• haluk tatar

  / 15

  eğitimi, bilimi kendime yol edinmiş, atatürk'ün bahsettiği genç nesli ve toplumu yetiştirmek için youtube, çeşitli platformlar üzerinden eğitim videoları çeken ülke için çok kıymetli bir insandır. haluk hoca gibi hocaların sayısı artması dileğiyle ha birde patates kelimesinin de mücididir. :)

 • 2017-2018 senesinden beri takip ettiğim bir insandır, ülke adına umutlandığımı gösteren isimlerden biridir. yolu açık olsun

 • eğitici videolar çeken youtuber.

 • yedi sülalesine küfür etsem soğumayacağım birine, "patates" diyerek rahatlamayı öğreten şahsiyettir kendileri ( :

 • uludağ sözlük ve ekşi sözlükte video eğitim başlığını ilk ben açtım. 2013 den beri tanıyorum.

  haluk tatar ilk youtube hesabında 30 kadar abone vardı. i̇lk videolarindan birisi "mühendis nasıl olunur?" du.
  "mühendis nasıl olmalı" adlı bir yazısıda linkedin'de denk gelmiştim. sonra hocama yazdım. "merhaba haluk abi, ben ... makine mühendisi olmak istiyorum. yaz dönemimde bir şeyler öğrenmek istiyorum. bana bir şeyler öğretebilirmisiniz veya tavsiyeniz varmıdır?" dedim. beni hemen yanına çağırdı o sıra şehir dışında tatildeydim. hocam beni çağırınca hemen i̇stanbul'a dönmek istedim ve döndüm. 15 günde audi tt yi tasarla ve yanıma gel dedi. 21 günde tasarladım ve gittim. biraz bekledim sonra hocamın yoğun olduğunu söyledi neşe hanım. eve döndüm. üçüncü, dördüncü kez görüştük ofislerine gittim bir kaç ortak iş yapıcaktık fakat kişisel sorunlarımdan dolayı beceremedim. solidworks eğitim seti hayatımı değiştirdi. lisede ve üniversite'de her zaman el çizimi, autocad, solidworks ve teknik resim konularında sınıfımın en iyisi oldum. haluk hocamın yazdıkları sayesinde plc nedir gördüm ve daha basiti olan arduino ya yöneldim. sonra baktım "mekatronik mühendisliği nedir?" diye. hocama hemen mail attım ve mekatronik mühendisliği oku dedi. başaramadım, 4 yıllık kazanamadım. hedefim mekatronik mühendisi olmak ve bu işin ana vatanı olarak sayılan iki ülkeden (japonya, almanya) birinde çalışıp ülkeme geri dönmek. hayatıma yön veren ve gösterdiği yolların her zaman doğru yol olması çok ilginç. 13 yaşımdan beri hayatımı değiştirdiğin için ve değiştirmeye devam ettiğin için teşekkür ederim.

  seviyorum bu adamı ya.

 • kendisini geç tanıyarak hayatımdaki en büyük yanlışı yaptım. bu hayatta karşılaştığınız insanlar sizi vezir de eder rezil de. haluk tatar gibi insanları hayatlarımıza dahil etmemiz gerek. bazen siyaset yaptığı, eskisi gibi olmadığı, katıl butonuyla suyunu çıkardığı söylenir. bu yanlıştır. hâlâ genele haftada bir kişisel gelişim videosu geliyor, katıl butonunda gümüş, altın ve elmas için yine kişisel gelişim videoları ve canlı yayınlar yapılıyor. siyaset işine ise asla katılmıyorum. çünkü yaşadığın ülkenin ve dünyanın gündeminden haberdar olmak kişisel gelişimin bir parçasıdır. ayrıca haberleri kanalın üyeleri ekliyor. haluk tatar sadece bunları yorumluyor. eğer yorumlarken muhalif gibi gözüküyorsa bu onun suçu değil. olumsuz şeyler yaşanmasını ülkeyi yöneten ve muhalefet partileri sağlar. biz bu yaşananları değerlendirirken muhalif gibi gözüküyorsak bu bizim suçumuz değil. güzel şeyler olsun ki biz de güzel şeyler konuşalım.

  ayrıca kendisinin eleştiri kaldıramadığı ve sinirlendiği söylenir. 3000+ eğitim videosuna sahip, gece gündüz hem kendini geliştirmeye hem de diğer insanları gelişimine katkı sağlamaya çalışan birine bazen o kadar yersiz şeyler söyleniyor ki sinirlenmeden edemiyor insan. bazen daha önce açıklama getirilen bir konu hakkında eleştiri yapılıyor. siz kendinizi onun yerine koyun. her gün onlarca mesaj, onlarca yorum. hiçbir şey dışarıdan yorum yapıldığı kadar kolay değildir.

  naçizane görüşümdür.

