• parfüm

  severek kullanılan, hayatı güzelleştiren kozmetik ürün. bu konuda ücretsiz bir udemy eğitimi çektim, dileyen arkadaşlarım faydalanabilir, saygı ve sevgilerimle.
  https://www.udemy.com/course/perfumes/

 • yıllarca işte bu diyeceğim parfümü aradım. insanların benle özdeslestireceği, benim için üretilmiş olan. sanki onu bulunca kendimi bulacakmışım gibi. :) hayatımın şu döneminde bulmuş olabilirim bunu. bu kez çok yaklaştım :)

 • birden fazla esansın bir araya gelerek yeni bir koku oluşturduğu alkol ve esans yağlardan oluşan karışım. parfümün alt, orta ve üst notaları vardır. her bir nota farklı bir kokudan oluşur. alt notalar parfümün kalıcı olan kokusunu belirlerken üst notalar ilk sıkıldığında hitap eden kokulardır, orta notalar ise alt nota kadar kalıcı olmayıp üst notadan hemen sonra ortaya çıkar ve ömrü üst notalardan biraz daha kalıcıdır.

 • güzel kokmak güzel ama fazla sıkan insanların yanından geçerken nefes almakta zorlanabilirsiniz.

  bazıları hiç kullanmaz bazıları da çok kullanır: birileri ortasını bulmalı.

 • parfüm eskiden soyut bir şey olarak kabul ediliyordu ve tanrı ile iletişime geçmek için kullanılıyordu.
  parfüm eskiden o kadar değerliydiki isa'nın doğumunda hediye olarak, altın, mür ağacı reçinesi ve günlük ağaç reçinesi götürülmüştür. kiliselerde yakılan tütsülerde bu reçineler kullanılır.

 • ucuza kaçınılmaması gerektiğini düşündüğüm üründür. çok ağır ve kalitesiz parfüm kullanmak yerine sadece bide deodorant kullanmanız yeterli olacaktır. en azından kötü kokmazsınız önceliğiniz bu olmalı.

 • internetten almaya çekindiğim ürün. koklamadan emin olamam, mağazalar bunun için 3-5tl'ye 2 fıs sıkmalık üretse ne güzel olur. yaşadığım yerde ne yazık ki düzgün parfüm satan bir yer yok, dolayısıyla tıraş losyonu kokulu olarak tabir ettiğim tipleri kullanmak zorunda kalıyorum. pandemi bitince komşu şehirlerdeki güzel markaların mağazalarını ziyaret edeceğim :). parfüm kişinin kimliğidir, ucuza kaçılmamalı.

 • ozon tabakasının delinmesine olan katkısı tartışmalı. avrupa birliği özelinde eskiden kullanılan bazı ürünlerde kullanılmıyor. bu da kalıcılık, yayılım gibi özelliklerini etkiliyor.

  türkçe olarak parfümleri yorumlayan önemli bir kanal:
  parfüm yorumları by burak sönmez


  notalarına bakmak için geçerli site: fragrantica

  bu tarz insanların yorumlarının yer aldığı, notalarının açıklandığı platformları kullanarak ön bilgi edinerek, sephora gibi bir yerde yüzyüze deneyebilirsiniz.