• türknet

  bana göre türkiye'deki bu kadar kötü altyapıya rağmen kendi altyapısını hızla genişleten internet servis sağlayıcı. uygun fiyatlı tarifeleri vardır.

 • kanımca fiyat-performans olarak en iyi internet servis sağlayıcısı. genelde fiber yerine vdsl kullandığı için hem pahalı değil hem de hız olarak olması gereken kadar bir fark olmuyor işini düzgün yapmayan diğer sağlayıcılar sağolsun :)

 • gerçekten download ve upload konusunda diğer operatörlerden çok daha iyi fakat müşteri temsilcisine ulaşılması imkansız olan marka. teknik veya herhangi başka bir sıkıntıda insanlara sinir krizi geçirttiren operatördür.

  3 kere teknik destek gönderdikleri halde internetimi bağlayamadılar, daha sonra kendim tespit ettim ki sorun prize elektrik gelmemesiymiş, 1 ay internetsiz kaldım. daha da bulaşacağımı sanmıyorum..

 • deneyimlerim sonucunda hiç memnun kalmadığım bir internet servis sağlayıcısı eğer evinize ev interneti bağlatacaksanız evinizin altına döşenen altyapının internetini kullanmanızdır. arza olursa kendilerine ait bir ekipleri yok genellikle türk telekomun saha ekiplerine bildiriyorlar onlar ise evin önüne kadar bakım yapacaklarını söylüyorlar eve gelmeleri belli bir ücret karşılığında oluyor.

 • kendi tecrübelerimi aktarayım. 95 tl 75 mbps paketini kullanıyorum. (türk telekom da aynı hızın kotasızı yaklaşık 300 400 tl)
  ayda ortalama 2 gün internet kesilmesi ile karşılaşıyorum. kesilir kesilmez müşteri hizmetlerine yazıyorum ve hafta içi öğle saatleriyse 1-2 saatte geri dönüyorlar. genelde sorunun türk telekom kaynaklı olduğunu söylüyorlar.
  taahhüt olmama durumu harika.
  kendi modemlerini satın aldım modem çok kullanışlı. modemden de memnunum.
  genel olarak durum bu. önerir misiniz derseniz, evet öneririm. çünkü hız benim için çokomelli ve bu hızı bu fiyata verebilecek başka bir sağlayıcı yok. internet kesilmelerine ve müşteri hizmetleri problemlerine de haliyle sabretmek zorundayım ama verdiği hızdan çok memnunum.
  eğer sizin için ayda 1-2 gün kesilme önemli değilse ve müşteri hizmetlerine hemen durumu bildireyim de anında düzeltsinler derdiniz yoksa kesinlikle öneririm.
  ayrıca bir sorunuz olursa mesajlardan iletişime geçebilirsiniz. çünkü ben araştırırken bilgi almakta zorlandım. bir tarafta çok öven, bir tarafta yerden yere vuran bir tayfa var.

 • artılar
  -95 tl ye 100mbit internet kullanıyorum. hem de ttnetin 40mbitten daha fazla vermeyi beceremediği bakır hat üzerinden.
  -tamamen sınırsız, bazı aylar terabyte düzeyinde veri down/up ediyorum. gıkı çıkmıyor firmanın. gerçek sınırsız interneti tr ye getiren abiler bunlar.
  -eğer mahalleniz türknet yapa istasyonuna yakınsa 1gbit e kadar internet alabiliyorsunuz.
  -belki sadece bana oluyordur ama türkiyedeki kısıtlanmış sitelere vpnsiz, normal dümdüz erişebiliyorum. (evet onlar da dahil)
  -bir arkadaşını getirdiğin zaman hem arkadaşın hem sen 1 er ay bedava internet kazanıyorsunuz.
  eksiler
  -ara sıra internet kesilmeleri ve anlık kesilmeler yaşanıyor
  -müşteri hizmetleri iyi çalışmıyor.

 • 25 gün sonra türk telekom aboneliğim bitecek ve geçip geçmemekte çok kararsızım.

 • müşteri hizmetlerine kötü desem yalan olur. çünkü müşteri hizmetleri falan yok.

  bunun dışında türk telekom'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

 • ben de turknet kullanan biri olarak memnunum diyebilirim. ama internet servisi sağlayıcıları ve cep telefonu operatörlerinde secim yapmak tamamen şans işi. bir yerde harika bir servis veren firma, başka bir yerde rezalet ötesi servis verebiliyor. zaten taahhüt vs olmadığı için bence turknet'e bir sans verilebilir. memnun kalmayan hiçbir masrafa girmeden hemen iptal edebiliyor.

