• milli atlet geçim sıkıntısı nedeniyle pazarcılık yapıyor

  23 yaşında olan nihat tokmak geçim sıkıntısı nedeniyle elazığ'da pazarda yumurta satarak geçimini sağlamayı çalışıyor.iki tane üniversite diploması ve birçok başarısı olan sporcu yetkililere iş için seslendi.haber kaynağı

 • maalesef ki ülkemizde sanatçı ve sporcu gerektiği değeri görmüyor. tahminim o dur ki bu kardeşimiz başka bir ülkede olsaydı el üzerinde tutarlardı.

 • spor ( futbol dışı dallar) malesef ülkemizde pek işten sayılmıyor. bu insanların spor alanında desteklenmesi gerekir.

  sporcuya sahip çıkmayı, onu banka genel müdürü yapmak zannedenler de var.

 • bunlara şaşırdık mi? hayır
  bu ülkede bunlara artık şaşırmıyoruz ne kadar kötü!

 • bizim ayıbımızdır.

  atletizm federasyonunun nihat tokmak isimli şahısın bir kere dahi kürsüye çıkmamış olduğunu belirtmesine rağmen haber sitelerinin tıklanma alacak haberleri 2 senedir sürekli servis etmesine araştırmadan uzak ve inanmaya hazır olmamızdan sebep bu yalana inanıyor ve paylaşıyoruz.

 • @fakir hocam şu an ki ülkemizin durumunu göz önüne alınca bu haberden gram şüphelenilmiyor, evet haklısın belki de yalan bir haber ama haber olmayan ve pazarcılık yapan hiç sporcumuz var mıdır acaba orası meçhul.

  doğru olduğundan emin olmadığım bir haber daha var. daha önce başka bir sporcumuz yine zor durumlara düşmüş.
  o sporcunun hikayesi

 • bu haber doğru mu? bilmiyorum ama inşaatta çalışırken düşüp ölen öğretmen gerçekti. çok sayıda mühendisin, fizikçinin vasıfsız işlerde çalışmasına bizzat şahidim. doktora mezunu bir arkadaşım, infaz koruma memuru ( gardiyan).

  bu ülkenin, kendi potansiyelini ziyan etme alışkanlığı var. bu israf, bizi fakirleştiren en önemli etkilerden biridir. emin olduğum gerçek bu.

 • gayet normal bir durum. spor bir reklam ticaretidir ne kadar çok izleyici kitleniz varsa o kadar sponsor bulursunuz. bir sporda para kazanılmak isteniyorsa. bulunulduğu ülkenin hangi sporlardan hoşlandığını göz önünde bulundurmanız gerekir. kimse babasının hayrına sponsor olmaz. başarılı bir atlet iseniz atletlerin çok fazla seyirci kitlesi olduğu bir ülkeye gitmelisiniz. çok basit bir örnek veriyim örneğin; futbolda reklam panolarına bakın futbol ile alakası olmayan firmaların ve ürünlerin reklamını görürsünüz. ama bir taekwondo veya başka bir amatör sporların reklam panolarına bakın. orada tamamen o branşa ait reklam panoları görürsünüz. bunun nedeni izleyici kitlesi. futbolu amatör olarak oynayanda oynamayan da izlediği için ve seyirci kitlesi çok olduğu için her türlü reklam verebilirsiniz. ama dediğim amatör sporlardaki izleyici kitlesi az olması ve o izleyici kişilerin o sporu amatör olarak veya hobi amaçlı yaptığı için. o branş ile alakalı ekipmanların aletlerin reklamı yapılır. not (milli sporcuyum.) spor bir reklam ticaretidir insanların milli duygular ile sömürenlere aldanmayın para kazanamadıktan sonra herkes yüzünü gösterir. veya başka bir ülkeye gidemeyeceğini bilgi için bunu kendi alehine de çevirir. tamamen halkın elinde olan bir durum. ve başarısı genetiğinize bağlıdır.