arweenn

Çaylak
 • 30
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2 Ay önce

Vikiler (30)

 • not defterinizden bir kısım

  "artık var olmayacağımız zaman için yas tutmak henüz var olmadığımız zaman için yas tutmak kadar gülünçtür. var olmadığımız gerçeğinden ne kadar az rahatsız oluyorsak var olmayacağımız gerçeğinden de o kadar az rahatsız olmalıyız." din, ölüm vb konular üzerinden yaşadığım kaygılar ötürü sorularımı bir de felsefeye sormaya karar verdiğimde karşıma çıkan cümlelerdi bunlar.

 • tolga çevik

  komedi dükkanından bu yana izliyorum. kaç kere tekrar izledim tüm yayınlarını bilmiyorum. o kadar hayranım ki, işine verdiği öneme, saygısına, disiplinine. bel altı şakaları bile o kadar cuk diye oturan, güldüren, insan vurmayan ve aşağılamayan bir şekilde oluyor ki. bir elin parmak sayısını geçmez böyle hayran olduğum, severek takip ettiğim ünlü sayısı. tolga çevik demirbaştır. aynı zamanda da doğaçlama oyunculuğunun kralıdır. yönetmen ve miniğe de, tolga çeviğe de saygılar buradan.

 • inançsız birisi neden oruç tutar

  lafta inançsızlardan değil gerçekten bunu beyninde oturtmuş inançsızlardan bahsediyorsak eğer, orucun da sadece din için tutulmaması gerektiğini, açın halinden anlamak, nefsini kontrol etmek gibi asıl sağladığı faydaları düşünürsek neden tutmasın ki. din sadece allah korkusuyla yapılacak inanılacak bir şey değil, gerçekten mantığı faydası ve gereklilikleriyle benimsenecek bir şey bence. ve sağladığı faydalar üzerine tutuyorsa ne mutlu ona.

 • insanlar neden evlenmek istemiyor

  varlıklı değilseniz evlilik demek borç demektir yani bence. arkadaşlarım bir bir evlenirken edindikleri borçları gördükçe fenalık geçiriyorum. bir yuva kurmak neden bu kadar maliyetli anlamıyorum diyeceğim de konu ekonomiye falan bağlanacak oyy kapattım konuyu zihnimde gece gece ağzımın tadını kaçırmak istemiyorum parasızlığımı düşünerek.

 • erkeklerin sık söylediği yalanlar

  dinliyor musun sen beni? sorusuna verilen dinliyorum cevabıdır herhalde..... bazen erkek arkadaşıma hak veriyorum ama ben bile zaman zaman kendi iç sesimden yorulabilirken çocuk nasıl pür dikkat sürekli beni dinlesin..

 • dünyanın en güzel hissi

  gülmekten gözünden yaşlar aktığı andaki histir.

 • türkiyede internet üzerinden en çok satın alınan ürünler

  şu sıra dezenfektan olma ihtimali oldukça yüksek...

 • hayatı tek kelime ile özetlesen

  etme bulma dünyası.

 • ölüm

  şahsi tamamen öznel fikirlerimdir aşağıda yazanlar!!! diyerek başlıyorum.
  kendi ölümünden korkmak; geride kalanların duyacağı acıyı düşünerek mi oluşur yoksa geriye kendinden bir şey bırakamamaktan mı yoksa doyasıya yaşayamadan göçüp gitmekten mi? ya da daha çok sevdiklerini kaybetme üzerine mi kurulu olur bu ölüm korkusu? aklımda o kadar çok deli sorular var ki bir anksiyeteli olarak. inanç sisteminin devreye girmesinden bahsetmiyorum bile. çünkü orda da akla gelen soru şu oluyor, cehennem dediğimiz şey düşüncelerimiz miydi, bu dünyada yaşadıklarımız mıydı yoksa gerçekten öbür tarafta büyük bir alevlerin içine atılmak mı? anksiyetem var arkadaşlar belirsizliğin her zerresi beni korkutur daha da düşündürür ve sonuç her zaman çıkmazlardadır.

 • hayvana şiddet

  oldum olası köpekten korkarım. hatta genel bazda bir zoofobim var ancak bu daha çok köpekler üzerinde çok şiddetli. küçüklük travması diyebiliriz. ciddi bir terapi almam gerekiyor ki ona da öğrenci bütçesiyle gidemediğimden öyle kendi hayatımı kısıtlamaya devam ediyorum (kısıtlama da tam bir kısıtlama bu arada, şiddetli panik ataklar geçiriyorum ve kendime gelme sürem yarım saati bulabiliyor) şimdilik. fakat bu korkumun sebebini onlar saldırgan onlar şöyle böyle demek yerine kendi travmam deyip, onlara öyle bir sevgi besliyorum ki ben kendim korktuğum ve onları sevemediğim için kendimden nefret etme derecesine gelebiliyorum. ve kendime sözümdür korkumu aştığım gün mama çantası taşıyacağım yanımda her gördüğümü sevip beslemek istiyorum. kendime adağımdır resmen. her neyse, şimdi ben böyle öldüğümü düşündürten korkular yaşarken bir yandan da bu kadar sevebiliyorsam, nasıl kıyıyorsunuz o canlılara anlamıyorum. şu an yazarken sinirlerim yükseldi beynimin içinde konu kadına şiddete geldi. ordan tecavüze. ordan çocuklara. of! ne yaşıyoruz ya biz. bitkiler kaldı bir mahvedilmeyen diyeceğim ama çıkan yangınlar geldi ordan da aklıma. yahu peşi peşine bir tane iyi şey gelmiyor şu anksiyeteli beynime.

 • Daha önce hiç favori vikisi olmamış...

 • Daha önce hiç görseli olmamış...