• saçma kompleksleri olan ateistlerin vikide ilginç başlıklar açması

  ben anlamıyorum. lütfen linçlemeden anlamaya çalışarak bakın bu vikiye. ateistlerin neler çektikleri hakkında neden bu kadar çok başlık var ki? bu sözlüğün amacını zaten @haluktatar hocam açıklamış, burası sözlük/forum değil ki. ben bu alakasız başlıkları görmemek için vikiye uğramaz oldum. burası ne ateizm derneği ne ateist hakları derneği. yaşadığınız sorunları
  kizlarsoruyor.com
  eksisozluk.com
  donanimhaber.com
  gibi forum/sözlük/tartışma sitelerini yazabilirsiniz.


  -sevgiler ht vakit

 • çok haklısın. bir ateist olarak bu başlıklar beni bile sıkmaya başladı. muhtemelen başlık sahipleri dinden yeni çıkan yaşı küçük kişiler. dinden çıkınca büyük resmi gördüklerini, çok akıllı olduklarını zannediyorlar.

 • saçma kompleksleri olan dindarların başlık açmasıyla yarışabilir

 • ateistleri anlamaktan aciz ve onları saçma kompleksleri olan kişiler olarak tanımlayacak kadar hadsiz tiplere gösterilen bir tepki olsa gerek

 • açılan başlıklar genelde bir tartışma oluyor, yani bence başlıklarda sorun yok ama biz başlığın konusuna, tartışılacak meseleye değil başlığı açan kişin vikisini tartışıyoruz (bkz: başlığın yazarın başına kalması) kimisi adamı destekliyor kimi karşı çıkıyor ama kimse başlıkla ilgili bir şey yazmıyor.

 • yasak değilse canları ne isterlerse onu açarlar.

 • katılıyorum. birisi gelmiş dinler saygıyı hak etmez diyor. sonra sert cevap verince de saygı ortamına tartışalım falan diyorlar. nedir bu öfke nedir bu nefret anlamıyorum. siz bizi böyle ezmeye çalıştıkça ateist oluruz aynen(!).
  ayrıca ikinci vikiyi yazan yazara diyorum ki, asıl kendini kandıran sensin. aynen biz gerizeklıyız ve kandırılıyoruz bi' akıllı sizsiniz.

  kızdığım şey şu muazzam bir nefret var islam'a ve müslümanlara. bu ortamda nasıl saygı olur? düzgünce tartışılsa sorun olmaz. ancak bizim kutsalımıza saygı bile yok. sonra da başımıza çağdaş, aydın, atatürkçü kesiliyorlar. aynen en aydın, en çağdaş, en bilgili, en atatürkçü sizsiniz aynen.

 • billjobs23

  senin kutsalına neden saygısı olsun ki? daha kutsalından haberin yok. senin kutsalın, sırf ona inanmayanlar için hakaret ve tehditlerle dolu. ben sana saçma gelecek bir şey anlatsam ve "buna inanacaksın yoksa hayvansın, odunsun, seni yakarım" desem bana saygı duyar mısın? kimse bir şeye sırf sen inanıyorsun diye saygı duymak zorunda değil. senin kutsalın, benim de kutsalım olmak zorunda değil. daha kutsal saydığınız şeyin tek sayfasını açıp okumadan ve kutsalınızın inanmayanlar hakkındaki görüşleri hakkında fikriniz olmadan sırf inanıyorsunuz diye saygı beklemek nasıl bir saçmalıktır?

  şimdi gelelim başlığı açan arkadaşa.

  teknoloji hakkında yazılarını gördüm, burası teknoloji platformu mu? git teknoloji yazılarını donanım haberde yaz.
  kitaplığınla ilgili sorunu ben okumak zorunda mıyım? git ikeaya ilet isteğini.
  aynı minvalde 10 tane daha saçma sapan şeyini bulabilirim istersen?

  sana göre islami olmayan her şey saçma ve gereksiz herhalde? kompleksli ateistlermiş. görmek istemiyorsan gider sorularlaislamiyet.com da takılırsın.

 • dawnofrelic
  dinden zorlama yokturu tekrar tekrar hatırlatıyorum. senin islam'a bakış açın öyle ama islam öyle bir din değil.
  ayrıca kuranı açıp okumadığımı ve dinden haberim olmadığını iddia etmen tam bir iftira. ben kuranı okudum ve din üzerine uzun süre düşündüm tamam mı? senin dine bakış açın bozuksa, yanlış anladıysan ve nefret doluysan git ateizm derneğine müslümanlara ve islam'a saatlerce hakaret aşağıla. ama bu platformu kirletme artık.

 • kardeşim şaka mısın sen? benim islama bakış açım mı kur-an'a inanmayanlar için odun, eşek, hayvan, yalancı yazdırdı? benim bakış açım mı inanmayanlara onlarca tehdit savurtturdu kur-an'da? mürted ayetlerini ve hadislerini ben mi yazdım? ondan sonra "okudum". ya bari yalan söylemeyin, hani yalan günahtı? :) "dinde zorlama yoktur" diyen birinin kur-an okuduğuna kimse inandıramaz beni. tatlısu mümlümanı söylemidir bunlar.

  sen burada din güzellemeleri, din simsarlığı yaparken sıkıntı yok ben senin okuduğunu iddia ettiğin ama hakkında sadece kulaktan dolma bilgilere sahip olduğun kitabının gerçeklerini söyleyince ateizm derneğine öyle mi? kimsiniz yavrum siz? kimi nereden kovuyorsunuz?

