• müfredatında evrim olmayan çöp eğitim sistemi

  üst edit: beni eksileyen şakirtlere ekstra 6 bakire daha veriliyormuş kesin bilgi arkadaşlar yayalım.
  üst edit 2: 6 kişi eksilemiş tanrı boşu boşuna 36 huri yarattı uğraştırmayın şu adamı.

  türkiye eğitim sistemidir. ezber üzerine kuruludur. adem-havva, nuh tufanı gibi peri masalları içerir. inek öğrencilerin (genellikle sorgulamayan patateslerin) 2 soru çözdü diye benim gibi sorgulayan insanlardan ileride olduğu sistemdir. yok arkadaş bu ülkede yaşanılmıyor.

  not: ben de ineğim ama sorguluyorum.

 • gerçekten eğitim sistemindeki tek sorun evrim teorisi mi?

 • dini inançlara saygısızlık,biraz da kendini beğenmişlik içeren bir yazı.

 • kıssalar " peri masalı " değildir. bir anlatım tarzıdır, örneklendirmedir. kıssalar tarih değildir ama dünyanın kültürel mirasıdır. mesela adem kıssasında en üstün meleği bile huzurdan kovduran olgu "kibir" dir.

  evrim teorisine gelince, ne yazık ki yobazca müfredattan çıkartılmıştır. ama eğitim ailede başlar. internetin de yardımıyla aileler, evrimi çocuklarına kolayca anlatabilirler.

 • bunlar peri masalıdır evet ama zekalarına hakaret ettiğin o inek (inek olunca neden sorgulamıyor olsun onu da anlamadım ama) öğrencilerin yapabildiği soruları senin gibi üstün zekalı birisi de yapabilir bence. şayet yapamıyorsan belki de onlar kadar akıllı değilsindir. sadece birileri dini konularda kafanı açmıştır. kibirle, hakaretle bir yerlere gelinmez.

 • evrim teorisi olmayan her eğitim sistemi çöp müdür? tartışılır, sonuçta bilimin bir kısmını yok saymaktır ama evrim teorisi yok diye de sistemin hepsi çöp olur mı? bence hayır

  yazarlara da bir uyarıda bulunacak olursam her halta cevap yazmayın forum mu burası? (ben de bunu yazarken size cevap veriyorum iş paradoksa gidiyor) adam fikrini belirtmiş beğenmediğinde butona basar geçersin. bu ortamı görünce sözlük'ten tiksiniyorum