• felsefe okumak

  okunduğunda insanı bir çok yönden geliştirsede malesef ülkemizde meslek edinme konusunda bireyi yarı yolda bırakan bir eylemdir.

 • felsefe öğretmeni olsam dersen - 85-89 kpss 90 ve üstü mülakat ile atanamıyorlar,
  akademik desen tıklım tıklım insan kaynıyor önü, sana sıra ne zaman gelir bilinmez,
  bir ülke için en önemli dalın mezunlarının böylesine değersizleştirilmesi ülkenin içinde bulunduğu karanlığın bir dışa vurumu gibi, çok üzücü. ancak felsefe değerinden bir şey kaybetmez.

 • yurt dışını bilmiyorum ama türkiye de özellikle liseden mezun olduktan sonra felsefe okumak pek mantıklı değil, hem iş olanakları hem de verilen eğitimin özümsenmesi açısından. nedeni 18-19'lu yaşlar her şeyden etkilendiğiniz bir zaman olduğu için felsefe okuduğunuz da hocanın ve sistemin penceresinden o eğitimi alacaksınız bu da gerçek bir eğitim olmaz bana göre, onun yerine önce daha farklı bir bölüm okunmalı, o sırada kendiniz okumalar yapıp kendi felsefi görüşünüze sahip olduğunuzda akademik olarak felsefe eğitimi alabilirsiniz .

 • hocalarımızın olaylara farklı ve özgün bakış açısı kazanmak için yandal veya çift anadal yapılabilecek bir bölüm dediğini aklımdan hiç çıkaramam.
  ama karın doyurmayacak bir bölüm olduğunu da unutmamak lazım.

 • maalesef ki ilk üniversite denememde olmayacak şeydir. yalnız ikinci bir üniversite okumak fikri çok daha cazip geliyor. keyfine.