  hala daha sırf ona inanmadığım için bana hakaret eden bir şeyin iyi ve güzel olduğunu savunmak nasıl bir cahillik, nasıl bir aymazlıktır? yukarıda sana örneğini verdim, bende sana sayıp söveyim, söylediklerime inanmazsan seni yakarım diyeyim ve sende bana saygı duy o halde. neyin saygısından bahsediyorsun sen ya? ayrıca saygı duymamak niye size hakaret ve aşağılama olarak geliyor? kur-an'da yazan ayetleri yüzünüze vurunca niye zorunuza gidiyor?

  ben 20 senedir din araştıran kur-an'ı ezbere bilen, kütüb-i sitte'den, islam ansiklopedisine kadar bütün din kaynaklarını okumuş insan yanlış anlamışım ama inandığı kitabın daha kapağını açmamış sen her şeyi mükemmel anlayıp, tüm dünyanın sırrını çözmüşsün! vay anasını sayın seyirciler, demek ki ben boşuna okumuşum! 2-3 facebook capsinden öğrenebileceğim "dinde zoylama yoktuy" cümleleri ile bütün her şeyin sırrı çözülebilirmişim aslında!

  istiyorsan sana buraya 150 tane ayet dökeyim, hep birlikte görelim dinde zorlama olup olmadığını? ya da git hakikaten oku şu inandığın kitabı ondan sonra gel burada "senin bakış açın bozuk" diye zırvala.
  ---
  yıldırdınız artık yemin ediyorum yıldırdırnız. müslümanım diye elinde kuranla gezip çeşit türlü şerefsizliği yapanlara sesiniz çıkmaz, önünde eğilir arkasında cemaat olursunuz ama bir ateist "saygı duymuyorum" dediği zaman diliniz 5 karış dışarda. görüyoruz süper müslümanların halini! ulan bu ülkede hangi dine hangi inançsıza saygınız oldu da kendinize saygı bekliyorsunuz? hangi ahlaksızlığa, hangi şerefsizliğe sesiniz çıktı? hani müslümandınız? kendinize mi müslümanlığınız? okuristi'nin, yom kipor'un ne olduğunu bile bilmezsin ama ramazanda biri yemek yese saygıdan bahsedersin. sadece siz yoksunuz yavrum bu ülkede! siz kimseyi bir yerde kovamazsınız, öyle bir hakkınız yok! önce kendinizi yargılayacaksınız, sonra gelip bana saygıdan bahsedeceksiniz.

 • üst not: bu vikiyi önce eksileyip sonra okuyunuz her zaman yaptığınız gibi.

  yazmayayım diyordum ama doğrudan bana yöneltilmiş bir başlık.

  kısaca fikrimi belirteyim, daha bir şey yazmayacağım konuyla alakalı .

  ıslam'ın barış dini olduğunu düşünenlerin var olduğunu gösteren başlık.
  sadece bakara 256 der durursunuz ama tevbe 5'te öldür değil güldür diyor değil mi? maide 33'te kes demiyor yanlış çeviri değil mi? hayır arkadaş biri yazmıştı açtığım başlığa neymiş efendim dinlere saygı duymamak inananlara da saygı duymamakmış. senin hoşgörü dini dediğin din bana hakaret ediyor. ıslam'dan ayrılığım için öldürülmemi emrediyor. barış dini hahahah. barış kelimesi 8, öldür kelimesi 113 kere geçiyor kuran'da yanlış hatırlamıyorsam. barış dini swh...

  isis has nothing to do with islam ızleyin izlettirin

  son olarak gelecek cevaplara karşı yazılacak yegane şeyi yazayım.

  edit:imlâ

 • boros dono tomom mo! komploks boros soygo

 • çoğu zaman unutsak ve forum gibi davransak da burası bir sözlük. bilgilendirici ya da gündeme ilişkin başlıkların olması gereken bir platform.

  bu tür dini tartışmaların, ego tatmini açısından ne kadar lezzetli olduğunu bilirim. ben de uzun süre benzer tartışmalarla çokça zaman kaybettim. bunun hiç kimseye bir faydası yok. kimsenin fikrini değiştiremezsiniz. zararı ise boşa kafa yormak ve zaman kaybıdır. ayrıca bazen gereksiz kalp kırmaktır. insanların gözündeki kredinizi, girdiğiniz kalıpların önyargılarına harcayıp tüketmektir.

  ister müslüman, ister ateist, ister başka bir inanca mensup olun, fark etmez. dini/dinleri eleştiren veya eleştirenleri eleştirip dini savunan bu tarz başlıklar, gereksizdir.

 • @dawnofrelic islam dinini kitaptan öğrenmek yerine müslümanlardan öğrenmenin, başkalarının sana yaptıklarından ötürü bunun intikamını başkalarından çıkarmayı da sana ateizmi, islamı aşağılayarak öğreten kaynaklardan mı öğrendin? müslümanlığın içindeki çürük insanlardan dolayı niye doğru olanları yargılama sebebin nedir? senin o ateistlerden nefret eden insanlardan ne farkın var? bir görüşe katılmasın ancak bunun adı saygı duymuyorum değil katılmıyorum olur. daha kullanacağın kelimeyi bile bilmiyorsun. burada insanların dinine sallıyorsun?! islam'ı savunanlara da ayetlerle dalga geçerek cevap veriyorsun. aynı şey kendine yapılınca bosko vor! yoşoyomoyoroz diyorsunuz. benim peygamberim bosko vor! yoşoyomoyoroz diyerek yaymadı adam gibi düşüncelerle mücadele ederek yaydı bu dini. bu arada başkalarının yaptıklarıyla geneli yargılamayı kesmezsen gerekirse 100 kere oku sen yine anlayamazsın. allah şifa versin kardeşim!

 • "gerçek islam bu değil " cilerin toplanmış olduğu başlık