• kahve dünyası

  evde kahve yapamayanların veya yapmaya zamanı olmayanların gittiği bir yer .
  hayatımda ilk kez dayım götürdü ve orta boy yada bir üst boyunu içtim (içmeye çalıştım) şeker komasına girdim bir aylık şeker ihtiyacım bir bardakta verildi. ayrıca o bardaklarla nasıl içiyorsunuz. ben kapağını çıkartıp içtim
  not :bidaha gitmem

 • çikolata, gofret ve bazı diğer atıştırmalıklarını sevdiğim, gidip oturulabilen ve birden fazla şubesi olan kahveci. nedense burası ve benzeri yerlere gidip kahve veya başka içecekler içip oturunca kasılıyorum. bana göre sosyetik ve resmi bir ortam. herkes kahvesini içerken ben kendime bakınca kendimi çok değişik hissediyorum çünkü ben daha çok rahat takılmayı seviyorum. rahat takılmaktan kastım daimi müşteri olduğum yerlere gitmek, içeceklerin ücretini içtikten önce değil de kalkarken ödemek, her zamankinden diyebilmek vs. :) yani tam kahvehane ortamı değil de böyle gidince sözde elit olunmayan yerlere gitmeyi tercih ederim. bazı insanlar gittikleri yerlerle övünüp, oraya gittiği için elit olduğunu iddia ediyor çünkü. bilmiyorum ben mi cahilim yoksa gerçekten böyle benim gibi insanlar var mı ?

 • böyle yerler mutluluk satar kardeşim. şeker komasına girmek ya da kendinizde bir başka hava hissetmeniz normal.

 • şeker koması diyenleri anlamıyorum; şekerli kahveleri içme, zorla vermiyorlar ya ? lungo iç, filtre kahve iç veya türk kahvesi iç. şekersiz ve güzel kahve bunlar. mutluluk da satar ancak sen alırsan satar, sen almazsan güzel kahveler de satar.

  birçok gittiğim şubesinde dükkanları güzel, çalışanları güler yüzlü ve mahir oldukları için ve starbucks'ın iğne atsan yere düşmez hale geldiği ve kahvelerini sevmediğim için kahve dünyasını yeğliyorum dışarda kahve içerken. evime filtre kahve için de kahve dünyasını tercih ediyorum ancak aromalı kahveleri biraz pahalı. ayrıca 5-6 tlye kalın bloklardan oluşan sütlü çikolataları çok güzeldir ancak kahvenin yanında verdikleri çikolata berbat.
  biraz reklam çalışması yapmalılar; genel olarak fena bir kahve zinciri değil, heder olmalarını istemem.