• merkez bankası başkanı'ndan 128 milyar dolar açıklaması

    türkiye cumhuriyet merkez bankası başkanı şahap kavcıoğlu, 128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin iddialara yanıt verdi. kavcıoğlu, döviz alım-satımlarının koordinasyon içerisinde yapılabilmesi için şubat 2017'de hazine müsteşarlığı ile protokol imzaladıklarını bildirdi. kavcıoğlu, "protokolle sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep dengesine ve likidite tesisine katkıda bulunuldu" dedi.

    link

  • çok şey anlatıp hiçbir şey anlatmamak bu olsa gerek.

  • biri pandemi için harcandı der biri dövize etkisi için harcandı der bence onlar da bilmiyor nereye gittiğini

  • meali ; tutacağız diye 6.80'den ne varsa sattık,tutamadık. şimdi alamıyoruz. faizi arttırdık ama geç kaldığımızdan işe yaramadı.

  • @şahin gökhan kara yalnız bu paranın tl karşılığı da yok ortada ortadan kaybolmuş değildir diyorlar ama hala karşılığını göstermediler.

  • yav bu adam ne anlatıyor da? teknik konuşarak halkın anlamasını zorlaştırıyor sonra halk "vardır bir bildiği" deyip işin içinden çıkıyor. arkadaşım bu güne kadar yapılan her döviz satışı ihalelerle yapılırdı. şeffaftı. o zaman kimse size soruyor muydu? şimdi ne halt yediğiniz belirsiz saçma sapan açıklama yapıyorsunuz. rte çıktı dedi "pandemideki hasarı azaltmak için kullandık" sen farklı bir şey diyorsun o farklı bir şey diyor, eski bakanlarınız farklı bir şey diyor, bu iş de en sonnunda halka patlamazsa ben bir şey bilmiyorum