• türkiye'nin her yerine fiber internet

  ulaştırma ve altyapı bakan yardımcısı ömer fatih sayan, bu yılın sonuna kadar türkiye'deki her mahallenin yüzde 90'ında fiber olacağını belirterek, ^yüzde 90'ı yeterli görmüyoruz. 2023 hedefimiz yüzde 100 olacak şekilde, bütün mahallelerimizde fiberin olması.^ dedi.
  kaynak için tıklayınız

  kendi adıma konuşmam gerekirse bu yaz eve internet bağlattırmak için çok uğraştım ve birçok arkadaşımın da benim gibi sıkıntı çektiğini duydum. nereyi arasam altyapı yok deyip kapattılar. bakalım fiber internet olayı ne olacak? sabırsızlıkla bekliyoruz.

 • %90ı yeterli görmüyormuş birde. işin komik kısmı burda. bu seferde bilerek cigolayt vakası yaşamamak için yardımcısı konuşma yapmış. fiber internet demek 50-100 mbps alır. buda upload hızı olarak yaklaşık 5-10 arası bir değere tekabildir. şahsen benim upload hızım 1.3 civarı

 • 20 yıldır yapamadığını 3 yılda mı yapacaksın ? hadi diyelim ki yaptın, 20 yıldır neyi bekliyorsun ? ve diyelim ki niyetlisin her yerde internet olacak diye, peki neden istanbul'daki metrolarda internet olmasına izin vermiyorsunuz hâlâ ? buna inanana saf derim, başka da bir şey demem.

  3 yıl demişim, 3 yıl bile değil !

 • yerli cigolayt göklerde!

 • şehrin biraz dışındaki bir sitede oturuyorum, kullandığımız alt yapı 20 yıl önce yapılmış ve sonrasında neredeyse hiçbir çalışma yapılmamış. dandik bir 24mbps hizmete aylık 100tl ödüyoruz, ne desek altyapı yok diye zırvalıyorlar. yıllardır kutuda oksitlenme varmış, haftalarca zorlayıp servisi getirmesem kimse anlamayacaktı. eu sunucularında aldığım en düşük ping genelde 120 oluyor. turkcell keyfinden yükseltene kadar upload hızımız 1,5mbps idi. şimdi gelip bana her yere fiber girecek mi diyorsunuz? hadi bende internet var, türkiye'de internete erişimi olmayan milyon tane hane var ve siz daha herkese internet sunamazken herkese fiber mi vereceksiniz? kusura bakmayın ama gram inancım yok.