• sütyen

  biz kadınlar takıyoruz.
  ergenlik döneminde büyümeye başlayan göğüsler başlangıçta aile ve arkadaşların bilgisiz olmalarından kaynaklı utanılıyor ve bunun devamında yanlış sütyen,yanlış beden tercihi yapılıyor. daha sonra da bi düzeltilmiyor.
  aslında okullarda bu konularda da seminerler verilmeli ki bilinçli olunulmalı en başta.
  doğru beden doğru sütyen raht yaşam.

 • her ne hikmetse bedeni ve ölçüsü kadınlardan çok erkekleri ilgilendiren çamaşır çeşidi.

 • "sustain"den türetilmiştir

 • sütyen neden giyilir ?

  tarih olarak çok geriye gidecek olursak, sütyenin iç çamaşırı olarak kullanım amacı, mahremiyeti kapatmak içindi. göğüsler bez parçalarıyla kapatılarak, ilk sütyen kullanımının adımlarının atıldığı görülmektedir. günümüze kadar gelen sütyen, teknolojinin gelişmesi ve kumaşların farklı şekillerde kullanılması sonucu, daha modern bir görünüme sahip olarak, amacı da değişmiştir. sütyen kullanımı mahremiyeti kapatmanın dışında, sağlık açısından da yer bulmuştur. vücudun yapısı her zaman aynı kalmamaktadır. genç yaştan yaşlılığa kadar geçen zaman içerisinde, vücut zamana karşı koyamayarak, deforme olur. bu engellenemez süreçte, kadınlar sütyen giyerek, biraz da olsa bu görünümü bozmak istemezler. kadınlar giydikleri kıyafetlerin içerisinde daha iyi görünmek isterler. özellikle, sütyen neden giyilir, konusunda çok fazla düşünmeye gerek kalmadan, göğüsleri daha iyi göstermesi diyebiliriz.

  sütyen giymenin faydaları

  sütyen yıllardır kullanılan bir iç çamaşırıdır. sütyen neden giyilir, diye hiç düşünmeden, zamanı geldiğinde kullanılmaya başlanmıştır. günümüzde kullanımı sağlık açısından değerlendirildiğinde, sarkmayı önleyici etkisinin olmasıdır. birçok sütyen modelleri kadınların seçim konusunda zorlanmasına neden olmaktadır. yanlış sütyen seçimi sonucu, nasıl sağlık sorunu ile karşılaşılıyorsa, sütyen giymemek de bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. sütyen takmak istemeyen kadınlar için de farklı modeller geliştirilerek, rahat ve sütyensiz olduğunu hissettirecek modeller üretilmeye başlanmıştır. önemli olan kadının gün içerisinde rahat olması ve takılan sütyenin duruşunun, fiziki görünümü bozmayacak şekilde olmasıdır. sütyen askısı rahatsız ediyorsa, askıları çıkararak kullanabildiğiniz gibi, sadece göğüsleri kapatan, yapışkanlı modellerle teknoloji hızla ilerleyerek, farklı seçenekleri kadınlara sunmaktadır.

  sütyen tercihiniz nasıl olmalı?

  sütyen neden giyilir, merak konusu olan bir durumdur. iç çamaşırı giyerek vücudumuzu nasıl koruyorsak, sütyen giyerek de göğüsler korunmaktadır. göğüs uçları kadının hassas bölgesi olmasından dolayı, bu bölgenin kapatılması ve korunması gerekmektedir. giyilen kıyafetin fiziki görünüm gereği, iyi görünmesi için sütyen giyerek, daha iyi görünüme sahip olunabilmektedir. iri göğüslü olan kadınlar, daha ideal görünüme sahip olmak için, göğüsleri küçük gösteren modelleri tercih ederek, büyük göğse sahip olmanın zorluğunu en aza indirgemektedir. küçük göğüslü olan kadınlar ise daha dolgun göğse sahip olmak için, destekli sütyen kullanarak, kendilerini daha iyi hissetmektedirler.

  not : yazı şahinler sitesinden alıntıdır.

 • ilk başta ''sütyen hakkında ne şekilde bilgiler paylaşılabilir ki?'' dedim ama üstte gördüğünüz gibi baya bir şey paylaşılabilirmiş.

 • bedene uygun ölçüde olmayanı ve kalitesiz materyalden üretileni seçildiğinde tam bir işkence aleti.
  sütyen bedeni, göğüs çevresi ve cup* büyüklüğü ölçülerek bulunur. *
  ölçüm şekli
  düzgün ölçülere sahip ve kaliteli malzemelerden yapılmış bir sütyenin varlığı ile yokluğu arasında konfor olarak bir fark da yoktur.

 • sarkmayı önleyen herhangi bilimsel kanıt yoktur. bunu destekleyen bir makale paylaşılabilseydi ikna olabilirdim.

 • onunla olmuyor onsuz da olmuyor