• gaziantep'de yasak zamanı kuran okuyan vatandaşlara polisin biber gazı

  gaziantep'de yasak zamanı camiye giderek kuran okuyan vatandaşlara polis biber gazı ile müdahalesi yaptı

 • keşke haberlerin kaynağını da verseniz şu site dışında olayı haber yapan yok. kaldı ki site de kaynak olarak twitter'da furkan vakfından birinin twitlerini haberleştirmiş. olay da furkan vakfının yasakları kuran okuma kılıfıyla ihlal edip toplu eylemde bulunması.

  edit: bir süre önce haber siteleri de paylaşmış haberi haber linki

 • furkan vakfı'nın üyeleri, camide itikaf (ramazanın son 10 gününü camide ibadet ederek geçirmek) yapmak istemiş ve polis de bunlara biber gazıyla müdahale etmiş.
  bu olay chp iktidarında olsaydı, büyük ihtimalle 100 yıllık bir malzeme çıkmıştı. ''camilerimize saldırdılar'', ibadetimize engel oldular'', ''cehape zihniyeti'' vs. diye.

 • mağduriyet is loading

  edit: twitter'a baktım da çoktan mağduriyet yüklenmiş bile

 • sosyal medyada olayı yanlış anlamadıysam yasak olmasına rağmen camiye gidiyorlar, polis ya da bekçi ise biber gazı ile saldırıyor. eğer yasaksa mağdur rolü oynamanın anlamı yok ancak oradaki görevlinin kaba kaba bağırması, biber gazı ile saldırması biraz acımasız olmuş bence. yaz cezasını, gönder evine, şiddet çözüm değildir ki cami/kilise gibi yerlere şiddet, hakaret girmemeli diye düşünüyorum. üstte dendiği gibi, bunu chp yapsaydı ülke yıkılsa ''cehape camilere saldırdı'' diye bahane türetirlerdi, şimdi ise alkışlayacaklar. grup halinde ibadet etmek isteyen insanlara zoom ile nasıl konferans açıldığını öğretirlerse belki bu durumun bir nebze önüne geçerler. güneş ana'nın dediği gibi herhangi bir vakıf ya da tarikat yaptıysa bunu ''cinayete teşebbüs'' suçundan dava açılmalı diye düşünüyorum, sonuçta pandemi var ve bu virüs insanları öldürüyor.