• tarım kredi kooperatifinden 'yemimi almazsan sütünü almam' şartı

    son 1 yılda yaklaşık yüzde 60 oranında zamlanan yem fiyatlarının altında ezilen ve ineklerini kesime göndermeye başlayan üreticilere bir darbede tarım kredi kooperatifi'nden geldi. sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tarım kredi kooperatifi'nin çiftçilerden çiğ süt alımının durdurduğunu duyuran tarım yazarı ali ekber yıldırım, çiftçiyi haciz kıskacına alan tarım kredi kooperatifleri, çiğ süt toplayan kooperatiflere "yemimizi alırsanız biraz süt alabiliriz" teklifi götürdü. kabul etmeyenlerden çiğ süt alımını bıraktı ifadelerine yer verdi.
    kaynak

  • yazık , gerçekten yazık. sonra neden üretim olmuyor... çiftçiyi küstürdünüz , sizin gibi düşünmeyen (siz ve düşünmek ? neyse...) gençleri küstürdünüz , bu ülkenin evlatlarını küstürdünüz ve ülke bu hale geldi. yazıklar olsun. (venezuela başkanından bahsediyorum...)

  • sanki tarım kredi koop değilde israil, abd firması gibi geldi bu şart.

  • bu saatten sonra hiçbir şeyi eleştirmiyorum körler dışında herkes uyandı bence. zaten doktor ya da büyücü değilim ve körlerin gözünü açabilecek kadar vaktim yok. heyecanla seçim gecesini bekliyorum. o günden sonra eleştirilerime devam ederim bunlar zaten aldırış etmiyor