• online derslerin verimsiz geçmesi

  online derslerin çoğu verimsiz geçiyor hiçbir şey anlamıyoruz. derse girmeyip kendim çalışayım diyorum derse katılıma göre performans notu veriyorlar. ne yapacağımızı şaştık . bir de çok fazla ödev veriyorlar bu pandemi döneminde psikolojimiz zaten bozuk iyice bozuyorlar.

 • verimli geçse de bir işe yaramaz. bu müfredattan maksimum verimi alıp öğrettikleri her şeyi öğrensen bile hayatında pek bir şey değişmez zaten. daha eğitimli, bilgili veya kültürlü olmazsın. ''sözde eğitim'' hayatını saçma sapan ve çoğunu google'a yazarak rahatça öğreneceğin şeyleri ezberlemekle geçirirsin. 50 senedir öğretilen şeyler aynı. dünyadaki bilgi birikimi yüzlerce kat arttı, temelden değişti ama öğretilen şeyler değişmedi. en son evrimi çıkarmışlardı müfredattan, bu bile okulların ne durumda olduğunun rahatça anlaşılmasını sağlıyor.

 • aaaa olur mu öyle şey? öğrencilerin ne psikolojisi ne derdi olabilir? öğrencinin ödevden başka nasıl bir yaşam amacı ya da planı, görevi olabilir? öğrenci başka ne işe yarar? psikoloji imiş, ödev çok imiş, şaşırmışmış, dandik bir öğrenci parçası diyor bunu. değersiz, çer çöp bir öğrenci parçası.
  not : ironi amaçlı olduğunu yeterince belli ettiğimi düşünüyorum ancak yine de belirtmek isterim, bu bir ironidir, ben de öğrenciyim.

 • nasıl bir verim beklediğinle alakalı. hocalar dersin kayıt altında olduğunu bildiklerinden normaldeki saçma ve egoist tavırlarını sergilemekden çekinip işlerini yapmaya odaklandıkları için özellikle teorik derslerde verimin arttığını düşünüyorum (ezbere dayalı bir sistemde olabilecek kadar verimlilikden bahsediyoruz)

 • derse katılım az, özellikle ingilizce hazırlık okuyan birisi olarak soru sorulmaya korkuluyor çünkü hata yapıp rezil olacağını düşünen insanlar var.
  internet bağlantısı ve bilgisayar kalitesinde ciddi sorun var. bazen şu iki dosyayı açın çalışın diyor hocalar ancak telefondaki arkadaşların çok zorlandığını tahmin ediyorum.
  evde uygun ders çalışma ortamı olmayanlar var.
  hasta olanlar var, hocamız 2 haftadır hasta.
  daha sayarım ancak vaktim dar.

 • hoca anlatıyor sen de deftere yazıyorsun. çoğu öğrenci zaten giremiyor malum internetleri yok girsek bile hocalar bazen gelmiyor, öğrenciler gelmiyor hiç verim yok gerçekten halen deftere yazdırıyorlar online diye onenote'ye yazıyorum ben öyle daha iyi oluyor deftere not alla uğraşmıyorum.

 • 200 kişilik bir sınıfta okuyan birisi olarak dönem başlarında öğrencilerin toplu olarak derse girmesi sonucu sistem çöktüğünde bir çok kez isyan ettiğim durum. üniversitenin yazılım 2. sınıf öğrencilerine hazırlattığına inandığım sitesi bir yana iki saat boyunca ekran açmadan, slayt paylaşmadan aralıksız konuşan öğretim üyelerinin dersten bir -siteye sansür butonu gelmeli- anlamadığımızı bilmemesi bir yana. pandeminin bitimiyle birlikte en kısa zamanda eski düzene dönmek temennisiyle...

 • dersler bir halta aramadığı için çok da umurumda olmayan mevzu. zaten öğrenmek isteyen için youtube var ve youtubedaki hocalar çok daha iyi

 • o ne???

 • neye göre verimsiz? verimli hali de ortada. zaten pek bir işe yaramayan eğitimden pandemi esnasında verim beklemek lükstür.

  daha aşılama olmadan, virüs kontrol altına alınmadan " verimsiz " bahanesiyle okulların açılmasının sonucu, birçok öğretmen yaşamını yitirdi. bir çok çocuk anasız babasız kaldı. insanlar çocuklarını, kardeşlerini, hayat arkadaşlarını kaybettiler ve hâla kaybetmeye devam ediyorlar. inanın ölmek daha verimsiz.

  pandemi kontrol altına alınana kadar, eğitim hiç yapılmasa bile ülkenin pek bir şey kaybedeceğini zannetmiyorum.

 • ben liseli bir öğrenci olarak bir halt anlamıyorum üstüne üstük ziya bey sağ olsun sınav yaptı ve hala o adama kızgınım .

 • bende açıkçası derslerden bir şey anlamıyorum özellikle sayısal dersler ve 20 mayısta sınavlarımız var.

 • hepimiz aynı konudan muzdaripiz. eğer seneye de böyle devam ederse zaten hiç bir işe yaramayan diplomalar çöp.