barış bakır

Çaylak
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 3 Ay önce

Vikiler (6)

 • jbl tune 560 bt

  sanırım fiyat/performans olarak alınabilecek en iyi bluetooth kulak üstü kulaklık. jbl tune 500bt ile aralarında görsel bakımdan hiçbir fark yok. ama(kocaman bir 'ama' demek istiyorum) tune 500 bt modelinde dip ses dediğimiz ,genellikle bluetooth kulaklıklarda rastladığımız, kulaklığın sürücüsünden gelen bir ses bulunmakta. bu sesin gelmesi bluetooth kulaklıklar için gayet doğaldır fakat eski model olan jbl 500bt de bu dip ses gereğinden fazlaydı ve özellikle sessiz ortamlarda rahatsız edici olabiliyordu. yeni model olan jbl 560 bt modelinde bu sesi çok iyi şekilde azaltarak tam bir mühendislik harikası ortaya çıkarmışlar. ve tabi ki fiyatı da eski modele göre %20 daha pahalı

  şimdi gelelim 560 bt deneyimlerime

  güzel detayları:
  -kullanım süresi 16 saat diyor ve sesi %70 seviyesinde kullandığınız sürece 17-18 saat götürebiliyor.
  -ses kalitesi aşırı iyi ,
  20hz-20000hz aralığındaki sesleri verebilmekte ve cidden bassları çok temiz vuruyor, çıkan basslar, mid ve tizleri bozmuyor.
  -ses seviyesini %100 yaptığınızda bile ses kendi dengesini bozmuyor fakat ses çok yüksek gelecektir ve uzun kullanımda kulağınızda hasara yol açabilir o yüzden %70-80 i geçmenenizi tavsiye ederim
  -2 saatte tamamen şarj oluyor. acilen dışarı çıkmanız lazımsa ,şarjınız da bittiyse 5 dakikalık şarj ile size 1 saate kadar kullanım vadediyor.

  eee o kadar övdük biraz da kötü yönlerinden bahsedelim :)

  -sesi dışarıya çok fazla veriyor. toplu taşımada %70 in üzerine çıkarsanız yanınızdaki insan dinlediğiniz şeyi duyabilir.
  -kulak üstü kulaklıkların sorunlarından kulak bölgenize uyguladığı baskının uzun kullanımda kulağınızın arkası başta olmak üzere o bölgeyi biraz acıtması/ağrıtması. bu 560bt modelinde de her kulak üstü kulaklıkta olduğu gibi böyle bir problem bulunmakta.
  -kışın terleme yapma konusunda bir sorun yaratmasa da eminim ki yazın kulakları fazlasıyla yakacaktır.
  -pedlerine gelecek olursak, pedleri gayet yumuşak fakat üzerindeki deri her an soyulacakmış gibi duruyor. 2 yıldır bu kulaklığı kullanan arkadaşıma pedleri sorduğumda henüz soyulma yaşamadığını ve hala derinin diri ve sağlam durduğunu söylemişti.
  okuduğunuz, vakit ayırdığınız için teşekkürler . umarım yardımcı olabilmişimdir


 • türkiye'de genç olmak

  at arabasında kırbaçlanan at olmak ile eşdeğerdir. sahibiniz size yük olur. ne kadar hızlı giderseniz gidin, ne kadar yararlı olursanız olun, karşılık olarak sahibiniz size şiddet uygulamaya devam eder.
  sahipten kastım arjantin lideri arkadaşlar yanlış anlaşılmasın. :)

 • fl studio

  vokal kaydı alabileceğiniz, beat, mix ve mastering yapmanıza yarayan program. müzik yapmaya hevesliyseniz ve elektronik ortamda müzik yapmaya başlayacaksanız ilk başlarda bahsi geçen programın karışık gözükmesi hevesinizi azaltmasın , karışık gözükmesi gayet normal . izleyeceğiniz tutorial videoları sayesinde ortalama 1 yıl gibi bir sürede büyük bir kısmına hakim olabileceğinizi düşünüyorum

 • bir film önerisi bırak

  bir tane değil 5 tane öneri bırakıyorum
  1. 8 mile
  2. ı, robot
  3. ı'm mother
  4. man in black serisi
  5. passengers

 • football manager

  insanların oynadıkça yönetim becerisini geliştireceğine inandığım bir oyundur. fakat oynayacak insanlara 1 ay içinde 1 saatten fazla (evet yanlış okumadınız) oynamasını önermem. aksi takdirde bağımlılık yapar. kendisinin sigaradan daha çok bağımlılık yaptığını gözlemlerim sonucunda söyleyebilirim.

 • eminem

  kendisini 10 yaşından beri dinlemekte olduğum, şarkıları aracılığıyla okulda ögrendiğimden daha iyi şekilde ingilizce öğrenmemi sağlayan, şarkı sözlerini, fikirlerini benimsediğim,idolüm olan ve asıl adı marshall bruce mathers ııı olan kişidir. yakında eminem'in hayatı ile ilgili daha uzun bir yazı yazmaya çalışacağım. özellikle yurdumun insanının rapin yaşayan efsanesi eminem'e ve rap müziğe olan yargısı şarkılarında uyuşturucudan bahseden ve eril bir dil kullanımında olan 'copy-paste' insanlardan dolayı çok yanlış anlaşılıyor. umarım 10 yılı aşkın süredir dinleyip,zamanla fikirlerini benimsediğim bu adamı size iyi bir şekilde tanıtabilirim. saygılar efendim.

 • Daha önce hiç favori vikisi olmamış...

 • Daha önce hiç görseli olmamış...