• goethe kant ve dostoyevski müslümandı

  abdurrahman dilipak'ın 12 nisan 2021'de kendi youtube kanalında yayımladığı video'nun başlığıdır.
  şuanda yeni akit gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

  video linki

 • spinoza da müslüman olduğu için cemaati tarafından afaroz edilmişti.

  de yürü git dayı allah'ını seversen yaa.

 • herkes müslüman, dünya müslümanlara ait, her şeyin en iyisi müslümanlarda, hıristiyanlar, yahudiler falan hep çöp içinde yaşıyorlar, müslümanları kıskanıyorlar. en mutlu, en rahat ve en güzel ülkeler müslümanların ülkeleri. yaşasın islam.

 • evet öyle, ben de müslümanım. efe aydal da müslüman. turan dursun gizli müslümandı. görüyorum ve artırıyorum. ıslam hoşgörü dinidir. *

 • müslümanların ilgisini ilgili kişilere çekmek için söylenmiş söz.

 • insanların islama girme ihtimalinin olması birilerine göre neden imkansız gibi geliyor ? müslüman olabilir veya olmayabilirler. neden müslüman olabileceklerine dair delilleri incelemeden peşin hükümlü olunuyor ? günümüzde bile müslüman olan onlarca ünlü isim var. binlerce kişi hergün müslüman oluyor. geçmiştede birilerinin islama girmiş olabileceği ihtimali kimseyi şaşırtmaması gereken bir durum. ayrıca son 3 asır hariç müslümanlar tarih boyunca avrupalılara üstünlük sağladılar ve medeniyetler kurdular. medeniyetin ilerlediğini söylemek için sadece bilim alanında ilerlemekle değil, birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. sadece materiyalistik bir anlayışa dayanan medeniyet anlayışı mehmet akifin ifadesiyle tek dişi kalmış canavardır. bugün avrupa medeniyeti bilimde ilerleme kat etmiş olsada bunu bile medeniyetsizce kullanmakta, diğer toplumları sömürmek, kitle imha silahları üreterek milyonlarca insanları acımasızca öldürme için. maddi olarak ilerlemenin yanında manevi olarak dibe çökmüş bir medeniyet. batı medeniyeti insanları manevi olarak tatmin etmediği için hergün binlerce insan müslüman oluyor ve olmaya devam edecektir.

 • herkesin dini ve inancı kendine. ben ürettikleri eserlere ve fikirlerine bakarım. "oooo ne güzel deyip sevinsem ne olacak sanki"?

 • shakespeare'in gerçek adı da şeyh pir'dir sevgili sözlük yazarları.

 • o da bir şey mi, marx ve engels de müslümandı. hatta komünist manifestoyu yazarken hadislerden bolca yararlandılar.