• tacize uğrayan kadını kurtarırken canından oldu

  ~alıntıdır~
  tacize uğrayıp ardından şiddet gören kadını kurtarmak için araya giren boks antrenörü orhan çumralıgil göğsüne aldığı 3 bıçak darbesiyle yaşamını yitirirken, arkadaşı dündar kömürcü ise karnından yaralandı. saldırıyı gerçekleştiren fatih özçiftçi ile olaya karışan yaşar karadeniz'in ise tutuklandığı öğrenildi.
  ~alıntıdır~

  kişisel: türkiye'de kadınsanız tacize de tecavüze de gaspa da şiddete de uğrama ihtimaliniz her zaman vardır
  bu gibi durumlarda mağdurları kurtarmak isteyen biri iseniz ya kadir şeker gibi başarılı olur ve hapse girersiniz ya da üstte adı yazan merhum orhan çumralıgil gibi hayatınızdan olursunuz
  ha tacizci tecavüzcü iseniz ?
  o zaman yargıda indirim alırsınız gözaltında soruşturulursunuz işte ne biliyim serbest falan bırakılırsınız

 • bıçaklı saldırganın önüne atlamak mantıksız harekettir, iyi niyetle yapılan aptallık, iki erkek kavga ediyor olsaydı önüne atladığında bu tepkiyi verecek olanlar olduğuna adım gibi eminim. akıl mantık sahibi insan bıçağın önüne atlamak yerine polisi arar.

 • kavga çıktığında ''ayıranı ben döverim.'' lafının duyulduğu, kavgaların sinema gibi izlendiği, 30-40 yaşında adamların sokaktan geçen 17 yaşındaki kızların göğüs ve kalçalarına baktığı, yer yer aralarında kızlar üstünde sesli bir şekilde lafladığı (bizzat tanık oldum.) bir ülkede ne bekliyorsunuz? dünya medenileşmeye çalışırken türk milleti ısrarla vahşileşme çabasında, tabii bu durumda payı olanların adını zikredemiyoruz. siyasetçiler bile birbirini tehdit ediyor, birbirine kabadayılık taslıyor. sorsanız atatürk'ün bizim için elde ettiği bu topraklar için çok emek harcadılar. o püre beyinli dışarıya salınacak, ya bu gün salınacak yoksa af çıkartıp gururla, davul zurnayla salacaklar, işte bu püre beyinli değersiz varlık insanlara bunu gururla anlatacak, tabii namuslu ya ''benim manitaya yan gözle baktı, çektim bıçağı yer misin yemez misin, yere serilene kadar bıçakladım namus düşmanını. arkadaşı da artistlik yapınca o da yedi bir tane, bide boks falan yapıyormuş, yer miyim lan ben?'' tarzı konuşacak ve mahallesinde saygı duyulacak. en büyük sıkıntımız bunları yapmaktan gurur duyan ve bunları yapanlarla gurur duyan bir halkımız var.

 • onur arkadaşımın belirttiği olaya bende şahit oldum. 35-40 yaşındaki adamların 17-18 yaşındaki kızları taciz etmesi kadar iğrenç bir durum yoktur. şahsen bu adamlarında kız çocuğu var acaba kendi çocuklarına aynısını yapıyorlarmı acaba diye soruyorum içimden. gerçi kendi kız çocuğuna tecavüz eden adam vardı bunlar neden yapmasın. bide utanmadan müslümanım diyebiliyorlar, işte insan ona sinir oluyor.

 • kadir şeker olayıyla bu olayı kıyaslamak abestir. kadir şeker olayında kadının darp raporu yok. yani ortada bir yalan dönüyor.

  bu olayda ise eğer bıçağı görmemişse her insanın yapması gerekeni yapmış adam. bir kadın ölesiye dövülürken, neden olduğuna bakmaksızın, dayak yeme pahasına olaya müdahil olmak gerekir. polise haber vermek önemli ama yeterli değil. eğer silah ya da bıçak varsa sadece polis aranmalı ve uzak durulmalıdır. dövüş uzmanı olmak, silah ya da kesici alet karşısında yetersizdir.