• meral akşener'in 'bildiri zevzekliktir' demesi

  akşener, "80 ihtilalini, 28 şubatı yaşamış birisi olarak. gece yarısı yapılan açıklamalar genelde türkiyenin demokrasisine yapılan kesintileri hatırlatır. bu bir zevzekliktir. iyi parti siyaset kurumunun karşısına geçmeye çalışan herkese karşıdır. pek çok şehir demokrasi ile alınmıştır. partimiz türkiye'nin demokrasisinin yanındadır. türkiye yoluna devam edecektir, iyi parti bu tür yanlışlıkların sürdürülmesine izin vermeyecektir. buradan herkese sesleniyorum, herkes görevini işinin başındayken yapmalıydı. yunanistanın işgal ettiği adalara karşı bir şey yaptıklarını görmedim. muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa parti kurabilirler. iyi parti dün olduğu gibi bugün de demokrasinin yanında olacaktır. iyi parti siyasi kurumu karşısında oluşturmaya çalışanların karşısındadır. demokrasi ve seçim yoluyla rekabet yapabilir." ifadelerini kullandı.
  kaynak
  zevzeklik mi? ayasofya imamı siyaset konuşurken sesiniz çıkmadı da 103 emekli amiralin montrö ile ilgili endişelerini dile getirmesine mi sesiniz çıktı? yunanistan adaları işgal ederken siz ne yaptınız? amirallerin televizyonlarda, sosyal medyada 'mavi vatan' için yaptığı konuşmaları görebilirsiniz. 45-50 yıl ülkesine hizmet etmiş insanlar, hakim oldukları mevzularda görüşlerini bildiremez mi? tutturmuşlar sürekli darbe de darbe. bildiride darbeyi anımsatacak tek bir kelimesi bile yok. meral akşener tamamıyla saçmalamış.
  ---
  yunanistan'ın adaları işgali hakkında birkaç şey daha eklemek istiyorum. bu amiraller 'doğu akdeniz ve mavi vatan' söylemlerinden dolayı balyoz kumpasına maruz kaldılar. deniz kuvvetlerinin beli bükülmeye çalışıldı. utanmadan amirallere 'adalar' konusunda yüklenmeye çalışıyor ama amirallerin yaşadıkları zorlukları, çektikleri kumpaslardan bahseden yok. yazık size.

 • böyle açıklamaları gördükçe siyasetin tamamen tiyatro olduğunu, tek bir tarafın senaryoları yazıp bir şekilde istediği sonucu elde ettiğini düşünüyorum. danışıklı dövüş yapıyorlar. birbirlerine laf ediyorlar ama asla bir değişim olmuyor, birinin oyu azaldığında diğeri hemen taraf değiştirip mevcut durumu koruyor. biz de seçim yaptığımızı, özgür olduğumuzu, egemenliğin gerçekten milletin elinde olduğunu düşünüyoruz. koyunların seçime gittiğini ve adayların kurt, tilki ve aslan olduğunu düşünün, özgür ve demokratik seçim, yersen, sonuçsa hep aynı.

 • ilk olarak belirteyim ki başlık epey manipülasyon kokuyor, konuşmanın içerisinden sadece bir cümleyi cımbızlamak bir algı hareketidir.
  meral akşener, siyaseten konumunu korumuştur. bildiri canımız ciğerimizdir diyen muhalifler ve onları darbecilikle suçlayan iktidar yanlıları arasında ortada kalmayı tercih etmiştir. eleştirdiği şeyin de içerikten ziyade üslup olduğunu düşünüyorum. onun için de zor olmalı, sonuna kadar katıldığı bir bildiriyi kınamak zorunda kalmak ama dikkatsiz/sonuçları düşünülmeyen açıklamalar zarar getirir. zira her doğruyu her yerde hele ki bu şekilde kesinlikle söyleyemezsiniz. çünkü: "yanlış üslup, doğru sözün celladıdır" .

 • meral hanımın sadece şu eleştirisine hak veriyorum ki gece yarısı bildiri yayınlamak, darbeyi çağrıştırıyor. ayrıca bu durum, güzel bir yapay gündem kozu verdi. ama zevzeklik ifadesi yersiz olmuş.

 • kusura bakma meral momy bizimle değilsin

 • gece vakti verilmesi hata olmuş fakat dedikleri çok mantıklı anlamadığım taraf bu amirallerin hiçbiri aktif görevde değilken nasıl darbe yapacaklar...konuyu nasıl ona bağladılar.

 • en sonki seçimlerde gizliden gizliye bir koltuk sevdası başlamıştı meral akşener'in. ondan beridir sevemedim bu kadını. koskoca amirallere karşı kullandığı biçeme bakın. gelecek seçimlerde taraf değiştirirse bir gecede hiç şaşırmam.

 • bir parti umûmi bir planı tatbik ederken, her adamın o görüşte kendi husûsi menfaat ve alakası vardır.
  benjamin franklin

 • düştün gözümden mommy

 • yazık etti bence

 • hiç beklemediğim bir tepki. canlı olarak dinlerken ağzım açık kaldı yazık

 • üzülerek söylüyorum ki bu ülkede akil insanlar diye saçma bir topluluk bile ülkeye hizmet veren amirallerden daha değerliydiler yazık çok yazık
  ---
  ki artık insanlar kendi fikirlerini üretemiyorlar ki siyasiler ne derse ona bakıyoruz bir tane bile güvendiğimiz dağ kalmadı

 • ak şener.
  ak şenerliğini göstermiş.
  senin anlın yüzün
  ak ak dedirtmiştir:

  aynı yoldan geçmişiz biz
  aynı sudan içmişimiz biz
  yazımız bir kışımız bir
  bir allahın kuluyuz biz.
  vur şu davula bir daha bir daha
  hem coşup hem söyleriz biz.

  açıklamasıdır.

 • kendisini önceden bildiğim için şaşırmadım ama ilk kez tanıyanlar şaşırmış. iyi oldu maskesini indirdi