• steam

  (bkz: valve corporation) tarafından geliştirilen oyun ve uygulama gibi şeyler satın alabileceğiniz platform. ayrıca büyük bir ağ. arkadaşlarınızla iletişim kurarak birlikte oyun oynayabilirsiniz.

 • tekelliğinin son zamanlarda kırılmaya başlamasıyla kendine çeki düzen vermelidir. steam hayranlığını bir türlü anlamıyorum, o platforma gelene kadar oynamamalar filan. benim için arayüzü sıradan bir *launcher'dir. yarın başkası olsa direk onu da indiririm. kendini daha fazla geliştirmesi gerektiğini düşündüğüm platform. gömdüm diye +'larını da yok sayacak değilim.
  +takas sistemi vardır
  +oldukça hızlıdır
  +oynadığınız oyunu beğenmezseniz iade edebilirsiniz.(1 veya 2 saat oynama sınırını aşmamak kaydıyla.)

 • düzeltme: oyun vs. satın alabileceğiniz değil, oyun vs.'nin "kullanma hakkını" satın alabileceğiniz platformdur.

  nitekim bir gün gabe amcaya bir şey olur, valve'ın yerinde yeller eserse oyunlarınıza ve satın almış olduğunuz her bir medyaya elveda diyebilirsiniz.

 • rakiplerinin eskiye nazaran artmasına ve gelişmesine rağmen hala atölye/topluluk gibi özelliklerinin diğer platformlardan daha iyi olmasından kaynaklı oyun satın alıp oynamada benim için bir numaralı platform.

 • olabilecek en oyuncu dostu platformdur. sebeplerine gelirsek:

  her şeyden önce sabit kur/bölgesel fiyatlandırma uygulaması vardır ve dolar halen 2,5 tl olarak hesaplanır. firmalara da fiyat tavsiyesi bu bölgesel fiyatlandırma üzerinden yapılır. firmalar buna uymak zorunda değildir ama 60 dolarlık bir oyunu 300 liraya alabilmek bile nimet sayılır.

  arayüzü kullanıcı dostudur. başta karmaşık görünse de her şeyin yeri bellidir.

  oyunları deneme süresi sunar. herhangi bir oyunu aldıktan sonraki 2 hafta içinde en fazla 2 saat oynamak kaydıyla oyunu koşulsuz iade edebilirsiniz. steam cüzdanınıza iade isterseniz 24 saat içinde bakiyeniz yüklenir.

  oyunlara puan verme/yorum yapma. steam sayesinde internette öyle çok fazla arama yapmadan bir oyunun 100 üzerinden kaç puan aldığını, olumlu ve olumsuz yönlerini kolayca görebilirsiniz. puanlamayı yapanlar oyunu alıp oynayan kişiler olduğu için oldukça güvenilir bir değerlendirme imkanı sunuyor.

  steam workshop/atölye. belki de steam'deki en güzel özellik budur. eğer aldığınız bir oyunda mod desteği varsa atölye kısmından binlerce ek içeriğe ücretsiz ulaşabiliyor ve bu içerikleri çok kolay bir şekilde yükleyebiliyorsunuz.

  12 yıllık bir hesabım ve 500'den fazla oyunum var bu platformda. bu olanakları başka bir platform sunarsa onu da seve seve kullanırım. ama steam'deki oyunlara kdv şartı gelince bunu mevcut fiyatlara yansıtmayıp oyunlara zam yapmayan gabe newell'a da laf söyletmem.

 • black friday indirim günlerinde çöken site

 • g.o.a.t. olan küresel oyun yayım ve dağıtım şirketi..

 • istek listemdeki oyunlara max %20 indirim yaparak beni üzmüş site