• george floyd

  2020 yılının mayıs ayında polisin ağır işkencesi sonrası öldürülen kişidir. avrupa'ya kadar sıçrayan protesto gösterilerinin başlamasına neden olan olayların yaşanmasına neden olmuştur bu polis şiddeti.

  ayrıca kendisi bir rapçidir.

 • george floyd'un ölümünün ardından çıkan olaylar, ırkçılığa karşı mücadele iken daha sonra amacından sapıp milletin arabalarına zarar verme, mağazaları yağmalamaya dönüşmüştür. ayrıca trump'ın seçimlerde oy kaybetmesinde de etkisi var.

  edit: düzenleme

 • sırf siyahı diye bir beyaz polis tarafından öldürülmüş biridir kendisi. resmen bu yapılan cinayettir .

 • ı can't breathe!!!

 • bu ve bunun gibi olayları gördüğümde aklıma direkt bülbülü öldürmek kitabı geliyor. o kitabı herkes okumalı..

 • neredeyse bir yıl olacak öldürüleli... hepimiz hayat derdine, pandemi derdine bu cinayeti bir şekilde unuttuk, unutturulduk diye düşünürken son 2 bölümdür "station 19" dizisinde herkese çok güzel bir şekilde hatırlatma yapılmış. üstelik george floyd'un öldürülüşü ile birlikte pandemi döneminde asya kökenli insanlara yapılan zulüme de kısa da olsa yer verilmiş.

  ne yazık ki ırkçılık her yerde var; insanlık ise yok denecek kadar az...


  yaklaşık bir ay önce çalıştığım mağazada japonya'dan gelen bir ürünü müşteriye anlattığım sırada bile çok komik(!) bir şekilde yaşadım bu durumu,
  ürün japonya'dan ithal dediğimde bir anda kadının sesi yükseldi ve başta ne olduğunu anlayamadım. meğerse pandemi yüzünden bağırıyormuş ki bu arada maskesinden burnunu görebiliyordum. gayet soğukkanlı bir şekilde virüsün çin kaynaklı olduğunu açıklamaya çalışırken ha çin ha japonya lafıyla tokat yemişe döndüm. kadına 3000km yi mi anlatayım diye düşünürken cehaletin en büyük sorun olduğunu tekrar anladım, ne kadar anlatmaya çalışsam da anlamayacaktı arkamı dönüp gitmek zorunda kaldım...