• hdp'nin ermeni soykırımını anması

  24 nisan sözde ermeni soykırımının yıldönümü sayılıyor bu yüzden bu yalana ortak olan halkımızın bir parçası olması ne kadar kötü bir durum maalesef. dün yazdım tekrar yazıyorum gazi mustafa kemal atatürk nutuk'ta şu şekilde anlatıyor;

  efendiler, yapılmış olan teklifin ne derece yersiz olduğu hususunda bir fikir verebilmek için, biz de o günlerle ilgili bazı durumları hatırlayalım. şüphe edilmemek gerekirdi ki, ermeni katliamı konusunda, sözler gerçeğe uygun değildi. aksine, güney bölgelerinde, yabancı kuvvetler tarafından silâhlandırılan ermeniler, gördükleri koruyuculuktan cesaret alarak bulundukları yerlerdeki müslümanlara saldırmakta idiler. intikam düşüncesiyle her tarafta insafsız bir şekilde öldürme ve yok etme siyaseti gütmekte idiler. maraş'taki feci olay bu yüzden çıkmıştı. yabancı kuvvetleri ile birleşen ermeniler, top ve makineli tüfeklerle maraş gibi eski bir müslüman şehrini yerle bir etmişlerdi. binlerce çaresiz ve suçsuz ana ve çocukları işkenceyle öldürmüşlerdi. tarihte bir benzeri görülmemiş olan bu vahşeti yapan ermenilerdi. müslümanlar yalnız namuslarını ve canlarını korumak için karşı koymuş ve kendilerini savunmuşlardı. yirmi gün süren maraş katliamında, müslümanlarla birlikte şehirde kalan amerikalı'ların, bu olay hakkında istanbul'daki temsilcilerine çektikleri telgraf, bu faciayı yaratanları, yalanlanamayacak bir şekilde ortaya koymakta idi.

  silahlanmış ermeni halkın bölgedeki insanlara kürt, türk diye ayırmaksızın yaptıkları nutuk kitabında yazmaktadır. bu hale gelen bir iç siyaset görmek mide bulandırıcıdır.

 • şaşırtmayan olay. selahattin demirtaş'ın da 'sözde' soykırımı kabul ettiği açıklamaları vardır. hdp'nin olayı, tamamıyla bu ülkenin değerlerine karşı çıkmaktır. bunu sözde ermeni soykırımını anmalarından da görebiliyoruz. türkiye'nin sınır dışı operasyonlarda da hdp'li vekillerin attığı tweetleri de görebilirsiniz. parti kurulduğundan beri sürekli mazluma oynuyorlar. sözde, ezilen halkın sesleriymiş. bunlar halkın sesini falan değil olsa olsa dağdaki eşeklerin sesleridir.

 • al işte. zaten ermenistan'la azerbaycan'ın arasında savaş olunca bildiri yayınlamayan partiden ne beklersin ki? bir günde vatanın her karış toprağını korumak için bir şey yaptıklarını gördük mü ?

 • asala'dan sonra pkk'nın çıkması,ermenistan ve pkk'yı ilişkilendiren bir çok araştırma yazısının bulunması bize bazı şeyleri gösteriyor evet.

 • hdp nin kapatılması gerektiğini düşünüyorum.

 • ekrem imamoğlundan meral akşenerli pervin buldanlı paylaşım bekliyorum yakin zamana

 • teröristin ağzından çıkan laf bu kadar olur zaten. bu parti neden hâlâ var?

 • sözde kürtlerin savunucusu olan parti sözde ermeni soykırımını tanıyor. 1915 yılında doğuda yaşayan insanlarımızın arasında kürtler de vardı. hdp bunu yapıyorsa ileride kürt soykırımı diye de bir şey uydurabilir, kendi vatanımızın içerisinde bu tür olaylar hiç doğru değil.

 • ''düşmanımın düşmanı dostumdur.'' anlayışı. türk'e düşman olduklarından diğer türk düşmanlarını destekliyorlar.

 • türkiye'de bir çok insan (6 milyondan fazla olduğuna eminim) türkleri barbar olarak tanımlar. ermenistan, israil, amerika'yı da destekler (soykırım olup olmaması önemli değil). bir defasında şahit olduğum bir cümleyi dilinden aktarayım "istanbul, anadolu bizans'ın değil miydi? bu barbarlar saldırıp almadı mı?" yani adamın ırki özelliklerine göre değerlendirecek olursak haklı. (hemen saldırı moduna geçecek olan yazarlar sonuna kadar oku yine saldır :) ırktan kaynaklanan karakteristik özelliği bu. tarih boyunca savaştan uzak durmuşuz. savaşana da barbar demişiz. peki haklı olması doğru olduğu anlamına gelir mi? hayır, bana ne kim zamanında kime saldırdıysa, kim kimi vurduysa... aynı ırkıtan olduğum bu kişileri nispeten haklı bulsam da desteklemiyorum. hdp'nin de bu konuda eleştirilmesi kadar saçma bir şey olamaz. hiçbir siyasi parti "tabanına rağmen" siyaset yapamaz. her partinin tabanı o partinin yöneticilerini yansıtır. (hepsi değil ama ortalaması diyebiliriz) türkiye'yi yönetenlerin türkiye'nin ortalamasını yansıttığı gibi (bkz: türk halkının cahil olması). türk vatandaşlarının bir an önce silkelenip "abi biz ne yapıyoruz yaa?" diyerek sorgulaması lazım. yoksa el alem gezegenlerde kolonileşecek güneş sistemine hükmedecek biz hâlâ birbirimizle kavga edeceğiz. çok yazık....

 • kendine yakışanı yapmıştır. pkk'ya terörist diyemeyen partiden ne beklenebilir ki?