• kemal kılıçdaroğlu jahrein yayını

  geçtiğimiz hafta kemal kılıçdaroğlu bir tweet atmıştı. buna cevap olarak da jahrein bir tweet ile cevap verdi bu tweetten sonra kemal kılıçdaroğlu başka bir tweet atarak jahrein'in yayınına katılmak istediğini söyledi ve zaman ayarlandı.
  yayın bugün (22 mayıs 2021) saat: 20.30
  siyasetçilerin bu şekilde canlı yayına çıkıp gençlerle buluşmaları çok güzel şeyler bence. umarım daha da yayılır ve her siyasi partiden insanı canlı yayınlarda görürüz ve umarım soruların zor olduğu güzel bir canlı yayın olur.
  izlemek için

  edit: anlık yazıyorum jahrein'in ''adayınız ve hazırlığınız yoksa neden erken seçim istiyorsunuz?'' sorusu mükemmel bir açık yakalamaydı ve açıkça söyleyeyim kılıçdaroğlu sıyrılamadı sorudan.

  edit-2: jahrein ülkedeki birçok gazeteciye taş çıkarttı iyi yönetti ama ağzına gelen bazı şeyleri söylemedi gibi hissettim gene de güzel yayındı. kemal kılıçdaroğlu için konuşursam üzerine yapışan imajı bir nebze kırdığını düşünüyorum bazen yetersiz kalsa da güzel bir canlı yayın performansı çıkardı ve gençleri anlıyorum sizi dinliyorum imajı verdi. bazen söylediği şeyleri mantıklı temellere oturtmadan yaparız ederiz diyerek söyledi bu beni ikna etmedi ama onun haricinde cidden beğendim. inşallah diğer siyasetçiler örnek alıp canlı yayınlara bu şekilde çıkarlar.

 • heyecanla beklediğim yayındır. çok sevmesem de ana muhalefet partisinin genel başkanının gençlerin sorularını yanıtlayacak olması beni çok mutlu ediyor. umalım da pot kırmasın, bizim fikirlerimizi gerçekten önemsediğini kanıtlasın

 • kemal kılıçdaroğlu her ne kadar pasif ve çok etkisiz bir muhalefet lideri olsa da bu yayında gerçekten iyiydi kimse hakkını yemesin. yarım saati aşkın süredir çatır çatır konuşuyor, problemlerden ve çözümlerden bahsediyor. elinde kağıt yok, karşısında prompter yok gerçekten başarılı.

 • bas baltaya

 • kemal kılıçdaroğlu nasıl utanmadan hala çıkıyor? bir adam bu kadar başarısız olup hala nasıl insan yüzüne bakabiliyor?

  7 kişi beğenmemiş dediğimin arkasındayım. bir sürü seçim kaybet, boş gündem paslaş, hala o koltukta otur ne dememi bekliyorsunuz. madem bu kadar iyidi niye erdoğan-fetö ilişkisini konuşmuyor. hiç iyimser bakamam chp'ye oy verecek olmamın iki sebebi var: mansur yavaş, ak parti nefretim.

 • uturgut07 başarısız olduğunu bizde kabul ediyoruz ancak bu yayında gayet iyi konuşuyor lütfen yayını izle ve anlamaya çalış hiçbir şey yapmasın o zaman bu adam gitsin ölsün ne istiyorsunuz? tamam pasif ve başarısız bir lider ancak bu adam var ne yapalım ve şu an yayında da gayet iyi konuşuyor mansur yavaş twitch'e çıkınca tebrik ediyorsunuz bu adam çıkınca laf ediyorsunuz ben de chp'li değilim ancak haksızlık etmeyin yayını izlemeden de yorum yapmayın

 • efsane geçen , yürekli yayın. teşekkürler lordum.

 • yayının güzel olduğunu düşünüyorum. kemal kılıçdaroğlu'nun yayında iyi konuştuğunu da düşünüyorum. jahrein de ara ara kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. bence olması gerektiği gibi bir yayındı, tadında diyelim. umarım diğer siyasi liderlerini de twitch yayınlarında görürüz.

