• özledik

  özledim.
  rahat rahat gezmeyi.
  cafelerde toplanmayı.
  piknik yapmayı.
  tatil yapmayı.
  kopuk yaşamayı.
  motorsiklet kullanmayı.
  korkmamayı.

 • görüşemediğim akrabalarımı, hep beraber geçirilen bayramları, üniversiteye gitmeyi, insanlarla konuşurken onların maskesiz tüm yüzünü görmeyi...

 • bir grip yüzünden ekonomiyi bitirip insanları işsiz ve sefil hale getirmediğimiz günleri özledim. gripliler yüzünden tedavi göremeyen ve gerçekten riskli olan kanser gibi hastaların tedavi alabildiği günleri özledim. köle damgası gibi maske takmadığım günleri özledim. okuluna giden gençleri, işine giden insanları, batmayan esnafı özledim.

  karşı çıkmadan önce birazcık mantıklı olun. önceki grip vakalarıyla şimdiki koronavirüs vakalarına bakın. koronavirüs diye ortalığı velvele verenlerin kanser gibi hastalıklara sahip milyonların tedavi alamamasını görmezden gelmesini araştırın. bu kapanma sayesinde yüz milyarlarca dolar kazananlara bakın, virüsü bahane edip ohal gibi yöneten hükümetlere bakın. bir yerden sallama korkutucu sözde bilim adamlarının uydurmalarıyla bu kadar yüceltildi, saçmalatıldı ve çıkar sağlayanlar tarafından da iyice pompalandı. tarihin en büyük scami diye geçecek yıllar sonra.

 • site içinde yeterince aktif kullanıcı bulunmamaya başlamış. ilk günkü heyecanı özledik. bu günler geçecek ve yine özleyeceğiz. özledik be eskiyi özledik.

 • e tabi yaz geldi
  merak etmeyin kredi kendini çok özletmez
  şu 3-4 ay yasaklar falan da kalkar

 • maalesef özlem duyduğum şeyler bile çok basit yasamayı öğrenemedik ki özleyelim