• üniversitede girişimcilik okumak mantıklı mıdır

    girişimcilik üniversitede bölümü okunmadan da yapılabilen bir meslek olduğu için sizce girişimcilik okumak mantıklı mı? üniversite de girişimcilik okuyan varsa kendi fikrini de merak ediyorum.

  • bence hem mantıklı hem değil iki yönden de bakacak olursak eğer içinden gelen yada aileden gelen bir girişim yoksa mantıklı çünkü hem işin içinde büyümemişsindir hemde içgüdüsel olarak hareket edemezsin. bana göre mantıklı olmayan tarafı ise girişimcilik yapacağın alanda okumak daha mantıklı olacaktır. çünkü girişim yapacağın alan mesela ziraat alanında ise ziraat mühendisliği okuman sana güzel şeyler katacaktır ayriyeten bilimle harmanyalıp staj yaparken bunu pekiştirebileceksin bu sayede sektörde ne gibi zorluklar ile karşı karşıya kalabileceğini tek kalmadan bir işin ustasının yanında deneyimleyeceksin. kısacası bana mantıklı gelen durum girişimcilik okumaktansa girişim yapacağın bölümü okumak daha mantıklı olacaktır.

  • öncelikle (bkz: hayırlı forumlar)

    tahminlere göre bundan 10 yıl sonra çalışacak olanların bir çoğunun işi henüz icat edilmedi. (buna yakın bir şey işte iki saat araştırmayayım) yani girişimcilik okumak çook önemli ama türkiye gibi geri kafalı insanların dolu olduğu bir memlekette mümkün mü? hayır.

    "ne yapacaksın? sana ne kimin işi kime icat edilmemişse, okuyup mamur ol sen yeğenim"

  • bu ülkenin müfredatında internetten öğrenilebileceğinden fazlasının öğrenilebileceğini düşünmüyorum. ayrıca girişimciliği öğretecek olan kişiler milyonluk işler kurmuş olan başarılı girişimciler değiller, özünde maaşlı memurlar. yani kimden neyi öğrenmeye çalışacaksınız?

  • düzgün sayılabilecek (yeni olmayan) bölümlerde bile ders anlatmayı bilmeyen konuya hakim olmayan sözde öğretim görevlilerinin olduğu bir ülkede girişimcilik gibi ileriye yönelik bir bölüm okumak. sen düşün