beni buraya getirmemde yardımcı olduğunuz için deyip teşekkür edip bir daha görüşmeyeceksin. sen bu sıkıntıları yaşamazsan belki hayattan beklentisi olmayan günlük laylaylom yaşayan bir insan olacaktın. bu sıkıntılar seni hayattan beklentisiz hale sokmasın tam aksine onlar senin güçlenmen ve gelişmen için var.

 • Daha önce hiç favori vikisi olmamış...

 • Daha önce hiç görseli olmamış...