• gezi parkı olayları

  taksim gezi parkı'nı yayalaştırılma projesiyle başlamış 27 mayıs akşamı 5 ağacın kesilmesi ile alevlenmiş sosyal hareket.

 • 5 ağaçta kıyamet koparanların daha fazlasında sesini bile çıkarmamasıyla bu olayın sadece bir doğa sevgisi meselesi olmadığı anlaşılıyor

 • olay ağaçtan ibaret değildi tabiki . bu gün şikayet edilen adaletsizlik ,ekonomik sorunlar ve baskı sonucu ortaya çıkan reaksiyondu. bu protestoya hak hukuk savunan vatandaşın yanı sıra pkk gibi terör örgütü mensuplarının da protestoya dahil olması, polise ve kamu mallarına zarar vermesi sonucu terör olayı olarak da adlandırılır. at izi it izine karıştı dedikleri gibi kimin amacı hak aramak kimin amacı türkiye'ye zarar vermek tam olarak tespit edilemeyen olay .

 • doları zıplatan bir durumdur benim gözümde

 • 5 ağaç ile başlayan ve gaza gelen bir millet olduğumuzdan olayların aşırı derecede ileri gittiği bir olaydır.

 • her türlü anlamda bize zarar veren bir olaydır. sevimsiz ünlülerin birçoğunun ne olduğunu bilmeden popülarizm etkisinde destek verdiği bir olaydır. kaz dağlarında güzelim dağları kel ettiler nerde gezici elamanlar merak ediyorum. hakkımızı aramak elbette çok önemli ama hükümete karşıtız diye de devletin sahip olduğu tüm herşeyi yakıp yıkmak teröristlerin yapacağı bir harekettir

 • bu olaylardan dolayı leyla ile mecnun için final kararı almışlardı.

 • o dönem olimpiyatları alamamızın sebebi olarak gördüğüm durum.
  şimdi bakınca ülkenin o olaylardan sonra mutlak monarşiye geçtiğini düşünüyorum.

 • iş yerine giderken günde 3 öğün biber gazı yediğim dönemdir.

 • gezi olayloyları gerçek bir halk direnişidir. yetti gari diyen bir halkın feryadıdır ancak bence o dönem emniyetin içinde bulunan yapılar olayları başka boyutlara taşımak adına göstericileri kışkırtmış onlara zarar vermiştir

 • gezi keşke provokasyona dönüşmeseydi birileri '' zülüm 1453 te başladı '' yazmıştı.

 • gezi olayları halk direnişi olarak başlamış olsa da sonradan çok karıştırıldı ortalık. burada suçu sadece emniyete, fetöye atmaya gerek yok. o grubun içinde de vandallar yok değildi. olaylarda ankara'daydım. trafik levhalarını, trafik ışıklarını söküp parke taşlarıyla yola barikat kurmaya çalışanları da gördüm. vatanı, milleti, geleceği için böyle bir eyleme katılan hiç kimse sadece kışkırtma ile bunları yapmaz.

 • türkiye tarihindeki önemli olaylardan biri.
  ağaç ile başlamıştır ama sonra ülke harap edilmiştir. eylemciler zaten bunun bir süre sonra ağaç olayı olmaktan çıktığını ve hükümeti devrilmesine yönelik bir eylem olduğunu da kabul etmiştir.

 • tutuklanmamak için, söylemek istediklerimin sadece bir kısmını söyleyebileceğim olaydır.

  açılım süreci denilen şeyin yapıldığı, akil adam saçmalıklarının yaşandığı zamanlardı. polis teşkilatının büyük kısmına fetö hakimdi ( ihraç edilenler bunun ispatıdır). bir çok kurumda usülsüz sınavlar ve şaibelerle kadroların fetöye verildiği söylentileri vardı. internet yasakları başlamış, çeşitli kültürel alanlar protestolara rağmen yıkılmış, alkole saat yasağı getirilmişti. halkın, yaşam tarzına müdahale edilen kesim, bir kıvılcımla patlayacak kadar baskı içindeydi.

  taksim gezi parkı kaldırılıp, altı avm ve üstü topçu kışlası olacak halka kapalı alan yapılmak istendi. topçu kışlası osmanlıda gerici ayaklanmanın merkezi olan binaydı. atatürk devrimlerinin rövanşı olarak tekrar dikilecekti.

  bir grup protestocu, kadınlı erkekli grup otururken, bir "polis" biber gazıyla insanlara saldırdı. insanlık dışı bu görüntü, olayların fitilini ateşledi.

  gezi eylemleri ilk başladığında sanatçılarla, masum halkla ve güzellikler içinde başladı. anayasal bir protesto hakkıyla başladı. bir çok sanat, kültür ve kardeşlik görüntüsü verdi. en soldan en sağa, ateistten dindara halk el eleydi.

  tâ ki provakatörler, terör örgütleri, siyasi rantçılar, vandallar ve nema peşindekiler olaylara dahil olup, zarar verene dek. bunlar gelince anayasal demokratik haklarını kullanan masum insanlar evlerine döndüler. kalan çakallar da destek bulamayıp dağıtıldılar.

  olay 2 ağaç değildi. yasal ve demokratik şekilde " benim yaşam tarzıma, özgürlüğüme, yaşam alanıma müdahale edemezsin" haykırışıydı.

 • penguen belgeseli :)))