• şaka maka liberalizm gittikçe yayılıyor

  (bkz: şaka maka liberalizmin gittikçe yayılması) şeklinde düzenlenmesi gereken başlık. kaç ay oldu hâlâ başlık açmayı bile öğrenemedik :/

 • üç beş genç eğlencesine paylaşıyor. kadıköy'de 1 mayıs günü bulunursanız ülkede komünist devrim gerçekleştiğini sanarsınız :))

 • sözlüğün kalitesi düşük olunca bende kalitesiz entryler girebiliyorum.
  bırakınız yapsınlar,bırakınız geçsinler felsefesine dayan liberalizm,kapitalizmin bir koludur.özel mülkiyet kavramı var olduğundan beridir.libaralizm vardır. serbest teşebbüs ile insanlar para kazanabilir. özel sektörün rahat olduğu serbest hareket ettiği ülkelerde liberalizm yaygındır. yaygın olan şaka maka nasıl gittikçe yayılıyor merak konusu.

 • bir liberal olarak ldp'nin hiçbir şey yapmaması gerçekten beni rahatsız ediyor. yeni parti genel başkanını tanıyan yok açıkçası. besim tibuk birçok şeyi çarpıtmadan dümdüz söylediği için çoğu insana tuhaf geliyor. cem toker hitabeti çok iyi olmasına karşın bence türk halkını ikna edebilecek bir lider değil.
  biz z kuşağının internete ulaşımı büyüklerimize göre daha fazla olduğu için başarılı bir ldp olsa günümüz seçimlerinde yüzde 2-3 arası oy alabilecek bir potansiyele sahip olurdu tahminimce. ldp'nin tek başına iktidar olması zaten büyük bir hayal fakat meclise en azından birkaç milletvekili sokmayı başarabilirse oyunu arttırma ihtimali olurdu. fakat mevcut ldp maalesef sadece bir tabela partisi gibi benim gözümde.

 • az çok kafası çalışan herkes insan doğasına en uygun ve ülkeyi de en çok kalkındıracak sistemin liberalizm olduğunu anlar. türk halkının eğitim seviyesini yükseltmek liberallerin sayısını da arttıracaktır ancak fikrimce bu hayal olarak kalacak; ortadoğu çöplüğünde fareler gibi olacağız.

  şeriatçısı, komünisti, şucu bucu asla savunduğu şeyle yönetilen ülkelere gitmek istemez. hep liberal ülkelere gitmek ister. ama liberalizmi buraya getirelim aynı sistemle yönetelim desek olmaz biz şeriat istiyoruz, komünizm istiyoruz, şunu bunu istiyoruz derler.

 • liberalizm her ülkede islemez. bugünün geliişmiş ülkelerinin çoğu korumacı politikalarla geldi ama burda önemli unsur ekonomi kaynakların nasıl kullanılacagıdır. ekonomik sistemler her ülkede aynı şekilde işlemez sosyal,siyasi,kültürel farklılıklar yüzünden farklı farklı ekonomik politiakaları uygulanır. bu yüzden tek sisteme odaklanmak saçmadır