• sedat peker

  1 aralık 1971 adapazarı/sakarya doğumlu, aslen rizeli, türk organize suç örgütü lideri, mafya babası ve iş insanı. bu da resmi.
  adı sanı bilinmeyen ilk eşinden celal han peker ve serdar han peker adına iki oğlu var. 2008'den beri evli olduğu ikinci eşi özge peker'den ise filiz lina peker ve mila peker isimli iki kızı, boğaçhan talha peker adında da bir oğlu var.
  türkçülük, turancılık temelli görüşleri sebebiyle çokça destekçisi mevcut. 1990 yılından beri etkin. çok geniş bir hapishane geçmişi (toplamını 7 yıl 10 ay bulduğum) ve suç hayatı olduğu için yazılması işini başkasına devrediyorum.
  2 mayıs 2021 tarihinden beri; youtube hesabından video serisi yayınlıyor, twitter üzerinden yanıtlar veriyor, olay yaratacak iddialarda bulunuyor, o gün bugündür türkiye'yi sallıyor.
  youtube
  twitter
  web sitesi (engellenmiş, vpn ile erişililebilir)
  kaynak 1 kaynak 2

 • yıllardır konuşmalarının hiçbirini ciddiye almadığım sözde milliyetçi bir mafya lideridir. bu son dönemde gündeme gelmesinin ardından hala karakterine ve yaptığı işlere saygı duymasam bile söylediklerinin yarısından fazlasına inandığım bir insandır.

 • söyledikleri doğru olsa bile kendi yaptıklarını söylememsi ve bilgi saklaması peker'i desteklememiz için yeterli bir sebeptir. sedat peker kendi işlediği suçlarıda anlatsın ve neler yaptığını söylesin yoksa bir anlamı kalmaz anlatımlarının.

  kendi yaptıklarını anlatmıyorsa demek ki bir çıkarı var. ne olabilir?

  en basiti ülkeye dönebilirse eğer tekrar, hapise girmemek için anlatmıyor olabilir.

  ülke yönetiminde veya ülke içerisinde verilen kararlarda sözü geçsin istiyor ve güvenilir birisi olduğu düşünülsün istiyor olabilir.

  birisi sedat'ı kullanıyor olabilir ve ülke içerisinde bir karışıklık yaratıp dışarıdan bölemedikleri ülkeyi içeriden bölmeye çalışıyor olabilirler. arap baharı dedikleri şey türkiye ye bu şekilde geliyor olabilir. erdoğan hakkında anlatacakları büyük merak uyandırdı ülke içerisinde. bu anlatacağı şeylerin sertlik derecesine göre iç karışıklık çıkabilir. libya kaddafi devrildikten sonra nasıl tekrar toparlanamadıysa bizde aynı şekilde toparlanamayabiliriz.

  tabii ki libya gibi olmayalım diyor olmam peker'in anlattığı bu suçların yalan olduğu anlamına gelmez. suç işleyenler cezasını almalıdır. bu cezaları kim veya kimler verebilir* kimse veremez!!!

  kimse şuan ki hükümetin başındakilere bir ceza uygulayacak kadar güçlü muhallefet değil. birisi çıkıp "siz bunları yaptınız ve yargılanacaksınız gerekli kişilerle görüştüm ve başınız belada" gibi bir şey söylerse ve gerçekten bir şeyler uygulamaya çalışırsa siz o zaman ülkede ki iç karışıklığı görün. binlerce kişi ölür. tek çare erken seçim. seçimle gelen seçimle gitmeli, başka bir yol ile gönderilmeye çalışılırsa bu bizim için felaket olur.

 • akp seçmenin bir bölümünü dahi olsa ayrıştırmıştır .
  muhalefet söyleyince inanmayanlar kendi içlerinden birisi yapıkca bir kırılma olduğunu düşünüyorum .
  ama bunu da bu muhalefet yıkamaz değişim şart .

 • iktidardan birini muhalefet etmesi için seç deseler sedat pekeri seçerdim, bütün pis işlerin içinde birisi. şanslıyız ki konuşuyor ama bugün o kadar aciz durumdayız ki bir mafyanın konuşmaları bizim için umut oluyor.

 • muhalefetin yapamadığını çıkarları bozulduğu için yapan suç örgütü lideri .

 • ülkenin derininde neler döndüğünü iddialarıyla ortaya çıkardığını düşündüğüm kişi.