 • i̇zleyince mutmain olduğum. ufkumu geliştiren değerli hocamız :).

 • ummah ummah kelimesini duyduğum ilk kişi

 • 3 senedir tanıdığım 1 milyon üstü youtuber/kişisel gelişimci/mühendis

 • çok iyi bir ingilizce eğitim seti vardır.zira i̇ngilizcemi geliştirmem de büyük faydası vardır.

 • yaşıtlarımdan daha bilinçli olmamı sağlayan bana babamdan sonra en çok destek veren insan, adamdır.

 • senviki sözlüğünün sahibi.

 • öğrenmeyi öğreten ve bunu bıkmadan usanmadan bileğinin hakkıyla yapmaya çalışan kişidir.

 • 1,5 yıldır takip ettiğim ve var oldukça takip edeceğim güzel insan.
  videolarından ve canlı yayınlarından bir çok konuda fikir ediniyorum ve yeni yeni bilgiler öğreniyorum.

 • sayesinde merak ettiğim her türlü genel kültür,bilim,yabancı dil,diksiyon,borsa ,kişisel gelişim vb. konularda bilgilendiğim ilk ve tek olarak "katıl" butonuna bastığım ve hiçbir zaman pişman olmadığım youtuber.kendisini ne kadar hoca,öğretmen olarak nitelendiriyor olsakta çok iyi bir öğrenci olduğunu savunur.herhangi bir konuyu araştırayım derken illaki kendinizi kanalda bulursunuz,yani diyeceğim o ki kanalda epey bir çeşitlilik var.sosyal medya etkisini bu şekilde edinebildiğimiz için kendisine çok müteşekkirim.

 • hayatımın dönüm noktası diyebilirim kendisini tanımak

 • insanlara ücretsiz eğitim verin güzel insan

 • haluk tatar, benim için değerli bir ustadır.

 • hayatıma anlam katan değerli insanlardan birisi olan gerçek bir eğitimcidir. i̇yi ki tanımışım sizi canım hocam.

 • geç keşfettiğim icin çok pişman olduğum harika insan hayata bakış açımı değiştirdi siyaset yapıyor yorumlarına katılmıyorum ülke gündemini planı konuşuyor adam ülke bizi ilgilendiriyor yinede bununla birlikte haftada 1 video genele çıkıyor zaten muhalif olduğuna da katılmıyorum olanı konuşuyoruz haberleride biz ekliyoruz güzel birşey olunca da zaten konuşuyor her şeyi eleştirmiyor kendisini gerçekten çok severek takip ediyorum youtube çöplüğündeki elmas kadar değerli youtuber haluk hocanın yaptığını başka kim yapıyor mobil uygulamalar bu site eğitimler canlı yayınlar hayata bakış açımı değiştirdiniz hocamm allah razı olsun

 • yola kişisel gelişim koçu olarak başlayıp şimdi toplumsal konulara, ülkemizin yurtiçi ve yurt dışı meselelerindeki konumuma kadar her türlü bilgiyi veren bir türlü videolarını bitiremediğim bir hocadır.

 • kendisini youtube üzerinden dünya tarihi videosu ile 2 yıldır tanıdığım, kişisel gelişim adına çeşitli videolar yayınlayan*, müyendiz kişisi.

  ummah ummah, patates, ve uuu beybi bilinen sözleri arasında yer almaktadır.

 • kendisini yıllardır takip etmeye çalışıyorum. kendisine ve yaptığı işe çok saygı duyuyorum. türkiye'ye ve türk insanına bir şeyler katmak için ciddi bir çabası var. kişisel gelişim konusunda insanları bilgilendirmeye ve harekete geçirmeye çalışıyor. youtube kanalında zibilyon tane eğitim serisi ve videosu var. ve şu anda hala yenileri de geliyor. gerçekten saygı duymamak ve tebrik etmemek elde değil. sizi seviyorum sevgili hocam... saygılar...

 • yaptığı işler ortada olduğundan, övülmesine gerek olmayan ama yaptığı işin ne kadar başarılı olduğunu bilmesi için övülesi kişi.

 • kendisini ve çevresini, bu da yetmeyip binlerce kilometre uzağındaki insanları dahi aydınlatan, eğitime ve gelişime hayatını adamış güzel insan. yaklaşık 3 seneye yakın bir süreçte en zor günlerimde, en çok yanımda olan bir hayat rehberi.