• kısıtlama sürecinde spor

  merhaba. yasak zamanı kendi mahallemizde yürüyüş veya koşu yapsak herhangi bir sorun olur mu? ya da sizlerin bu karantina sürecinde spor için önerileri var mı, teşekkür ederim.

 • şu saçmalığa baksana. kendi evinin etrafında birkaç tur dolaşmak için kırk soru sorar olduk. şu pandeminin saçmalıklarına ve özellikle bizim hükümetin yasaklarına katlanmak cidden yoruyor insanı.

  pandemi değil, bilinçsizce alınan kararlar öldürür.

 • evet, gerçekten de çok saçma bir durum... duyduğum kadarıyla her mahallede bir bekçi olacakmış. düzenli olarak spor yapan, günlük 1 saat yürümeye çalışan birisiyim. hafta sonu yasaklarda ekmek alma bahanesi ile yürümeye devam ettim. lakin şimdi çok katı olunacakmış ve benim tek bir ceza yeme lüksüm yok... ne yapacağım bilmiyorum. balkona çıksak ceza yer miyiz onu bile merak eder olduk......

 • kısıtlama daha doğrusu tam kapanma, sporun önemli bir bölümünü parklarda yapan beni fena patlatacak. kapanma, daha önceki hafta sonu olan kısıtlamalar gibi olmayacağı için bir süre mümkün görünmüyor. bu durum benim canımı bayağı bir sıkacak.
  sabır...

 • ben sporumu evde yapıyorum. normalde bu günlerde (oruç'um) salonda spor yapan birisiyim ama annem babam benim oruç tutmamamı aşırı derecede gereksiz bir düşünceyle sen benimsin (babam) 18 yaşından sonra ne istersen onu yapabilirsin gibi bir mantıkla kısıtluyor. açıkça söylemem gerekirse babamın bu yaptığından dolayı müslümanlıktan soğudum. zaten inancım zayıftı ama bu hani, müslümanlık derler ya ben babama rastgele onu test etmek için sorduğumda bile bana 18 yaşından sonra ne istersen onu yap ama şimdi benim istediğimi yapacaksın deyişi zoruma gidiyor. bundan dolayı da müslümanlıktan soğudum. eğer azımdan inanmıyorum gibi herhangi bir laf çıktığı anda beni asarlar yani o kadar kapalılar. bu da babamın yüzünden oldu beni şu inanç konusunda azıcık serbest bıraksaydı normal devam edecektim ama sırf onun gösterdiği bu tutumdan dolayı artık inanmıyorum.

 • ben 10 metrekarelik odamı turluyorum ve gayet güzel oluyor.

 • molalarımda çalışma odasından mutfağa gidip orada 2 tur atıp odaya geliyorum yetiyor. :)

 • ben evde 2 saatte bir 1000 adım atıyorum.onun dışında birkeç spor aleti aldım 2 günde bir ağırlık çalışıyorum çok gerekli olursa kondisyon bisikletim var ona geçiyorum.