• istanbul trip ve khontkar dissleşmesi

  istanbul trip 27 nisan'da şafak operasyonu adında bir şarkı yayınladı. şarkı birçok gönderme içeriyordu. gönderme yapılanların biri de khontkardı.
  khontkar şarkıya önce twitter'dan yanıt verdi. daha sonra istanbul trip üyeleri ile khontkar twitter ve instagram üzerinden atıştılar. bu videodan atılan tweet'lere ve canlı yayın kesitine ulaşabilirsiniz.
  29 nisan'da khontkar wave gods isimli diss şarkısını yayınladı. kaydı 1 yıl önce alınmış. buna cevap istanbul trip üyesi xir'den duck face ile geldi.
  yeni diss bu kez 30 nisan'da şam'dan geldi. 12-1808 tcx. hem bu şarkıdaki hem de şafak operasyonu'ndaki göndermeler için şu videoya bakabilirsiniz. küfür içerdiği için buraya yazmıyorum verseleri.
  ve son olarak bugün khontkar lil şam isminde bir diss çıkarttı.

  biraz fazla özetledim farkındayım. üstte de belirttiğim gibi küfürlü olduğundan sözleri eklemek istemedim ama direkt şarkıya giderek veya eklediğim diğer videolara giderek bunlara daha ayrıntılı olarak bakabilirsiniz.

  olaylar twitter'da kalmadığı için mutluyum. çalma listeme yeni şarkılar ekleyeceğim. iki tarafı da çok dinlemiyorum ama güzel bir dissleşme oldu bence.

 • rapçilerin, twitter üzerinden birbirleriyle atışması bana çok sıkıcı geliyordu. artık eskisi gibi kalemleriyle savaşmaları güzel, özlemişim.

 • sonunda salak gibi twitter üzerinden saçma sapan laf sokma çabasına girerek kendilerini rezil etmektense diss atmaya başladılar. bence rapçilerin twitter kullanması yasaklanmalı. ne güzel taze taze hem şam hem de khontkar'dan diss dinledim, aynı şey şam-şehinşah dissleşmesinde de olmuştu. şu diss olayına bayılıyorum. hayki/patron, hidra/khontkar, şam/şehinşah&khontkar gibi gibi. umarım tüm rapçiler aralarındaki sorunları müzik ile çözerler, biz de kaliteli bir şeyler dinleriz.