• rap müzik

  eskiden dinleyici kitlesinin lisesi ergenler olarak adlandırıldığı fakat son zamanlarda yapılan her şarkının bu tarzda yapıldığı sanılan müzik tarzı.

 • herkesin her konuda üretici olamayacağını anlatırken örnek verilesi ve
  bazı kişilerin yalnızca tüketici olmanın ötesine geçmesi sonucu altın gününe dönmüş kültür.

 • her ne kadar ilk dinlediğim zamandan buyana bir tane ismin bile fanı olmayı becerememiş olsam bile başarılı isimlerin son zamanlarda atak yaptığında dahi dinlemeyi bırakamamış bana tokat atan tür.

 • dünyadaki rap müziği bilmem ama türkçe rapin yasaklanması lazım bile diyebilirim.
  sözlerin değil arkadaki beatin ve anlamlı olmasından ziyade sadece kafiyeli olan anlamsız cümleleri olan, bir rapçinin şarkısında diğer bir rapçinin annesinin, kız kardeşinin, sevgilisinin göğüslerinden, kalçasından bahsettiği bunlardan bahsetmese yine sövecek bir şey olduğu kafiyeli nefret kusumundan başka bir halt değildir türkçe rap.
  ha böyle olmalayanlar da var, rap müzik yapıp çok güzel eğitici mesajlar, veren bir şeyler öğretenler de var diyenler olacak. bunu diyenler de muhtemelen eğitimin, öğretimin, okulda ya da kitapla, dersle, uygulamayla değil de rap müzik ile alınacağını sanan ziyniyette insanlar.

 • 21 yaşındayım 10- 11 yaşımda tanıştım ilk defa o zamandan beri iyi bir dinleyici oldum, lakin ilk zamanlar hariç her zaman ana akım rapten uzak kalmaya çalıştım ilk dinlediğimde inanılmaz bir şey gibi geldi ama artık sanki baydı gibi belki de artık yapılan işler eskisi kadar kaliteli gelmiyor bana .

 • trap vs. dinleyip cinsel içerikli olduğunu söylemişler. düzgün rapçileri dinlerseniz böyle liriklerinin olmadığını göreceksiniz.

 • şu an yapılan parçalar, her ne kadar bana çok iyi gelmese de rap müzik dinleyen biriyim. rapin de kendi içinde bir sürü türü var. kimi eğlenmek için dinler kimi ise gerçekleri duymak için. ben, protest rapi çok dinlerim ve severim. keşke en çok dinlenenler, protest parçalar olsa. ama maalesef popüler kültür, elanur gibi isimleri rap kategorisine koyuyor. bana göre lirikalitenin olmadığı rap, rap değildir. sadece yazılmış birkaç satır yazıdır, o kadar.

 • popüler olmasıyla beraber, toplumda seveninin yanında 'çok bozdu' kesimini de üreten müzik türüdür. karmaşadan sağ çıkmak isteyenlere şahsi albüm önerilerimi yazıyorum. türü daha iyi anlamak adına :

  fuat ergin -- omurga
  no.1 -- kron1k
  şanışer -- umut
  da poet -- kendini bul