• hizbullah terör örgütü

    1979 yılında kurulmus olan örgütün en fazla faaliyet gösterdiği dönem 1990 ve 2000 yılları arasında olup, liderleri hüseyin velioğlu beykoz'da bir evde operasyon sonunda oldurulmustur. evde bulunan cdlerde örgütün karanlık yüzü kendini belli etmiş, konca kuriş basta olmak üzere 500'e yakın insanın ölümüne domuz bağı yöntemiyle sebep olmuşlardır. 4 ılde bulunan mezar evlerden yüzlerce ceset cıkmıs tutuklanan ve yargılananlar 2013 yılında salınmıştır. pkk'ya olan durusları sebebıyle sempatı toplayan örgüt büyük tehtıt olusturmaya devam etmektedır.

  • parti kurdular hüda par isminde. anlamadığım şey adamlar hem demokrasiye karşı hem de parti kuruyor. çok şükür ben kurtardım kendimi bu zihniyetten. (terör örgütünün içinde doğarsanız devletinizi bile terör zannedebilirsiniz) bakın şimdi kurulma sebebini ve pkk düşmanlığını anlatacağım çocuk masalı gibi, ortada meşhur bir dava var, ağızlarında sakız olmuş âdeta bir gün sordum bu ne davası arkadaş diye anlattıkları şu "devlet kürt halkını dinlerine sağdık olduklarını bildiği için dinsiz yapmaya çalışmış, şehy said'i de bu yüzden öldürdüler. (atatürk ve cumhuriyet düşmanılar yani) biz de onun yolunda ilerlemek, sancağı devralmak için..." falan fistan. kuruşuş sebepleri yani devleti çökertmek (diğer terör örgütlerinde olduğu gibi) asıl gelelim pkk'ya düşmanlıklarına onu da şöyle açıklıyor beyinsizler "devlet yıllarca uğraştı bizimle (kürt halkı) dinimizi elimizden alamadı sonra pkk'yı kurdu, devletin yüzyıllardır yapamadığı şeyi pkk (bilmem) kaç yılda yaptı." yaptı dedikleri şey de milletin artık çarşaf giymemesi, düğünlerin karışık yapılması falan. sanki silah zoruyla oldu bu değişim... neyse, sonra ben de sordum haliyle "bu pkk'yı devlet kurduysa neden engel olmuyorlar? neden o kadar şehit veriliyor?" diye "80 milyon var ne olmuş bin tanesi ölmüşse devletin çok umurunda mu?" demişlerdi. yani derin devlet diye bir şeye inanıyorlar. derin devlet dedikleri de atatürk ve cumhuriyet'e bağlı bürökratlar. (üyesi olduğunu bildiğim bir çok kişi buna yakın açıklama yapıyorlar ama aralarında farklı düşünenler varsa bilmem. taliban'nın farklı versiyonları gibi) kısacası nereden tutarsan elinde kalıyor. işid'e saygı duyarım adamlar iyi kötü bir fikri var (şu anki müslümanlar müslüman değil, kıçını başını açanı vuracağız, namaz kılmayanı vuracağız.... yani münafıkları bitireceğiz" diyorlar. desteklemem hatta nefret ederim ama saygı duyarım ha keza ypg "işid bizim soydaşlarımıza saldırıyor onları korumamız lazım" bak bunu da desteklemem ama saygı duyarım lakin iki tane saygı duymadığım terör örgütü varsa biri pkk ikincisi hizbullahtır

    hükümete yakın olduklarından dolayı (yakın değil de çıkar ilişkisi diyelim) ypg karşısında nasıl ki işid desteklenmişse bunlar da pkk'ya karşı destekleniyor. bazı yaptıkları görmezden geliniyor. hoş şu son zamanlar said şahin gibi örgüt üst kademelerinde olan kişilere hapis cezası verilmişti ve onlar da ülkeden kaçmıştı ama... oluyor öyle arada :)

    son olarak şunu da unutmamak gerekir rte başkanlığı kazandığında bunlara teşekkür etmişti. hani chp pkk terör örgütü temsilcisi hdp'ye teşekkür edince terörist oluyor ya..... neyse

  • işid'in de pek saygı duyulacak bir tarafı yok. temelde hepsini kurduran ve kontrol eden el bir. işid'in arkabahçesi ve dayandığı idololji olan selefiler-vehhabiler demokrasiye karşı olmalarına rağmen mısır'da nur parti isminde bir parti kurmuşlardı. yani işlerine gelince herşeyi yapabiliyorlar. teröre, masum insanları öldürmeye bulaşmış hiçbir grup saygı duyulmayı hak etmiyor. islamı kötü gösteren bu grupların en büyük düşmanı, onların bu tavırlarından zarar gören hakiki müslümanlardır.

  • bizim de bir aile dostumuz gençlik döneminde bu örgüte bulaşmış. üç arkadaş örgütten ayrılınca bunları infaz etmeye çalışmışlar. iki arkadaşı öldürülmüş bu ise yıllarca şehir şehir dolaşarak paçayı yırtmış.