• sergen yalçın

  beşiktaş altyapısından yetişip 4 büyük takımda oynamış iki futbolcudan ilkidir.
  1999 yılında oynanan almanya-türkiye maçına damga vurmuş ve kısa bir süre sonra da bayern münih'e transferi gerçekleşecekken özel hayatının düzensiz olduğundan ve saha dışı yaşantılarından dolayı vazgeçilmiştir.
  ingiltere'nin önemli spor basınlarından biri olan thesefootballtimes'ta yayınlanan:sergen yalçın: the...the worlds best
  "dünyanın en iyisi olabilirdi" isimli yazıda kariyerindeki tüm bu potansiyeline ve başarılarına rağmen hayatında partilere, kumara, at yarışına ve gece hayatına olan düşkünlük gibi bir kara bir yanının olduğuna da değinilmiştir.
  kısaca türk futbol tarihinin gördüğü en yetenekli "10 numara" futbolcusudur.
  şu anda efsanesi olduğu beşiktaş'ta teknik direktördür.

 • bir futbolsever olarak, sergen gibi yetenekli yeni genç teknik direktörlere ihtiyaç var, takımlarımız sürekli aynı isimlerle dönüp duruyor, futbol mantalite'si değişken olan günümüz oyununda bu oyunu bilen genç teknik direktörleri sahaya alalım artık.

 • beşiktaşın yüzüncü yılında galatasaray ağlarına bıraktığı golle klubüne müzesindeki en değerli kupayı götürmüş eski futbolcu.

  (sergen yalçın beşiktaşın teknik direktörüdür.)

 • kulübünün (beşiktaş) altyapısından yetişip teknik direktör olarak da şampiyon yapan tek teknik direktördür. daha çok futbolculuğu ile ön plana çıkar ama son yıllarda teknik direktörlüğü ile de ön plana çıkmaya başladı. sezon öncesi ''bu takım ilk 3'e giremez'' dedikleri takımı şampiyon yapmıştır.