 • kılıçdaroğlu'nun hazırlıklı geldiği bir yayın akıllıca ve cımbızlanmayacak şekilde konuştu ki bunu ekrem imamoğlu ve mansur yavaş'ta çok başarılı uyguluyor çok zekice ve dikkatli konuşuyorlar akp'ye malzeme vermiyorlar tekrar söyleyeyim bu adam pasif ve etkisiz bir lider. erdoğan'ın iktidar olmasında payı olan birisi ancak son 2-3 aydır bu adam muhalefette biraz etkili eskiye göre ve şunu da sevmiyorum adam 1000 tane iyi şey yapsın 1 tane yanlışından insanı yargılamak cahilliktir ekrem imamoğlu birsürü icraat yapsın çalışsın sadece pervin buldan'la yaptığı şey üzerinden bu adam çalışmıyor işine odaklanmıyor dersin tamam pervin buldan'la yaptığı şeye ben de tepkiliyim ancak tek bir şey üzerinden bir insana yüklenmek ne kadar doğru? aynısı muharrem ince'ye de yapılıyor adam seçim gecesi kaçtı tamam yaptığı yanlış ama her yerde seçim gecesi kaçtı korkak şöyle böyle diyerek tek bir şey üzerinden eleştiriyorsunuz ben muharrem ince savunucusu değilim benim de umudum olmayan bir siyasetçi ancak kılıçdaroğlu'na bugün milletin karşısına nasıl çıkıyor utanmadan, kaç tane seçim kaybetti hep aynı şeyleri söylüyorsunuz arkadaş detaylı bir şekilde ne yaptıklarını takip etmeden yayını izlemeden hep aynı şeyler üzerinden yargılıyorsunuz kılıçdaroğlu bu yayında gayet iyiydi kabul edin bunu ve insanları 1-2 tane sürekli kullandığınız şeyler ile yargılamayın.

 • güzel bir yayındı. hem jahrein'e hem de kemal bey'e teşekkür ederim. umarım daha çok siyasi ismi böyle aramızda görürüz. halktan kopuk olmamalılar.

 • jahrein sorulması gereken soruların çoğunu sorudu, gazetecilere taş çıkardı. süreyi biraz daha uzatılabilirlerdi tabii bu jahreinin sorumluluğunda değildi. umarım böyle yayınları daha çok görürüz.
  edit:imla

 • şimdi bitti yayın, tahminen yarısını kaçırdım ama izlediğim kısımları mükemmeldi. özellikle jahrein'in soruları çekinmeden sorabilmesi, ''ben sizin partinizde bunu yanlış gördüm.'' diyebilmesi ve kılıçdaroğlu'nun bunlara sakin ve samimi şekilde cevap verebilmesi çok hoşuma gitti. her ne kadar pasif bir lider olsa bile kendisine sempatim azda olsa bir miktar arttı. 19 yaşında bir genç olarak siyasilerin bize bu yollarla erişmesi beni çok mutlu ediyor, her ne kadar az kişi bunu yapmaya çalışıyor olsa bile bir miktar ''lan gençleri prim ya da samimi bir şekilde fark etmez ama önemsiyorlar be.'' dedirtiyor ki türk gencinin belki de içindeki en büyük siyasi yaralardan birisi önemsenmemek, değer görmemektir. jahrein'in başarılarının devamını diliyorum, kılıçdaroğlu'nun ise daha aktif bir muhalefet yapmasını diliyor ve siyasette başarılar diliyorum.

 • daha adayınızı belirlememişken neden erken seçimi çağrısı yapıyorsunuz sorusu çok iyiydi. jahrein cidden her türlü soruyu soruyor. güzel bir yayındı bence.

 • az önce bitti yayın, bence yayın olarak başarılıydı. jahrein genel olarak güzel konulara değindi ve gerektiğinde eleştirilerini iletti. kemal kılıçdaroğlu da cevaplar anlamında büyük çoğunlukla başarılıydı diyebilirim. ama bazı sorulara bence gereğinden fazla yuvarlak cevaplar verdi. ama her ne olursa tebrik etmek lazım. şu devirde kaç siyasetçi canlı yayına çıkıp bana istediğinizi sorun diyor. umarım devamı gelir bu tarz işlerin. ülkeye dair pek umudu olan birisi değilim ama bir şeyler de değişecekse bu ülkenin yeni çağı anlamak isteyen liderleriyle bu değişim olacak. o yüzden bence böyle bir yenilikle karşımıza çıkması güzel oldu.

 • merak edip açtım ve bir dakika bile dayanamadım. eğitim sisteminden bahsedilirken jahreyn nasıl düzeltileceğini soruyor o gelmiş ak partinin yaptığı yanlışları sistemi nasıl bozduğunu anlatıyor. biter bitmez jahreyn yine ne yapacağını soruyor. çözüm değil de para harcayacağından, okul yapıp(inşaat), sayıştayın açıkladığı öğretmen açığını atama ile kapatacağını anlatıyor. e hani sistem?? muhalefet sadece yanlışları söylemek mi? yanlışlığı vatandaş da görüyor çözüm ne?

  bunları duyunca daha fazla dinlemeyip kapattım.

 • çaylakolmakistemeyenyazar söyledi değerli kardeşim sonuna kadar izleseydin görürdün adam finlandiya başbakanını chp genel merkezine davet ettik konuştuk tavsiye aldık yurtları düzenleyeceğiz v.s bir sürü şey anlattı tabi sen dinlemeden burada yorum yapıyorsun ne yazık şu ön yargılı yorumlardan nefret ediyorum cidden.
  oturduğu yerle izleyip ön yargılı yorum yapan herkese kapak olsun bu yayın.