 • bugün geçmiş bulunmaktayım. daha kullanamadım, modemi kurdular ip gelmesini bekliyorum. umarım hayal kırıklığına uğramam.. paket fiber 100- 85 tl.

 • evimde sadece türksat altyapısı olduğu için, türk telekom altyapısı olmadığı için kullanmadığım firma. umarım bir gün kendi gigabit altyapıları gelir.

 • eve internet almaya karar verdiğim zaman yoğun araştırmalarım sonucu almaya karar verdiğim isimdi. sorduğum, kullanan herkes çok memnundu. başvuru yaptım. oldukça da ilgilendiler. türk telekomun evde alt yapı olmadığını söylemesi üzerine başvurumu iptal etmem gerekti çünkü türk telekom alt yapı sağlamadı.

  başvuruyla birlikte modem de almıştım. modem de şöyle bir durum var arkadaşlar elinize ulaştıktan sonra 14 gün içinde iade koşulu var. bana alt yapı için erken geldiklerinden dolayı ben iade edebildim. fakat internette iade yapamayanları da okudum. bu noktaya dikkat etmek isteyebilirsiniz.

 • birçok kötü yorum okuduğum halde kullanmaktan memnun olduğum internet sağlayıcı. reklam için arayıp internetinizin kesildiğini fark ettik diyen türk telekom çalışanını kesilmeyen halindeki hız ve fiyatıyla şaşırtan şirket. şimdiye kadar genellikle gece 2 ila 5 arası birkaç kez altyapı kaynaklı bağlantı sorunu yaşadım. gece derslerim olduğu için sıkıntı oldu ama onu bile kullanımın az olduğu saatlerde ayarladıkları için kendilerini taktir ediyorum.

  kesilmeler alt yapı kaynaklı oluyor. alt yapıyı türk telekom sağlıyor. kesildikten sonra bize geçmek ister misiniz diye yine türk telekom arıyor. bu kopuklukları yaşatanlar türk telekom olmasın?
  --edit--
  geçenlerde arkadaşını getir davetiyle türknet'e çağırdığım abime mesaj gelmişti. biz ücretsiz hediye interneti kullanalı çok oldu. yanlışlıkla göndermişler. bugün az önce abimden şöyle bir mesajla özür dilediler:
  "merhaba, size yanlislikla arkadasini getir kampanyasiyla ilgili eski bilgilendirme sms'lerini tekrar gonderdigimizi tespit ettik. gereksiz yere sizi rahatsiz ettik. ozur dileriz. bu vesileyle, bugune kadar size bedava internet kazandiran vefali arkadaslarinizi anmis oldunuz. daha baska vefali arkadasiniz varsa onlari da davet edin, daha cok ucretsiz internet kullanin. turknet b001"
  bence müşteriye hitap şekilleri bile oldukça samimi.

 • 1 haftaya yakın internetsiz kaldıktan sonra bugün itibariyle türknet fiber kullanmaya başladım. şuan her şey sorunsuz gözüküyor, umarım böyle devam eder. türknet 100 fiber 85 tl, 2 yıldır kullandığım eski aboneliğim türk telekom 100 fiber 170 tl. inanılmaz bir fiyat farkı var.

 • kendi altyapıları gelsede kullansam.100 mbts dowland 50 mbts upload 85 tl.su anda 100/10 internet ve tv+ 129 tl veriyorum.

 • kullanıyorum çok memnunum hem ucuz hem de taahhüt yok hemde müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor

 • 2017'den beridir türknet abonesiyim bu sürede;
  60tl'den 85tl'ye çıktı ama parasını bence hakediyor.
  altyapım yok 16/12mbps download alıyordum son 3 aydır 16/16mbps hız veriyorlar, uploadım ortalama 700kbps
  1 yılda normal şartlarda ortalama 6,7 kere kopma yaşadım mobil uygulamadan müşteri hizmetleri 24 saat içinde düzelttiler.(kişiden kişiye değişebilir.)
  taahhütsüz olması ve şuanda birçok firmaya örnek olan sınırsız internet vermesi, kendi yapa altyapısını yapması vb. gibi inovatif bir firma olduğu için açıkcası şans verdim. altyapınız varsa ilk ay ücretsiz arkadaşını getir kampanyası ile şans verilebilir diye düşünüyorum.

 • ara sıra internet hızımı bilerek düşürdüklerini düşünüyorum çünkü ben müşteri hizmetlerini aradığımda internet hızı tekrar eski haline geliyor.

 • türk telekoma oranla kat kat güzel ara da bir atmalar oluyor gece yarısı ama çok uzun sürmüyor 1 dk fln onun haricinde fiyat perfonmans olarak güzel .