hipokondriyak

Çaylak
 • 9
 • 0
 • 0
 • 0
 • 6 Ay önce

Vikiler (9)

 • panik atak

  her ne kadar belirtilere ve yaşayacağınız duruma aşina olursanız olun, bu illet yine de birdenbire ortaya çıkmış gibi sanki ilk defa yaşıyorcasına hissettiriyor.
  halbuki 2 gündür sürekli tuvalete çıkma hissiyatı ve baş dönmesinden anlamam gerekliydi. fakat spordan sonra yorgunluğun verdiği bir çarpıntı olduğunu sandığım panik atağım, titremeler ve tüm vücudun uyuşmasıyla kendini belli etti. bazen bu denli bir titreme olmuyor fakat başından aşağı kaynar sular dökülüyorcasına sıkıntı veriyor ve beraberinde nefes darlığı yaşatıyor. kimsenin yaşamasını istemeyeceğim bir durum. fakat bizim ailede genetik diyebileceğim kadar fazlaca yaygın.

 • yağmur hüzün mü huzur mu hangi his

  yağmurlu, kapalı ve karanlık havaların insanıyım. çoğu insanın aksine ben bu havalarda daha enerjik ve mutlu oluyorum. mesela yapacağım işleri daha rahat ve istekli yapıyorum. güneşli havalarda motivasyonum düşüyor.

 • uçuk

  küçüklüğümden beri düzenli olarak dudağımda uçuk çıkarmaktayım. bu virüs vücuda bir kere yerleşti mi kurtulmak pek de mümkün değil. ayrıca d vitamini eksikliğime bir çare bulamadığım için sürekli tekrarladığını düşünmekteyim. tabii ki yıllardır çekmekte olduğum bu çileden kurtulmak için fazlasıyla yöntem denedim.
  denediğim kremler arasında en etkili olduğunu gözlemlediğim krem zovirax. fakat bu kremi kullanmaya başladığınız an çok önemli. uçuğun tam çıkacağını hissettiğiniz an uygulamanız lazım. bu anı yakalayabildiyseniz uçuğun çıkmasına fırsat vermeden kuruttuğunu ve yok ettiğini görürsünüz. eğer uçuk çoktan kendini belli etmiş ve dudağınıza yerleşmişse maalesef bu ve bunun gibi kremlerin hiçbir faydasını görmezsiniz.
  eğer uçuk çıktıysa ve artık kremlerin işe yaramadığını fark ettiysem, karbonat ve limon karışımını uçuğa uygular ve kurumasını beklerim. uçuğu yatıştırdığını ve büyümesini engellediğini düşünüyorum. bu karışım kuruyunca da güzelce yıkayıp vazelin sürüyorum. vazelin hem kurumasını önlüyor hem de koruyucu bir kalkan görevi görüyor.
  ayrıca mantıklı bir açıklaması olmasa da şöyle bir şey fark ettim. mesela uzun süredir uçuk çıkartmamışsam ve bu durum aklıma gelmişse ertesi gün kesinlikle uçuk çıkarıyorum. ya da bir yerde uçukla ilgili bir yazı okuduysam veya birinden duyduysam, bilirim ki gelişi çok yakındır.

 • aldığın bir hayat dersi paylaş

  birini farkında olmadan bile kınadıysan, kınadığın konudan çok büyük sınavlar vermen gerekebilir.
  ve birine kıyamamak insanı o kadar yıpratıyor ki, mantık devre dışı kalıyor. mantıksız ve gereğinden fazla olan her şey insana zarar veriyor. fazla değer, fazla sevgi gibi...

 • leonardo dicaprio

  çok yetenekli olduğunu düşündüğüm bir oyuncu. duyguyu yansıtma ve hissettirme konusunda o kadar başarılı ki hayran kalmamak elde değil. ayrıca konuşma tarzında, kelimeleri telaffuzunda farklı bir tını olduğunu düşünüyorum.
  özellikle bu adam aşk temalı sahnelerde öyle bir hale bürünüyor ki aşık olduğuna adım gibi emin bir şekilde izliyorum. aynı zamanda psikolojik sorunları olan karakterleri de çok gerçekçi canlandırdığını düşünmekteyim.
  en sevdiklerim
  inception
  django
  titanic
  blood diamond
  the departed
  catch me if you can
  shutter island
  body of lies
  the revenant
  the great gatsby
  the wolf of wall street

 • englishanyone

  özellikle listening ve speaking konusunda ingilizcesini geliştirmek isteyenler için çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir youtube kanalı. drew badger adındaki kanal sahibi bir sürü ilginç konuda sanki sizinle sohbet edercesine ingilizce konuşarak videolarını çekiyor.
  özellikle "advanced english listening practice" serisini çok sevdim. ayrıca bu serinin içinde haluk tatar'ın da videolarında önerdiği iknanın psikolojisi (influence the psychology of persuasion) adlı kitap hakkında bir video da mevcut.

 • şu an hissedilen duygu

  yapmak istediğimle yapmak zorunda olduğum şeylerin zıtlığının verdiği çaresizlik hissi. fakat eninde sonunda yapmak istediğim şeyleri yapacağımın verdiği gizli umut. ama bunların beni mutsuz edeceğini düşündüren sinsi bir şüphe.
  7 gün sonra gelen edit: mutsuz oldum.

 • friends

  karantina döneminde psikolojimi ayakta tutmaya yardım eden efsane dizidir. kadro ve senaryo açısından mükemmel bir uyum var. ayrıca dizinin başrol kadın oyuncularının kıyafetleri o kadar zamansız ki hayran kalmamak mümkün değil. dizinin styling ekibini tebrik etmek gerek.

  --- spoiler ---
  dizide bir çok ilişki tipine değinilmiş.
  mesela ross ve rachel'ın ilişkisi toksik bir ilişkiyi bize gösteriyor. çoğu kişinin hayatında yaşadığı veya gözlemlediği bir durum.
  monica ve chandler'ın ilişkisi ise mükemmel bir uyum ve sevgiye dayalı. birbirlerinin kusurlarının farkında olarak ve onları görmezden gelmeyerek saygı çerçevesinde ilerleyen bir ilişki. çoğumuzun hayali bir nevi.
  monica'nın richard ile yaşadığı ilişki ise bence tamamen tutkudan ibaretti. büyük bir tutku. fakat maalesef tutku tek başına yeterli olmayabiliyor.
  --- spoiler ---

 • voscreen

  bir film, dizi veya belgeselden alınan bir kesit ile öncelikli olarak listening becerinizi geliştirmeye odaklanan, akabinde kelime dağarcığınızı geliştiren ve aynı zamanda speaking becerinize de katkı sağlayan bir uygulama. hem mobil hem de web olarak kullanıma uygun bir platform geliştirmişler.

 • Daha önce hiç favori vikisi olmamış...

 • Daha önce hiç görseli olmamış...