• kpss ücretlerinin oturum başı 90 tl olması

    koskoca ösym çalışanları arasında hiçbir tane mi akıllı insan yok? sınava neredeyse 3 milyon insan katılıyor. birçoğunun oturum sayısı üç. bu üç oturum sayısı 270 liraya denk gelmektedir. zaten sınava girecek gençlerin 1000 de 1 ini atıyorsunuz. sınavda verdiğiniz 2 kalem bir silgi. sorular ve gözetmenlerinde parasını çıkarsak. bu yaptığınız soygundan başka bir şey değildir. bu sınav ücretini borç ile ödeyecek bir sürü insan var. yandaş inşaat şirketlerinin borcunu silerken güzel, vatanlarını terkeden suriyelilere yardım yaparken güzel, eee vatandaşın, ülkenin nitelikli personeli sınava girerken bu soygun neden? yazıklar olsun bu sisteme.

  • yks için de geçerli olan durum.

    öğrenciyim , uzun süredir öğlenleri 1,5 - 2 tllik noodle yiyerek hayatta kalmaya çalışıyorum . 3 sınav için (msü - tyt - ayt) 280 tl para ödedim. bu yapılan reva mı ? bir kuruş hakkım yendiyse haram olsun.

  • benim anlamadığım; yks, kpss, msü sınavı vs. devletin yaptığı sınava neden para verilerek giriliyor? devlet, öğrencilerinden neden para alıyor?
    sakın kimse ''ama sınava 2-3 milyon insan giriyor. o kadar masrafı kim karşılayacak?'' demesin. alınan onlarca vergiler nereye gidiyor? (bkz: 28 mayıs 2021 taksim cami'nin açılışında 25 ton gül suyu sıkılması) bu sadece basit bir örnek. alınan onlarca vergiler onun bunun keyfini karşılarken bu ülkenin evlatlarının sınav parası karşılanamıyor mu? kimse kusura bakmasın da iki kalem, bir silgi, iki şeker için ortalama 300 tl verilmez. bu soygunculuktan başka bir şey değildir.

  • asgari ücret alan, işsiz olan, durumu olmayan tonla kişi var, yüksek puanlar alıp atanamamak için yediğinden kısması isteniyor, şaka gibi.

  • o paralar gerçekten nereye gidiyor? öğrenciye verdiğin set kaç tl, gözetmene verdiğin ücret kaç tl? allah aşkına kâr amaçlı bir sınav mı olur dalga mı geçiyorsunuz???