• milletvekillerinize hakkınız helal mi

  aylık 24.471 lira alıyorlar
  daha düşük primle,emekli oluyorlar.
  emekli milletvekili aylık 15.800 tl alıyor.

  intihar edenler,gss prim borçlularının,eytlilerin,genç işsizlerin olduğu bir ortamda benim hakkım helal değil! milletin hiç tanımadığı milletvekilleri var bu ülkede. yazık günah.

 • milletvekilliği bir meslek değildir. durumu iyi ve çevresi geniş olanlar üstelik önceki mesleğinden emekli olanlar milletvekili oluyor. isimleri milletvekili ancak halkın içine karışmıyorlar. makam araçları şahıslarına özel. daha birçok alanda ayrıcalıklara sahipler. meclis içinde kavga, hakaret gibi hobileri var. ne iş yaptıkları konusunda fikir sahibi değilim. o kadar maaş ile konfor alanlarının dışına çıkmadıkları kesin.

 • önceki mesleğinden emekli olanlar milletvekili oluyor denmiş.
  meclise 22 yaşında meclise giren milletvekili var. rümeysa kadak.
  meslek değilse niye maaş alıyorlar.

 • helal degil galiba!

 • ben helal etmiyorum. bu zamana kadar herhangi bir milletvekilinin gelip derdimi sorduğunu görmedim. mecliste de çok başarılı değiller.

 • ne helal etmesi? sanki çok millete faydası oluyormuş gibi bir de o kadar maaş alıyorlar. bu konuda hiç parti gözetilmeksizin en az sayıya indirilmeli. 600 milletvekili ne allah aşkına

 • ben helal etmiyorum. bunca ekonomik sıkıntılara rağmen sefa içinde yüzen bizim vergilerimizi kendi lehlerine kullananlara hakkım helal falan değil..!

 • antalya'da yaşıyorum, hiçbir partinin antalya milletvekilini tanımıyorum. kendilerini antalya'da hiç görmedim, yolda karşıma çıksalar (tabii ki tebdili kıyafetle. yüz tane korumayla, makam aracıyla gelirlerse anlarım) tanımam bile. insanlar zaten vekile değil, partiye oy veriyor. izmirde chp, konyada akp vekil adayı diye mousepad çıkarsa kimse de çıkıp "bu ne ya" demez. yani alan memnun, satan memnun. oyna devam

 • ya elbette işini düzgün bir şekilde yapmaya çalışan bakan yada bakanlarımız var ama ancak bakıyorlar ellerinden pekte birşey gelmiyor

  heee hepsine hakkımı helal etmiyorum kardeşim

 • @mehmet yılmaz kardeşime bende katılıyorum. gerçekten işinin hakkını veren bir elin parmaklarını geçmeyecek kişiler, liyakatsiz kişilerle beraber aynı maaşı alıyor. aynı muameleyi görüyorlar. üzücü...

 • meclis lokantası! fiyatları! asgari ücretli tavuk döneri 10 liraya alsın! 22 bin lira
  alan milletvekili etli türlü fırını 1 liraya!

  etli türlü fırın: 1 tl.
  çentik kebabı : 3 tl
  güveçte köfte (patetesli :4 tl
  soslu dil balığı : 4 tl
  piliç but : 3 tl
  hindi lokma :2 tl
  spagetti bolonez (her ne demekse ? ) 1 tl
  pilav : 50 kuruş (küçük dilinizi yutmayın lütfen,o size tanrının bir hediyesi!
  mevsim salatası : 50 kuruş
  havuç çorbası : 50 kuruş
  brokoli çorbası :50 kuruş.
  yoğurlu semizotu: 1 tl
  kabak bayıldı : 1 tl
  patlıcan -biber tava 1 tl
  kısır : 1 tl
  peynir tabağı : 1 tl
  ekmek kadayı : 1 tl
  bademli keşkül : 1 tl
  cevizli halka tatlısı ( neleri kaçırmışım !):1
  armut kompostosu : 50 kr.
  nar suyu : 1 tl
  şalgam suyu : 1 tl
  üzüm suyu : 1 tl
  köylü biftek : 4 tl
  tavuklu brokoli : 1 tl
  hanımağa sarması : 1 ti

 • işlerini hakkıyla yapsalar aylık 100.000 tl almalarına, her türlü imkanlardan faydanlanmalarına razı olurum. ancak büyük çoğunluğu hayal kırıklığı. yinede kimin hangi niyetle milletvekili olmak istediğini bilemeyiz. gerçekten vatana hizmet etmek için kaç tanesi vekil olmayı istemiştir ? hakiki manada girdikleri mesuliyetin ağırlını bilmiş olsalar milletvekili olmak istemezlerdi. yetki isteyene değil, istemediği halde hak edene, vasıflı olana verilir. malesef böyle insan bulmak neredeyse imkansız artık.

 • aaa ne hakkımız var yahu. onlar etsin haklarını helal... 22 bin tl ile geçinmek zorunda kaldıkları, meclisin o sert sıralarında uyumak (uyuklamak)zorunda kaldıkları,tek dönem seçilmekle emeklilik hakkı kazandıkları için. sahi gerçekten çalışanı var mı bunların?

 • zehir zıkkım olsun

 • bu kadar kul hakkı almaktan korkmayan ve iş yaptığını düşünen bir vekile hakkımızı helal etmesek ne olur etsek nolur

 • şimdi dine girdin vs. denebilir ama yazacağım. ben dine inanmıyorum hatta tanrı konusunda da süpheliyim ancak ben bile bir tanrı olsun da şunların cezasını versin diye düşünüyorum sırf bu yüzden bir tanrı olmasını istiyorum.

 • meclisteki o koltukların yarısından çoğu boş olduğu sürece helal değil.

 • görevini iyi yapmayan milletvekili, görevini iyi yapmayan öğretmen, görevini iyi yapmayan memur, görevini iyi yapmayan temizlik işçisi, görevini iyi yapmayan gazeteci, görevini iyi yapmayan herhangi bir kurum yöneticisi, hatta okul kurallarına uymayan veya dersi sabote eden, öğretmenin anlattığı dersi dinlemeyen yani görevini iyi yapmayan öğrenci... bana göre hepsi aynı yerde. tüm insanlığın ve hatta evrenin hakkına giriyorlar. sadece milletvekillerine yüklenmeye gerek yok bence.
  ışin ironik tarafı da ne biliyor musunuz? yıllardır gözlemlediğim; adam/kadın işini düzgün yapmaz, savsaklar, görevden kaçar ama çılgınlar gibi siyasetçi ve milletvekili eleştirisi yapar. :)))