• imamoğlundan erdoğana kanal istanbul yanıtı

  ibb başkanı ekrem imamoğlu, cumhurbaşkanının kanal istanbul ile ilgili isteseniz de istemesiniz de biz bu projeyi yapacağız. yazın temelini atıyoruz açıklamalarına yanıt verdi.

  af dileyerek kurtulamazsınız, hukuk önünde hesap verirsiniz

  erdoğan'ın tehdit olarak nitelediği müteahhitlere yönelik 2023'te bu ülkeyi millet ittifakı yönetecek. projeyi iptal edecek, garantiniz var mı açıklamasının da arkasında olduğunu söyleyen imamoğlu efendim, vatandaşımız bizi affetsin', eyvah ihanet ettik, aldatıldık' gibi cümlelerin geçmişte olduğu gibi gelecekte de bizim için hiçbir kıymeti yoktur. inşallah birkaç sene sonra bu ülkenin yönetimi aklı başında derli toplu liyakat esaslı bir sürece kavuşacaktır. bugün bu işin peşinde koşanlar; gelecekte af dilemeyle kurtulamayacaktır. hukukun önünde hesabını verirler. bugün bu işe para vermenin peşinde koşanlar ya da ihaleydi, ne yapalım biz de almaya çalıştık' diyenler sadece basit bir şekilde süreçten sıyrılamazlar. vatandaşın bu kadar karşı çıktığı bir meseleye hukukun önünde hesap verirler, ama ulusal ama uluslararası düzeyde. sektörlere ben uyarımı yapıyorum. bu uyarımı da ibb başkanı olarak değil; vatandaş ekrem imamoğlu olarak yapıyorum. benim vatandaş olarak buna hakkım var dedi.

  açıklamanın öncesi ve sonrası var lütfen tamamını okuyunuz.

  link

 • ileride millet ittifakı iktidara gelirse bu insanlar yargı önünde hesap verirler demiş umarım gelecekte bu söyleminin arkasında durarda bugün ülkeyi borç batağına götürenlerin cezası verilir

 • umut fakirin ekmeğidir.güzel günler göreceğiz umuduyla yaşıyoruz belki de.

 • chp iktidarında geçmişle hesaplaşma olacak mı? sorusuna chp lideri kılıçdaroğlu, işi gücü bırakıp intikam duygusuyla devr-i sabık yaratmak kesinlikle olmaz yanıtını verdi

  çelişkili açıklamalar...

 • imamoğlunun yanıtı, hukuk hatırlatmasıdır. devr-i sabık değildir.

  suç işlemek ve siyasi karar vermek farklı şeylerdir. bir iktidar suç işlerse, iktidar değişince bunun hesabını yargıya verir. devr-i sabık ise siyasi kararlar sebebiyle haksızca yapılan rövanştır.

  mesela bir siyasi iktidar döneminde işe haksızca alınan kişileri, yeni dönemde kovmak, haktır. yerine kişi alırken adaletsiz olunursa ve eski iktidarın destestekçileri elenir, yeni taraf kadrolaşırsa, bu durum devr-i sabık olur. tersine herkese eşit davranılır ise adalet gerçekleşir.

 • bir şehri ortadan ikiye yarıyorsun ve o şehirde yaşayanlar bunu istiyor mu istemiyor mu sormak bir yana dursun, ''isteseniz de istemeseniz de biz bunu yapacağız.'' diyorsun. adam çıkıp ana avrat sövse yine alkışlarlar, yine reisimiz derler oy verirler.