• sözde ermeni soykırımı

  ermeni kırımı veya ermeni soykırımı, osmanlı hükûmetinin ermenilere karşı gerçekleştirdiği iddia edilen etnik temizlikti. farklı kaynaklarda tehcir ve katliamlar sonucunda ölen ermenilerin sayısının 800.000 ile 1,8 milyon arasında olduğu belirtilmektedir. fakat bu iddialar asla gerçekleri yansıtmamaktadır.

 • kişi kendinden bilir işi lafı aklıma gelir. ermeni taşnak çetelerinin ne iğrenç şekilde insanları işkencelerle öldürüldüğü dilden dile anadoluda hep anlatılır,

  hatta ünlü i̇ngiliz ortadoğu tarihçisi (bkz: bernard lewis) bile ermenilere soykırım yapıldığı iddiası doğru değildir der..

  burayatıklayarak bernard lewis'in ermenilere soykırım olmadığını söylemesi üzerine kendisine dava açıldığı bahsinin geçtiği 5 kasım 1994 yılı milliyet gazetesine göz atabilirsiniz.

 • sözde soykırım iddialarında katledildiği belirtilen osmanlı ermenilerinin sayısı (800.000-1.800.000) 1914 osmanlı nüfusunda belirtilen ermeni nüfusundan (1.161.169) fazladır. bu da iddiaların asılsızlığını bir kez daha kanıtlar.

 • aslında bize uyguladılar doğu anadolu'da 1-2milyona yakın türk'ü katlettiler çetelerle, hınçakla, taşnakla... sonra biz hem bize uyguladıkları katliamları durdurmak ve doğu cephesinin olumsuz etkilenmemesi için(sonuçta arap isyanındaki gibi sabotaj da yapıyorlar)suriye'ye gönderdik üstelik salgın hastalıklar ve eşkiya baskınları dışında başarılı bunun yanında: 1918'de geri dönüş kanunu bile çıkarıldı (bolşevikler rus hükümeti ele geçirip barış ant. imzalayınca)ve malları emanet olarak korundu üstelik.

  işte bu konu hakkında güzel bir belgesel:
  https://www.youtube.com/watch?v=bkıjhgvuuyy

 • aslında bize uyguladılar doğu anadolu'da 1-2milyona yakın türkü katlettiler çetelerle, hınçakla, taşnakla... sonra biz hem bize uyguladıkları katliamları durdurmak ve doğu cephesinin olumsuz etkilenmemesi için(sonuçta arap isyanındaki gibi sabotaj da yapıyorlar)suriye'ye gönderdik üstelik salgın hastalıklar ve eşkiya baskınları dışında başarılı bunun yanında: 1918'de geri dönüş kanunu bile çıkarıldı (bolşevikler rus hükümeti ele geçirip barış ant. imzalayınca)ve malları emanet olarak korundu üstelik.

  işte bu konu hakkında güzel bir belgesel:
  buradan

 • ermeniler varlığını bu sözde soykırıma dayandırdıkları için sürekli gerçekleri söylemekten kaçıyorlar. eğer gerçekler ortaya çıkarsa varlıklarını dayandıracakları bir şey kalmayacağını iyi biliyorlar.


  talat paşa'nın eşinin ses kaydı lütfen dinleyin.
  link

  bu da murat bardakçı''nin ermeni tehciri ile ilgili programı
  link

 • almanya bir dönem insan kemiklerinden düğme yaptı, avrupa yüzyıllarca kendi içinde savaştı. fakat soykırım diyince akla gelen türkiye oluyor.
  şu bir gerçek ki ekonominiz kötüyse dünya'da söz hakkınız yoktur ve herkes istediğini diyebilir, üstünüze gelir; ciddiye almaz sizi. biz de böyle 'hayır öyle değil!' diye diye kudururuz, hiçbir şey de değişmez. adalet olmadığı zaman orman kanunları devreye giriyor ve güçlü olan ipleri eline alıyor.
  istediğiniz kaynakları sunun, kadim dost dediğimiz; kanuni zamanından cumhuriyete kadar kapitülasyon verdiğimiz, kralı esir düştüğünde osmanlı'ya sığınan fransa soykırımı ilk kabul edenlerden. her şey çıkar meselesi.

 • dünyanın çoğuna an itibarı ile sistematik olarak yapılan iştir.tek sıkıntım bazı kesimlerin bundan etkilenmemesi.

 • bir olayın soykırım kabul edilmesi için çok ciddi kanıtları olması lazım. ermeni katliamı olabilir ama soykırım kesinlikle olamaz. bu kararı verecek olan da biz değil tarihçilerdir zaten

 • karşılıklı olarak yaşanmış iğrenç katliamlar olduğu doğrudur. ermeni çeteler, türk ordusuna saldırmış, türk köylerini basmıştır. türkler de buna karşılık vermiş ve her iki taraf da iğrençlikte sınır tanımamıştır. olaylar ermenilerin sürgün edilmesiyle sonuçlanmıştır.

  ermenilerin sürgün edilmesi esnasında ne yazık ki bir çoğu, gerek yolculuk koşullarından, gerekse çetelerin saldırılarından yaşamlarını yitirmiştir.

  devlet, bu sürgün esnasında güvenliklerini sağlayamağı için kusurlu olabilir ama soykırım ifadesi yanlıştır.

 • ne yazık ki türkiyenin bu konuda hak aramasında zayıf ve yetersiz .

 • bunu duydukça çok sinirleniyorum 100 yıl önce yaşanan olayı çıkarlar için tekrar tekrar medyaya taşıyorlar ama kimse demiyor amerika 20 yıl içinde ortadoğu'da 2 milyon dan fazla insanı öldürdüğünü veya fransa'nın cezayir'deki soykırımlarını.
  çıkar konusu işte insanlık bitmiş, insanları sevmiyorum.

 • tüm batı ülkelerinin türkiye'ye karşı iki yüzlü davrandığı konu.