filiz cotorobai

Çaylak
 • 12
 • 0
 • 0
 • 0
 • 8 Ay önce

Vikiler (12)

 • güne ingilizce bir kelime bırak

  spectacular: muhteşem, olağanüstü, göz alıcı, harikulade, gösterişli, şaşırtıcı, dikkat çekici.

 • insana yalnızlık iyi gelir mi

  her insan bence buna ihtiyaç duyar. kendimizle baş başa kalarak bazı olayları, durumları daha iyi anlamamızı sağlar. yalnız kalmak kötü değildir aksine bence biraz kendi benliğine zaman ayırmaktır.

 • dizi izlemek vs film izlemek

  tercihim filmler oldu fakat beğendiğim kısa diziler de bulunmaktadır. filmleri seçmemin sebebi kısa zamanda bir çok şeye erişebilmek. daha doğrusu uzun süre boyunca aynı şeyi yapınca hemen sıkılanlardanım izlediğim veya yaptığım şeyler kısa ve öz tarzında olmasını seviyorum ve daha heyecan vericidir.

 • müslümanların en büyük hataları

  başkalarını bolca eleştirmek, öz eleştiri yapmamak

 • şınav çekemeyen erkek

  bence tamamen zamanla tekrar yaptıkça (antrenman) oluşan ve güçlendirilen kol kasları ile alakalıdır :)

 • korona mücadelemiz yeterli mi

  yeterli değil fakat bazı insanlar yasakları kaldırın derken bazıları memnun değil ve tabi ki herkesi aynı anda memnun edemezsiniz. ülke büyük, insan çeşidi çok, düşünce farklılığı da çok bulunmaktadır. bazı insanlar durumu ciddiye alır ve gereken kurallara uyarken, bazıları kendi işeri doğrultusunda hareket eder, sonrasında sosyal medyadan eleştirir. bence hepimiz menfaatlerimizin doğrultusunda değil de daha bilinçli hareket ederse çok daha az zararla atlatırız bu durumu. bazılarına göre korona: her yüzyılda bir gelen hastalık veya bir virüs olsa da, hadi siz de deyin ki bilinçli olarak laboratuvarda yapılan bir virüs vs. fark etmez. sonuç olarak hepimizin ortak, toplumsal bir sorunu hale gelmiştir ve bunun doğrultusunda geleceğimizi, ülkemizi ve gelecek nesli düşünerek hareket etmeliyiz.
  ister bakan ol, ister doktor ol, ister vatandaş ol... hepimize düşen sorumluluk ve görevler farklıdır. ister kendin için, ister ailen için, ister ülken için fark etmez ama herkesin bir sebebi olmalı doğru adımları atmak için.

 • favori renginiz

  benim rengim beyaz... ya sizinki?
  kırmızı:
  hayata bağlı, yaşamdan zevk almasını bilen, kıpır kıpır bir kız! onu asla somurturken göremezsin! ayrıca çabuk heyecanlanır ve çabuk öfkelenir, ama merak etme kızgınlığı çabucak da geçiverir!

  mavi:
  çok duygusal! sık sık düşüncelere ve hayallere dalıp gidebilir. sevinçlerini de üzüntülerini de abartılı yaşar. duygusal iniş çıkışları çok hızlı olduğu için beş dakika önce ağlarken, beş dakika sonra kahkahalarla gülebilir!

  yeşil:
  kıvrak bir zekaya sahiptir. espri yeteneği de çok güçlüdür. ayrıca sabırsızdır ve her işi hemen hallolsun ister. onu kızdırmak istemiyorsan, sakın bekletme!

  beyaz:
  çok iyi niyetli ve alçakgönüllü. gürültü patırtıdan ve kalabalıktan pek hoşlanmaz. kendisini en mutlu hissettiği yer evidir. başkalarına karşı her zaman adaletli ve dürüst davranır.

  gri:
  hırslı ve başarı odaklıdır. her şeyin mükemmel olmasını ister. çok çalışır ve hep takdir görmek ister! bu arada duygularını da hiç belli etmez. her sıkıntısını içinde yaşar.

  turuncu:
  çok sıcakkanlıdır. insanlarla süper iletişim kurar. iyi kalpli ve yufka yüreklidir. bilgilerini ve deneyimlerini çevresindekilerle paylaşmaya bayılır. bu yüzden de etrafı sürekli kalabalıktır.

  kahverengi:
  çalışkan, düzenli ve realisttir. ders çalışmasından odasını toplamasına kadar her işi sistematik olarak yapar. kendine karşı katı olsa da, çevresindekilere karşı oldukça hoşgörülüdür. yalana asla tahammül edemez.

  siyah:
  içine kapanık, küçük olayları büyüten, çok kolay karamsarlığa kapılır. sürekli çevresinden takdir görmek ister.

  sarı:
  mıknatıs gibi insanları kendine doğru çeker. etrafı hep hareketli ve kalabalıktır. konuşmayı ve gülmeyi çok sever. ayrıca detaycıdır da! konuşurken her şeyi en ince detayına kadar anlatır.

  pembe:
  küçük şeylerle mutlu olabilen ve neşelidir. aynı zamanda sorumluluk almayı da bilir ve tüm görevlerini ciddiyetle yapar.

  mor:
  gösterişi ve lüksü çok sever. biraz takıntılıdır. bu yüzden de evde, okulda ve arkadaş çevresinde yapılan eleştirileri çok fazla önemser.

 • staj beklentileri

  ben endüstriyel tasarım okuyorum 3.sınıfım ve biz her yaz staj görmekteyiz. şu ana kadar farklı sektörlerde staj yaptım ve inanın ki beklentilerimin sektöre göre karşılandığını fark ettim. sektörden sektöre, okuduğunuz bölümle ve biraz da sizin girişken olup olmamanızla alakalı gelişiyorsunuz.
  şahsen benim stajdan beklentilerim işi öğrenmek gelişmek bir yana daha çok iş hayatındaki o stres ve insanlarla olan iletişim ki en önemlisi budur bence, insanlarla olan iletişim ve özgüven geliştirmekti önceliğim. zaten bir aylık stajda mükemmel işler çıkartamazsınız anca iş öğrenilir bu yüzden kendime faydalı olacak şekilde (okuduğum bölüm doğrultusunda) daha çok soyut değerler kazanmaya önem verdim.

 • zeka vs güzellik

  ne kadar biz zeka desek te herkes farkındadır ilk görüşte sadece görüntü ile ön plana çıkıldığını. görünüşe göre onunla sohbet edip edemeyeceğine karar verilir ve sonrasında zeki olup olmadığı anlaşılır.

 • hayatı film olmalı dedirten kişiler

  türkiye'nin ilkleri başaran kadınlar;
  ilk kadın doktor: safiye ali
  ilk kadın kimyacı: prof. dr. remziye hisar
  ilk kadın muhtarı: gül esin
  ilk kadın avukatı: süreyya ağoğlu
  ilk kadın pilotu: sabiha gökçen
  gibi isimlerin başarı ve öncü hikayelerini ekranlara taşınabilir.

 • Daha önce hiç favori vikisi olmamış...

 • Daha önce hiç görseli olmamış...