• lucy

  "bir insan, beyninin kullanmaması gereken bölümlerini de kontrol edebilirse ne olur?" sorusuna cevap vermeye çalışan, bilim-kurgu filmi. 2014 çıkışlı, kadrosunda scarlett johansson ve morgan freeman da var.
  "kurgu" kısmının bilime göre aşırı yeğlendiğini de belirteyim.
  afişi
  altyazılı fragmanı

 • taş gibi film, izlerken çok keyif almıştım.
  --- spoiler ---
  özellikle filmin sonunda ''her yerdeyim.'' demesi en azından benim her filme uyarlamaya çalıştığım olayı tanrı olmaya ya da peygamber olmaya bağlama fantezimi yeterli şekilde memnun etti. :)
  --- spoiler ---

 • imbd puanı 6.4/10
  puan olarak daha yüksek beklediğim bir filmdi. izleyeli yıllar olmasına rağmen hâlâ aklımda olan bir film. gayet güzeldir, tavsiye ederim.

 • beynimizin %10unu kullanıyoruz, peki tamamını kullanırsak ne oluru gösteren filmdir. güzel midir ? bence evet, kendince bir bilim kurgu filmi. ancak birçok insanda fasarya olan bir bilgi bırakmıştır: beynimizin %10unu kullanıyoruz zırvası. hatta morgan amcanın yaptığı konuşmayı paylaşarak bunu savunanlar bile vardı zamanında,salak bir hocamız videosunu izlettiydi, o zaman da sinir bilim kitapları okumadığım için ben de inanmıştım. bu fikri terk etmesi zor olmadı ancak kandırılmış gibi hissetmedim değil, küçüktüm sonuçta :3