• kafirler için yaşasın cehennem

    şeriatçı tayfanın mitinglerinde ara sıra atılan slogan. genelde zalimler için yaşasın cehennem sloganını kullanıyorlar ama arada bu da çıkıyor.

    kendinden olmayanları ötekileştiren bu tayfanın aslında ne kadar aciz olduğunu gösteriyor. "osmanlı zamanında değiliz ki bizde bilim yok, teknoloji yok, ekonomi elimizde kalmış durumda... bir tek cehennem var, o zaman onunla saldıralım" psikolojinin bir ürünü olduğunu düşünüyorum

  • ülkedeki her muhalif olan şeyi dinle kötüymüş gibi gösterilmesi bence mantıklı bir şey adamların elinde üsteki yazarın dediği gibi cehennem kaldı o yüzden yakında her muhalif olaya dini karıştırıp din üzerinden o yapılan muhalif hareketlere karşı çıkarlar

  • kendini avutmanın aciz bir şekli. kendinde olmayan her şeye sahip olanları hiçbir alanda geçemedikleri için en azından ben cennete onlar cehenneme gidecek diyor. neden diye soruyorsun cevap ''onlar kafir, onlar zalim vb.'' aslında cevap o benden değil yani kötü, cehennemlik. aynı kafa zenginleri kötü gören kafada da var. çalışıp zengin olmaya bir tarafı yemeyenler zenginlere kötü, haram yemiş, çalmış vs. derler.

    ayrıca birisinin cennete veya cehenneme gideceğine yalnızca allah karar verir. bunu bir insanın söylemesi allah gibi karar alabildiği anlamına gelir, bu da şirk koşmaktır.

  • müslümanların karşı çıkamayacağı bir cümledir. gel gör ki aynı din, hoşgörülü olduğunu iddia ediyor.