 • izliyorum bakalım izledikten sonra vikiyi düzenleyeceğim.

 • anlık 320 bin izlenmeyle yayın sırasında dünyada birinciliğe oturdu. soruların önceden verilmediğini zaten yayını izlediyseniz bile anlarsınız ve ben jahrein'le büyümüş birisi olarak soruları önceden vermedim diyip verecek birisi olmadığına ihtiraslıca güveniyorum. seciyesi olgun, iyi bir insan. bazı özellikleri vardır, sevilir sevilmez tartışılır. misal hicvetmesini sevmeyen çok insan vardır. soruların mahiyetine gelinceyse şunu diyebilirim ki elbette bazı sorular öyle 4-5 dakika içinde sınıflandırılıp düzenlice anlatılacak sorular değildi ki, hazırlıksız olması bu yüzden iyi, yalan söyleyemez ve söylerse foyası ortaya daha çabuk çıkar. keza muhalefet partisinin yalan söylemesi kendi ayağına sıkmasıdır, keşke iktidar partisi için de böyle olsa. neler yapacağını hülasa etti, ben tatmin oldum verdiği cevaplardan ve zaten bunların beyan edilip internette tutulması, ileride hesap sormak için de çok yararlı. ayrıca dünyada, twitch'te ilk defa bir muhalefet partli liderini ağırlayan jahrein oldu.
  ayrıca eklemeyi untuttuğum bir şey var. bazen sorular arka arkaya soruldu bazen teker teker. kk bazılarına-özellikle arka arkaya gelen sorulara- cevap vermedi lakin jahrein hatırlattı. belki unuttu soruyu belki sorudan kaçmaya çalıştı, bilemem. cevap alamadığı soruları jahrein'in tekrar tekrar hatırlatması güzel bir hareketti, olması gerekendi! sırf bunun için bile teşekkür edilir. teşekkür ederim...

 • jahrein'i tebrik ediyorum sorular çok iyiydi. çoğu merak edilen şeyleri açık açık sordu.çoğu gazeteci böyle soru soramıyor. kılıçdaroğlunun ağzından adaylıkla ilgili bişeyler kaçtı sonra düzeltti.u marım trolleri falan üzerine çekmek içindir bu strateji. ben oy veririm kılıçdaroğlu'na ama oy vermeyecek bir sürü kişi var maalesef.

 • yayın gayet güzeldi. ama yine de kemal kılıçdaroğlu'nun hem yaşından dolayı, hem de toplumdaki artık tabu haline gelen kötü algısından dolayı adaylığa uzak olmasını isterim. bu ülkenin yeni, genç, dinamik insanlara ihtiyacı var. memur kafasıyla ülke yönetecek insanlara değil.

 • yayın kötüydü klasik siyasetçi yayını bam bam sorular yoktu cevaplar hiç tatmin edici değildi. çok daha sağlam sorular olması gerekirdi neden olayların peşine düşüp araştırıp halka anlatmıyorsunuz. bu kadar yolsuzluk yapıldığını devletin malının çöpe gittiğini görüyoruz. anlatın her şeyi bir mafya kadar etkin değilsiniz mafyanın anlattıklarını sizden neden duymadık. en azından youtube kanalınızı etkin kullanın z kuşağı bunları istiyor sizin bilmem ne toplantılarınız bizim umrumuzda değil gerçekleri anlatın kim ne halt yiyorsa onları söyleyin ,kararı halk versin.

 • kk ile kkha kaçırıp izleyemeyenler için yayın kaydı.

 • içi boş bir yayındı. soruların ve cevapların kimseyi tatmin etmediğini düşünüyorum.

 • @dexter sinem yayını izledim zaten. bende akp, chp gibi primat grupların taraftarı değilim fakat bu kadar kaybeden birinin yerine yenisi gelmedi hala bu adam var ve ben erdoğan ile kanka olduklarına canı gönülden inanıyorum. normal şartlarda muhalefet erdoğan kandırıldık dediğinde buna yüklenir, sürekli boş gündem paslaşmaları yapmaz. bu yayının tek iyi yanı jahrein zor sorup itibar kazandı. ayrıca niye bir siyasiye iyi bakmaya çalışayım ki bak mansur yavaş'a kötü birşey söylesem yokki adam koz vermiyor söylediğim an aptallık ederim ama kemal kılıçdaroğlu öyle değil başarısızlık abidesi.

 • birincisi her şeyi beğenmeyen ekip tekrar gelmiş. soruların beğenilmeyecek bir tarafı yoktu. yakın gündemde ne olduysa ona dair sorular soruldu, gençlerin merak ettiği konular üzerinde duruldu. bir gazeteci olmamasına rağmen jahreinin programı gayet güzel yönettiğine inanıyorum. bir buçuk saat hiç sıkılmadan geçti.

  tanım: bir twitch yayıncısı ile ana muhalefet liderinin siyaset içerikli yayınıdır.