• s j

    sosyal medyada komik bir gönderiye rasgele klavye tuşlarına basarak (random atarak) komik olduğu ifade edilir, gülmekten klavyede yazacak durumda olmadığından rastgele tuşlara basmak da denebilir. random atma kültürü yerleştikten sonra random atamayan, aynı şeyleri yazan insanlar dikkat çeker ve çoğu da "sjsjsjs" şeklinde random atmaktadır. bir süre sonra "sjsjsjsj" alay konusu olur ve sosyal medyada komik olmayan gönderiler için bu ifade kullanılır. sosyal medyada gerçekten bu randomu kullananlar olduğundan ve "sjsjsjs" randomunun komikliği kaybolmaya başladığından sosyal medyada yeni bir ifade ortaya çıkar "sj". bu ifade uzun uzun "sjsjsjsj" yazmaya bile değmez "sj" yazıyorum gibisinden bir anlam taşır. bu olaylardan sonra s ve j kadim birer dost olarak sosyal medyada komik olmayan gönderilen altında yer almaya devam ederler. s j

  • s ve j'nin kadim dostluğu çok eskiye dayanır. bir gün uzak dünyada eski zamanlarda birbirine rakip iki köy varmış. bir köyde s ve ailesi, diğer köyde j ve dostları varmış. bir gün iki köy arasındaki gerginlik giderek artmış. öyle ki bu iki köy arasında ev, bahçe yakmalara kadar uzamış. ilk köyden yani s nin yaşadığı köyden bir kişi j'nin yaşadığı köye gelmiş. bu duruma bir son vermeye çalışmış. fakat j'nin yaşadığı köydeki halk s'den gelen kişiyi idam etmiş. bunun üzerine j'nin yaşadığı köy savaşa hazırlanmış. iki tarafta birbirlerinin köyüne ajanlar yollamış. savaş günü gelip çattığında ise s ailesinin adına savaşa gitmeye karar vermiş. j ise dostlarıyla çarpışmaya karar vermiş. ilk saldırıyı s'nin yaşadığı köy yapmış. j'nin dostlarından bir tanesi ise bu saldırıda ölmüş. j ve arkadaşları onun için bir cenaze bile hazırlayamamışken saldırıya geçmeye başlamış. savaş 1 hafta sürmüş. iki köy de fazlasıyla zararda çıkmış. kazanılanlar ve kaybedilenlerin arasında açık bir ara olduğu bu savaşın son damlaları gelmiş. j bir arkadaşı ile kalmış. s ise ailesini korumak adına hala hayattaymış. iki tarafta dinlenirken j arkadaşıyla konuşmaya başlamış. arkadaşı " bu savaşı saldırarak veya savunarak kazanamayız. iki tarafın da anlaşması gerekiyor." demiş. s ise ailesiyle konuşmuş ve j'nin arkadaşının önerisinde bulunmuşlar. ertesi gün savaşın bitmesi gereken gündü. bir taraf galip olacaktı. fakat j öne çıkarak iki köy arasındaki savaşta yüksek seslerle bağırmaya çalışmış. "savaşı bitirelim dostluk kuralım!" fakat kimse onu duymak istememiş. s ise j'nin çığlıklarına karşılık vererek ona katılmış. savaşta iki köy de farklı köylerden iki kişinin beraber olduğunu görünce savaşı durdurmuş. onların seslerine kulak vermişler. iki köy de verilen kayıplardan muzdarip olup savaşı bitirme kararı almış. j dostları anısına s'nin olduğu köye bir anıt yaptırmış. bu anıt bu savaşın unutulmaması için zaman boyunca orada kalmış. işte böylelikle s ve j'nin kadim dostluğu başlamış.

  • taylan yıldız beyin, istanbul büyük şehir belediyesi meclisinde kanal istanbul'a karşı pankartla verdiği tepkidir. iki pankarttan birinde "s" diğerinde "j" yazılıdır.

  • taylan yıldız, s ve j
    s ve kadim dostu j
    -mr. (bkz: taylan yıldız)